Súhrn
- Vznik
- 07. 04. 20224 roky 6 mesiacov v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 16. 09. 2026
- Tržby
- 216 417 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- SOFIASTAV, s. r. o.
- identifikačné číslo organizácie
- 54525845
- daňové identifikačné číslo
- 2121711460
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2121711460
- Sídlo
- Slov. Raja 253/86, 053 13 Letanovce, Slovenská republika
- Územie
- Letanovceokres Spišská Nová VesKošický kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 07. 04. 2022
- V registri
- 4 roky 6 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Košice, oddiel: Sro, vložka č. 53941/V - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 16209130
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) | 07. 04. 2022 | — |
| Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlami | 07. 04. 2022 | — |
| Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla | 07. 04. 2022 | — |
| Sťahovacie služby | 07. 04. 2022 | — |
| Skladovanie a pomocné činnosti v doprave | 07. 04. 2022 | — |
| Kuriérske služby | 07. 04. 2022 | — |
| Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok | 07. 04. 2022 | — |
| Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností | 07. 04. 2022 | — |
| Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu | 07. 04. 2022 | — |
| Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach | 07. 04. 2022 | — |
| Vedenie účtovníctva | 07. 04. 2022 | — |
| Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov | 07. 04. 2022 | — |
| Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky | 07. 04. 2022 | — |
| Prenájom hnuteľných vecí | 07. 04. 2022 | — |
| Čistiace a upratovacie služby | 07. 04. 2022 | — |
| Administratívne služby | 07. 04. 2022 | — |
| Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení | 07. 04. 2022 | — |
| Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby | 07. 04. 2022 | — |
| Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov | 07. 04. 2022 | — |
| Prípravné práce k realizácii stavby | 07. 04. 2022 | — |
| Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 m | 07. 04. 2022 | — |
| Uskutočňovanie stavieb a ich zmien | 07. 04. 2022 | — |
| Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémov | 07. 04. 2022 | — |
| Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely | 07. 04. 2022 | — |
| Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržba | 07. 04. 2022 | — |
| Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva | 07. 04. 2022 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2121711460 | 11. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 01. 09. 2022 |
| daňové identifikačné číslo | 2121711460 | 10. 09. 2026 | — | 01. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Pohľadávky štátu Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 02. 11. 2026 |
| Finančná správa SR | 31. 07. 2026 – 31. 08. 2026 ukončené | 31. 07. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 02. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 prepadlo do straty −4 067 € a zvýšila tržby o ▲11 % na 216,4 tisíc eur.
Tržby
216 417 €
▲ 10,7 %Výsledok hospodárenia
−4 067 €
▼ 266,6 %Aktíva
123 873 €
▲ 59,3 %Vlastné imanie
7 483 €
▼ 35,2 %Zadlženosť
94,0 %
Hrubá marža
−1,4 %
Čistá marža
−1,9 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|
| Tržby | 113,4 tis. | 179,8 tis. | 195,6 tis. | 216,4 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 7,1 tis. | 2,1 tis. | 2,4 tis. | −4,1 tis. |
| Aktíva | 9,1 tis. | 7,3 tis. | 77,8 tis. | 123,9 tis. |
| Vlastné imanie | 7,1 tis. | 9,1 tis. | 11,5 tis. | 7,5 tis. |
| Daň z príjmu | 1,9 tis. | 547 | 960 | 960 |
| Zadlženosť | 22,3 % | −25,5 % | 85,1 % | 94,0 % |
2025
- Tržby
- 216,4 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −4,1 tis.
- Aktíva
- 123,9 tis.
- Vlastné imanie
- 7,5 tis.
- Daň z príjmu
- 960
- Zadlženosť
- 94,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 195,6 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 2,4 tis.
- Aktíva
- 77,8 tis.
- Vlastné imanie
- 11,5 tis.
- Daň z príjmu
- 960
- Zadlženosť
- 85,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 179,8 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 2,1 tis.
- Aktíva
- 7,3 tis.
- Vlastné imanie
- 9,1 tis.
- Daň z príjmu
- 547
- Zadlženosť
- −25,5 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 113,4 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 7,1 tis.
- Aktíva
- 9,1 tis.
- Vlastné imanie
- 7,1 tis.
- Daň z príjmu
- 1,9 tis.
- Zadlženosť
- 22,3 %
- Zdroj
- registeruz.sk
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 02. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 02. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 02. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.