prezri.sk

platné k 05. 11. 2026

Proxima Centauri s. r. o.

identifikačné číslo organizácie 52620221aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
04. 09. 20197 rokov 2 mesiace v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno2 zdroje · od 31. 07. 2026
Tržby
1 075 479 €2025

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
Proxima Centauri s. r. o.
identifikačné číslo organizácie
52620221
daňové identifikačné číslo
2121084526
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK2121084526
Sídlo
Nová 1224/2A, 92553 Pata, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
04. 09. 2019
V registri
7 rokov 2 mesiace
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 45179/T
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
10025611
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)04. 09. 2019—
Fotografické služby04. 09. 2019—
Administratívne služby04. 09. 2019—
Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti04. 09. 2019—
Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky04. 09. 2019—
Skladovanie a pomocné činnosti v doprave04. 09. 2019—
Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práce04. 09. 2019—
Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby04. 09. 2019—
Dizajnérske činnosti04. 09. 2019—
Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávok04. 09. 2019—
Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí04. 09. 2019—
Služby požičovní04. 09. 2019—
Prenájom hnuteľných vecí25. 03. 2021—
Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla25. 03. 2021—
Sťahovacie služby25. 03. 2021—
Kuriérske služby25. 03. 2021—
Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla25. 03. 2021—
Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov25. 03. 2021—
Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom25. 03. 2021—
Prevádzka malých plavidiel25. 03. 2021—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2121084526: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2121084526: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2121084526IČ DPH SK2121084526Obdobia daňových registráciíDIČ 2121084526: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2121084526: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2121084526IČ DPH SK2121084526Obdobia daňových registráciíDIČ 2121084526: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2121084526: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2121084526IČ DPH SK2121084526
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK212108452611. 09. 2026—04. 11. 2026registrácia podľa §4 · platca od 06. 03. 2020
daňové identifikačné číslo212108452610. 09. 2026—03. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Pohľadávky štátu Finančná správa SR Sociálna poisťovňa dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 04. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026 do 14. 09. 2026, naposledy v zozname 11. 09. 2026.Pohľadávky štátuFinančná správa SRSociálna poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 04. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026 do 14. 09. 2026, naposledy v zozname 11. 09. 2026.Pohľadávky štátuFinančná správa SRSociálna poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 04. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026 do 14. 09. 2026, naposledy v zozname 11. 09. 2026.Pohľadávky štátuFinančná správa SRSociálna poisťovňadnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Pohľadávky štátuod 16. 09. 2026 otvorený04. 11. 2026
Sociálna poisťovňa11. 09. 2026 – 14. 09. 2026 ukončené11. 09. 2026
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 04. 11. 2026.

Pohľadávky štátu

  • od 16. 09. 2026 otvorená

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2025 sa zo straty dostalo na zisk 6 623 € a zvýšila tržby o ▲7 % na 1,08 mil. €.

Tržby

1 075 479 €

▲ 7,4 %

Výsledok hospodárenia

6 623 €

▲ 115,0 %

Aktíva

380 994 €

▲ 5,4 %

Vlastné imanie

40 436 €

▲ 19,6 %

Zadlženosť

89,4 %

Hrubá marža

1,0 %

Čistá marža

0,6 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2021: tržby 864 508 €. 2022: tržby 823 505 €. 2023: tržby 941 432 €. 2024: tržby 1 001 045 €. 2025: tržby 1 075 479 €.2 mil.1 mil.0864,5 tis.823,5 tis.941,4 tis.1 mil.1,08 mil.20212022202320242025Tržby2021: tržby 864 508 €. 2022: tržby 823 505 €. 2023: tržby 941 432 €. 2024: tržby 1 001 045 €. 2025: tržby 1 075 479 €.2 mil.1 mil.0864,5 tis.823,5 tis.941,4 tis.1 mil.1,08 mil.20212022202320242025Tržby2021: tržby 864 508 €. 2022: tržby 823 505 €. 2023: tržby 941 432 €. 2024: tržby 1 001 045 €. 2025: tržby 1 075 479 €.2 mil.1 mil.0202120232025

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 3 058 €. 2022: výsledok hospodárenia −81 298 €. 2023: výsledok hospodárenia 30 363 €. 2024: výsledok hospodárenia −44 020 €. 2025: výsledok hospodárenia 6 623 €.50 tis.0−100 tis.+3,1 tis.−81,3 tis.+30,4 tis.−44 tis.+6,6 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 3 058 €. 2022: výsledok hospodárenia −81 298 €. 2023: výsledok hospodárenia 30 363 €. 2024: výsledok hospodárenia −44 020 €. 2025: výsledok hospodárenia 6 623 €.50 tis.0−100 tis.+3,1 tis.−81,3 tis.+30,4 tis.−44 tis.+6,6 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 3 058 €. 2022: výsledok hospodárenia −81 298 €. 2023: výsledok hospodárenia 30 363 €. 2024: výsledok hospodárenia −44 020 €. 2025: výsledok hospodárenia 6 623 €.50 tis.0−100 tis.202120232025

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 266 486 €, vlastné imanie 30 769 €. 2022: aktíva 320 412 €, vlastné imanie 32 471 €. 2023: aktíva 294 172 €, vlastné imanie 62 834 €. 2024: aktíva 361 372 €, vlastné imanie 33 814 €. 2025: aktíva 380 994 €, vlastné imanie 40 436 €.500 tis.250 tis.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 266 486 €, vlastné imanie 30 769 €. 2022: aktíva 320 412 €, vlastné imanie 32 471 €. 2023: aktíva 294 172 €, vlastné imanie 62 834 €. 2024: aktíva 361 372 €, vlastné imanie 33 814 €. 2025: aktíva 380 994 €, vlastné imanie 40 436 €.500 tis.250 tis.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 266 486 €, vlastné imanie 30 769 €. 2022: aktíva 320 412 €, vlastné imanie 32 471 €. 2023: aktíva 294 172 €, vlastné imanie 62 834 €. 2024: aktíva 361 372 €, vlastné imanie 33 814 €. 2025: aktíva 380 994 €, vlastné imanie 40 436 €.500 tis.250 tis.020212022202320242025

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 93 015 €, zásoby 31 248 €, pohľadávky 3 883 €, finančné účty 138 340 €. 2022: dlhodobý majetok 64 439 €, zásoby 12 821 €, pohľadávky 11 380 €, finančné účty 231 772 €. 2023: dlhodobý majetok 67 216 €, zásoby 47 206 €, pohľadávky 18 079 €, finančné účty 161 671 €. 2024: dlhodobý majetok 39 885 €, zásoby 67 807 €, pohľadávky 10 121 €, finančné účty 243 559 €. 2025: dlhodobý majetok 20 015 €, zásoby 52 073 €, pohľadávky 17 977 €, finančné účty 290 929 €.500 tis.250 tis.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 93 015 €, zásoby 31 248 €, pohľadávky 3 883 €, finančné účty 138 340 €. 2022: dlhodobý majetok 64 439 €, zásoby 12 821 €, pohľadávky 11 380 €, finančné účty 231 772 €. 2023: dlhodobý majetok 67 216 €, zásoby 47 206 €, pohľadávky 18 079 €, finančné účty 161 671 €. 2024: dlhodobý majetok 39 885 €, zásoby 67 807 €, pohľadávky 10 121 €, finančné účty 243 559 €. 2025: dlhodobý majetok 20 015 €, zásoby 52 073 €, pohľadávky 17 977 €, finančné účty 290 929 €.500 tis.250 tis.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 93 015 €, zásoby 31 248 €, pohľadávky 3 883 €, finančné účty 138 340 €. 2022: dlhodobý majetok 64 439 €, zásoby 12 821 €, pohľadávky 11 380 €, finančné účty 231 772 €. 2023: dlhodobý majetok 67 216 €, zásoby 47 206 €, pohľadávky 18 079 €, finančné účty 161 671 €. 2024: dlhodobý majetok 39 885 €, zásoby 67 807 €, pohľadávky 10 121 €, finančné účty 243 559 €. 2025: dlhodobý majetok 20 015 €, zásoby 52 073 €, pohľadávky 17 977 €, finančné účty 290 929 €.500 tis.250 tis.020212022202320242025
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 30 769 €, dlhodobé záväzky 75 784 €, krátkodobé záväzky 159 933 €. 2022: vlastné imanie 32 471 €, dlhodobé záväzky 56 019 €, krátkodobé záväzky 231 922 €. 2023: vlastné imanie 62 834 €, dlhodobé záväzky 53 006 €, krátkodobé záväzky 178 332 €. 2024: vlastné imanie 33 814 €, dlhodobé záväzky 105 635 €, krátkodobé záväzky 221 923 €. 2025: vlastné imanie 40 436 €, dlhodobé záväzky 94 344 €, krátkodobé záväzky 246 214 €.500 tis.250 tis.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 30 769 €, dlhodobé záväzky 75 784 €, krátkodobé záväzky 159 933 €. 2022: vlastné imanie 32 471 €, dlhodobé záväzky 56 019 €, krátkodobé záväzky 231 922 €. 2023: vlastné imanie 62 834 €, dlhodobé záväzky 53 006 €, krátkodobé záväzky 178 332 €. 2024: vlastné imanie 33 814 €, dlhodobé záväzky 105 635 €, krátkodobé záväzky 221 923 €. 2025: vlastné imanie 40 436 €, dlhodobé záväzky 94 344 €, krátkodobé záväzky 246 214 €.500 tis.250 tis.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 30 769 €, dlhodobé záväzky 75 784 €, krátkodobé záväzky 159 933 €. 2022: vlastné imanie 32 471 €, dlhodobé záväzky 56 019 €, krátkodobé záväzky 231 922 €. 2023: vlastné imanie 62 834 €, dlhodobé záväzky 53 006 €, krátkodobé záväzky 178 332 €. 2024: vlastné imanie 33 814 €, dlhodobé záväzky 105 635 €, krátkodobé záväzky 221 923 €. 2025: vlastné imanie 40 436 €, dlhodobé záväzky 94 344 €, krátkodobé záväzky 246 214 €.500 tis.250 tis.020212022202320242025
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2021: daň z príjmu 2 324 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 4 504 €. 2024: daň z príjmu 3 840 €. 2025: daň z príjmu 3 840 €.5 tis.2,5 tis.02,3 tis.04,5 tis.3,8 tis.3,8 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 2 324 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 4 504 €. 2024: daň z príjmu 3 840 €. 2025: daň z príjmu 3 840 €.5 tis.2,5 tis.02,3 tis.04,5 tis.3,8 tis.3,8 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 2 324 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 4 504 €. 2024: daň z príjmu 3 840 €. 2025: daň z príjmu 3 840 €.5 tis.2,5 tis.0202120232025
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok2025Závierka v registri účtovných závierok
Tržby864,5 tis.823,5 tis.941,4 tis.1 mil.1,08 mil.
Výsledok hospodárenia3,1 tis.−81,3 tis.30,4 tis.−44 tis.6,6 tis.
Aktíva266,5 tis.320,4 tis.294,2 tis.361,4 tis.381 tis.
Vlastné imanie30,8 tis.32,5 tis.62,8 tis.33,8 tis.40,4 tis.
Daň z príjmu2,3 tis.04,5 tis.3,8 tis.3,8 tis.
Zadlženosť88,5 %89,9 %78,6 %90,6 %89,4 %

aj 09/2019 — 12/2019–2020 — v pláne Štandard

2025

Tržby
1,08 mil.
Výsledok hospodárenia
6,6 tis.
Aktíva
381 tis.
Vlastné imanie
40,4 tis.
Daň z príjmu
3,8 tis.
Zadlženosť
89,4 %

2024

Tržby
1 mil.
Výsledok hospodárenia
−44 tis.
Aktíva
361,4 tis.
Vlastné imanie
33,8 tis.
Daň z príjmu
3,8 tis.
Zadlženosť
90,6 %

2023

Tržby
941,4 tis.
Výsledok hospodárenia
30,4 tis.
Aktíva
294,2 tis.
Vlastné imanie
62,8 tis.
Daň z príjmu
4,5 tis.
Zadlženosť
78,6 %

2022

Tržby
823,5 tis.
Výsledok hospodárenia
−81,3 tis.
Aktíva
320,4 tis.
Vlastné imanie
32,5 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
89,9 %

2021

Tržby
864,5 tis.
Výsledok hospodárenia
3,1 tis.
Aktíva
266,5 tis.
Vlastné imanie
30,8 tis.
Daň z príjmu
2,3 tis.
Zadlženosť
88,5 %

aj 09/2019 — 12/2019–2020 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 05. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Centrálny register pohľadávok štátuDlhyotvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúciacrps.pohladavkystatu.sk
Sociálna poisťovňaDlhybez osobitných podmienoksocpoist.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 05. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 04. 11. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

Tento profil cez API