prezri.sk

platné k 05. 11. 2026

StaLex, s. r. o.

identifikačné číslo organizácie 52974413aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
05. 03. 20206 rokov 8 mesiacov v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno1 zdroj · od 31. 07. 2026
Tržby
6 231 €2024

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
StaLex, s. r. o.
identifikačné číslo organizácie
52974413
daňové identifikačné číslo
2121211565
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
neregistrovaný
Sídlo
Vitanová 280, 02712 Vitanová, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
05. 03. 2020
V registri
6 rokov 8 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 74262/L
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
13399929
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)05. 03. 2020—
Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov05. 03. 2020—
Uskutočňovanie stavieb a ich zmien05. 03. 2020—
Prípravné práce k realizácii stavby05. 03. 2020—
Prenájom hnuteľných vecí05. 03. 2020—
Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve05. 03. 2020—
Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržba05. 03. 2020—
Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva05. 03. 2020—
Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby05. 03. 2020—
Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu05. 03. 2020—
Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastok05. 03. 2020—
Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 m05. 03. 2020—
Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení05. 03. 2020—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2121211565: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2121211565Obdobia daňových registráciíDIČ 2121211565: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2121211565Obdobia daňových registráciíDIČ 2121211565: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2121211565
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
daňové identifikačné číslo212121156510. 09. 2026—03. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Finančná správa SR dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 30. 09. 2026.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2024 sa zo straty dostalo na zisk 1 752 € a zvýšila tržby o ▲36 % na 6,2 tisíc eur.

Tržby

6 231 €

▲ 35,9 %

Výsledok hospodárenia

1 752 €

▲ 107,3 %

Aktíva

1 940 €

▲ 297,4 %

Vlastné imanie

−15 718 €

▲ 10,0 %

Zadlženosť

910,2 %

Hrubá marža

33,6 %

Čistá marža

28,1 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby03/2020 — 12/2020: tržby 22 852 €. 2021: tržby 20 958 €. 2022: tržby 7 990 €. 2023: tržby 4 584 €. 2024: tržby 6 231 €.25 tis.12,5 tis.022,9 tis.21 tis.8 tis.4,6 tis.6,2 tis.03/2020 — 12/20202021202220232024Tržby03/2020 — 12/2020: tržby 22 852 €. 2021: tržby 20 958 €. 2022: tržby 7 990 €. 2023: tržby 4 584 €. 2024: tržby 6 231 €.25 tis.12,5 tis.022,9 tis.8 tis.6,2 tis.03/2020 — 12/202020222024Tržby03/2020 — 12/2020: tržby 22 852 €. 2021: tržby 20 958 €. 2022: tržby 7 990 €. 2023: tržby 4 584 €. 2024: tržby 6 231 €.25 tis.12,5 tis.003/2020 — 12/20202024

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia03/2020 — 12/2020: výsledok hospodárenia −27 €. 2021: výsledok hospodárenia 597 €. 2022: výsledok hospodárenia 838 €. 2023: výsledok hospodárenia −23 877 €. 2024: výsledok hospodárenia 1 752 €.2 tis.0−25 tis.−27+597+838−23,9 tis.+1,8 tis.03/2020 — 12/20202021202220232024Výsledok hospodárenia03/2020 — 12/2020: výsledok hospodárenia −27 €. 2021: výsledok hospodárenia 597 €. 2022: výsledok hospodárenia 838 €. 2023: výsledok hospodárenia −23 877 €. 2024: výsledok hospodárenia 1 752 €.2 tis.0−25 tis.−27+838+1,8 tis.03/2020 — 12/202020222024Výsledok hospodárenia03/2020 — 12/2020: výsledok hospodárenia −27 €. 2021: výsledok hospodárenia 597 €. 2022: výsledok hospodárenia 838 €. 2023: výsledok hospodárenia −23 877 €. 2024: výsledok hospodárenia 1 752 €.2 tis.0−25 tis.+59720212024

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie03/2020 — 12/2020: aktíva 10 346 €, vlastné imanie 4 973 €. 2021: aktíva 36 151 €, vlastné imanie 5 569 €. 2022: aktíva 24 724 €, vlastné imanie 6 406 €. 2023: aktíva −983 €, vlastné imanie −17 470 €. 2024: aktíva 1 940 €, vlastné imanie −15 718 €.50 tis.0−20 tis.03/2020 — 12/20202021202220232024Aktíva a vlastné imanie03/2020 — 12/2020: aktíva 10 346 €, vlastné imanie 4 973 €. 2021: aktíva 36 151 €, vlastné imanie 5 569 €. 2022: aktíva 24 724 €, vlastné imanie 6 406 €. 2023: aktíva −983 €, vlastné imanie −17 470 €. 2024: aktíva 1 940 €, vlastné imanie −15 718 €.50 tis.0−20 tis.03/2020 — 12/202020222024Aktíva a vlastné imanie03/2020 — 12/2020: aktíva 10 346 €, vlastné imanie 4 973 €. 2021: aktíva 36 151 €, vlastné imanie 5 569 €. 2022: aktíva 24 724 €, vlastné imanie 6 406 €. 2023: aktíva −983 €, vlastné imanie −17 470 €. 2024: aktíva 1 940 €, vlastné imanie −15 718 €.50 tis.0−20 tis.20212024

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív03/2020 — 12/2020: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 10 346 €. 2021: dlhodobý majetok 28 396 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 7 755 €. 2022: dlhodobý majetok 24 771 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty −47 €. 2023: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty −983 €. 2024: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 1 940 €.50 tis.0−1 tis.03/2020 — 12/20202021202220232024Štruktúra aktív03/2020 — 12/2020: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 10 346 €. 2021: dlhodobý majetok 28 396 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 7 755 €. 2022: dlhodobý majetok 24 771 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty −47 €. 2023: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty −983 €. 2024: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 1 940 €.50 tis.0−1 tis.03/2020 — 12/202020222024Štruktúra aktív03/2020 — 12/2020: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 10 346 €. 2021: dlhodobý majetok 28 396 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 7 755 €. 2022: dlhodobý majetok 24 771 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty −47 €. 2023: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty −983 €. 2024: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 1 940 €.50 tis.0−1 tis.20212024
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív03/2020 — 12/2020: vlastné imanie 4 973 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 5 373 €. 2021: vlastné imanie 5 569 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 30 582 €. 2022: vlastné imanie 6 406 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 18 318 €. 2023: vlastné imanie −17 470 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 16 487 €. 2024: vlastné imanie −15 718 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 17 658 €.50 tis.0−20 tis.03/2020 — 12/20202021202220232024Štruktúra pasív03/2020 — 12/2020: vlastné imanie 4 973 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 5 373 €. 2021: vlastné imanie 5 569 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 30 582 €. 2022: vlastné imanie 6 406 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 18 318 €. 2023: vlastné imanie −17 470 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 16 487 €. 2024: vlastné imanie −15 718 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 17 658 €.50 tis.0−20 tis.03/2020 — 12/202020222024Štruktúra pasív03/2020 — 12/2020: vlastné imanie 4 973 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 5 373 €. 2021: vlastné imanie 5 569 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 30 582 €. 2022: vlastné imanie 6 406 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 18 318 €. 2023: vlastné imanie −17 470 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 16 487 €. 2024: vlastné imanie −15 718 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 17 658 €.50 tis.0−20 tis.20212024
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu03/2020 — 12/2020: daň z príjmu 0 €. 2021: daň z príjmu 105 €. 2022: daň z príjmu 148 €. 2023: daň z príjmu 158 €. 2024: daň z príjmu 340 €.5002500010514815834003/2020 — 12/20202021202220232024Daň z príjmu03/2020 — 12/2020: daň z príjmu 0 €. 2021: daň z príjmu 105 €. 2022: daň z príjmu 148 €. 2023: daň z príjmu 158 €. 2024: daň z príjmu 340 €.5002500014834003/2020 — 12/202020222024Daň z príjmu03/2020 — 12/2020: daň z príjmu 0 €. 2021: daň z príjmu 105 €. 2022: daň z príjmu 148 €. 2023: daň z príjmu 158 €. 2024: daň z príjmu 340 €.500250010534020212024
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)03/2020 — 12/2020Závierka v registri účtovných závierok2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok
Tržby22,9 tis.21 tis.8 tis.4,6 tis.6,2 tis.
Výsledok hospodárenia−27597838−23,9 tis.1,8 tis.
Aktíva10,3 tis.36,2 tis.24,7 tis.−9831,9 tis.
Vlastné imanie5 tis.5,6 tis.6,4 tis.−17,5 tis.−15,7 tis.
Daň z príjmu0105148158340
Zadlženosť51,9 %84,6 %74,1 %—910,2 %

2024

Tržby
6,2 tis.
Výsledok hospodárenia
1,8 tis.
Aktíva
1,9 tis.
Vlastné imanie
−15,7 tis.
Daň z príjmu
340
Zadlženosť
910,2 %

2023

Tržby
4,6 tis.
Výsledok hospodárenia
−23,9 tis.
Aktíva
−983
Vlastné imanie
−17,5 tis.
Daň z príjmu
158
Zadlženosť
—

2022

Tržby
8 tis.
Výsledok hospodárenia
838
Aktíva
24,7 tis.
Vlastné imanie
6,4 tis.
Daň z príjmu
148
Zadlženosť
74,1 %

2021

Tržby
21 tis.
Výsledok hospodárenia
597
Aktíva
36,2 tis.
Vlastné imanie
5,6 tis.
Daň z príjmu
105
Zadlženosť
84,6 %

03/2020 — 12/2020

Tržby
22,9 tis.
Výsledok hospodárenia
−27
Aktíva
10,3 tis.
Vlastné imanie
5 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
51,9 %

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 05. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 05. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 30. 09. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

Tento profil cez API