Súhrn
- Vznik
- 21. 05. 20197 rokov 5 mesiacov v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 11. 09. 2026
- Tržby
- 45 941 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- PENIMA PXA s.r.o.
- identifikačné číslo organizácie
- 52354598
- daňové identifikačné číslo
- 2121081567
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- neregistrovaný
- Sídlo
- Centrum 26/31, 01701 Považská Bystrica, Slovenská republika
- Územie
- Považská Bystricaokres Považská BystricaTrenčiansky kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 21. 05. 2019
- V registri
- 7 rokov 5 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Trenčín, oddiel: Sro, vložka č. 38303/R - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 9926306
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - Čistiace a upratovacie práce | 21. 05. 2019 | — |
| - Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) | 21. 05. 2019 | — |
| - Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu | 21. 05. 2019 | — |
| - Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb | 21. 05. 2019 | — |
| - Prenájom hnuteľných vecí | 21. 05. 2019 | — |
| - Administratívne služby | 21. 05. 2019 | — |
| - Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov | 21. 05. 2019 | — |
| - Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla | 21. 05. 2019 | — |
| - Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu | 21. 05. 2019 | — |
| - Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach | 21. 05. 2019 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| daňové identifikačné číslo | 2121081567 | 10. 09. 2026 | — | 07. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Sociálna poisťovňa dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Sociálna poisťovňa | od 11. 09. 2026 otvorený | 06. 11. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 06. 11. 2026.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 zvýšila zisk o ▲138 % na 6 001 € a zvýšila tržby o ▲17 % na 45,9 tisíc eur.
Tržby
45 941 €
▲ 17,4 %Výsledok hospodárenia
6 001 €
▲ 138,2 %Aktíva
26 875 €
▲ 29,0 %Vlastné imanie
23 628 €
▲ 34,0 %Zadlženosť
12,1 %
Hrubá marža
14,6 %
Čistá marža
13,1 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 46,7 tis. | 48,9 tis. | 49 tis. | 39,1 tis. | 45,9 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 2,6 tis. | 3,1 tis. | 1,7 tis. | 2,5 tis. | 6 tis. |
| Aktíva | 17 tis. | 22,6 tis. | 18,1 tis. | 20,8 tis. | 26,9 tis. |
| Vlastné imanie | 10,2 tis. | 13,4 tis. | 15,1 tis. | 17,6 tis. | 23,6 tis. |
| Daň z príjmu | 464 | 570 | 488 | 524 | 712 |
| Zadlženosť | 39,9 % | 40,9 % | 16,5 % | 15,4 % | 12,1 % |
aj 05/2019 — 12/2019–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 45,9 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 6 tis.
- Aktíva
- 26,9 tis.
- Vlastné imanie
- 23,6 tis.
- Daň z príjmu
- 712
- Zadlženosť
- 12,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 39,1 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 2,5 tis.
- Aktíva
- 20,8 tis.
- Vlastné imanie
- 17,6 tis.
- Daň z príjmu
- 524
- Zadlženosť
- 15,4 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 49 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 1,7 tis.
- Aktíva
- 18,1 tis.
- Vlastné imanie
- 15,1 tis.
- Daň z príjmu
- 488
- Zadlženosť
- 16,5 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 48,9 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 3,1 tis.
- Aktíva
- 22,6 tis.
- Vlastné imanie
- 13,4 tis.
- Daň z príjmu
- 570
- Zadlženosť
- 40,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 46,7 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 2,6 tis.
- Aktíva
- 17 tis.
- Vlastné imanie
- 10,2 tis.
- Daň z príjmu
- 464
- Zadlženosť
- 39,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 05/2019 — 12/2019–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 08. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 08. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 06. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.