prezri.sk

platné k 02. 11. 2026

Ferko Stav s.r.o.

identifikačné číslo organizácie 51689685aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
08. 05. 20188 rokov 5 mesiacov v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno1 zdroj · od 11. 09. 2026
Tržby
118 902 €2024

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
Ferko Stav s.r.o.
identifikačné číslo organizácie
51689685
daňové identifikačné číslo
2120758189
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK2120758189
Sídlo
Strojárenská 291/10, 97681 Podbrezová, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
08. 05. 2018
V registri
8 rokov 5 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Banská Bystrica, oddiel: Sro, vložka č. 34262/S
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
9583429
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)08. 05. 2018—
Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby08. 05. 2018—
Prípravné práce k realizácii stavby08. 05. 2018—
Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov08. 05. 2018—
Uskutočňovanie stavieb a ich zmien08. 05. 2018—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2120758189: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2120758189: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120758189IČ DPH SK2120758189Obdobia daňových registráciíDIČ 2120758189: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2120758189: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120758189IČ DPH SK2120758189Obdobia daňových registráciíDIČ 2120758189: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2120758189: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120758189IČ DPH SK2120758189
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK212075818911. 09. 2026—02. 11. 2026registrácia podľa §4 · platca od 01. 10. 2018
daňové identifikačné číslo212075818910. 09. 2026—01. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Sociálna poisťovňa dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osSociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026.Sociálna poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osSociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026.Sociálna poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osSociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026.Sociálna poisťovňadnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Sociálna poisťovňaod 11. 09. 2026 otvorený26. 10. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 26. 10. 2026.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2024 znížila zisk o ▼56 % na 3 606 € a znížila tržby o ▼51 % na 118,9 tisíc eur.

Tržby

118 902 €

▼ 51,2 %

Výsledok hospodárenia

3 606 €

▼ 56,0 %

Aktíva

49 892 €

▲ 6,6 %

Vlastné imanie

25 982 €

▲ 16,1 %

Zadlženosť

47,9 %

Hrubá marža

4,3 %

Čistá marža

3,0 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby05/2018 — 12/2018: tržby 122 353 €. 2020: tržby 107 464 €. 2021: tržby 183 871 €. 2023: tržby 243 732 €. 2024: tržby 118 902 €.250 tis.125 tis.0122,4 tis.107,5 tis.183,9 tis.243,7 tis.118,9 tis.05/2018 — 12/20182020202120232024Tržby05/2018 — 12/2018: tržby 122 353 €. 2020: tržby 107 464 €. 2021: tržby 183 871 €. 2023: tržby 243 732 €. 2024: tržby 118 902 €.250 tis.125 tis.0122,4 tis.183,9 tis.118,9 tis.05/2018 — 12/201820212024Tržby05/2018 — 12/2018: tržby 122 353 €. 2020: tržby 107 464 €. 2021: tržby 183 871 €. 2023: tržby 243 732 €. 2024: tržby 118 902 €.250 tis.125 tis.020202024

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia05/2018 — 12/2018: výsledok hospodárenia 225 €. 2020: výsledok hospodárenia 979 €. 2021: výsledok hospodárenia 4 424 €. 2023: výsledok hospodárenia 8 203 €. 2024: výsledok hospodárenia 3 606 €.10 tis.5 tis.0+225+979+4,4 tis.+8,2 tis.+3,6 tis.05/2018 — 12/20182020202120232024Výsledok hospodárenia05/2018 — 12/2018: výsledok hospodárenia 225 €. 2020: výsledok hospodárenia 979 €. 2021: výsledok hospodárenia 4 424 €. 2023: výsledok hospodárenia 8 203 €. 2024: výsledok hospodárenia 3 606 €.10 tis.5 tis.0+225+4,4 tis.+3,6 tis.05/2018 — 12/201820212024Výsledok hospodárenia05/2018 — 12/2018: výsledok hospodárenia 225 €. 2020: výsledok hospodárenia 979 €. 2021: výsledok hospodárenia 4 424 €. 2023: výsledok hospodárenia 8 203 €. 2024: výsledok hospodárenia 3 606 €.10 tis.5 tis.0+97920202024

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie05/2018 — 12/2018: aktíva 15 836 €, vlastné imanie 5 225 €. 2020: aktíva 19 524 €, vlastné imanie 13 252 €. 2021: aktíva 16 625 €, vlastné imanie 9 424 €. 2023: aktíva 46 789 €, vlastné imanie 22 377 €. 2024: aktíva 49 892 €, vlastné imanie 25 982 €.50 tis.25 tis.005/2018 — 12/20182020202120232024Aktíva a vlastné imanie05/2018 — 12/2018: aktíva 15 836 €, vlastné imanie 5 225 €. 2020: aktíva 19 524 €, vlastné imanie 13 252 €. 2021: aktíva 16 625 €, vlastné imanie 9 424 €. 2023: aktíva 46 789 €, vlastné imanie 22 377 €. 2024: aktíva 49 892 €, vlastné imanie 25 982 €.50 tis.25 tis.005/2018 — 12/201820212024Aktíva a vlastné imanie05/2018 — 12/2018: aktíva 15 836 €, vlastné imanie 5 225 €. 2020: aktíva 19 524 €, vlastné imanie 13 252 €. 2021: aktíva 16 625 €, vlastné imanie 9 424 €. 2023: aktíva 46 789 €, vlastné imanie 22 377 €. 2024: aktíva 49 892 €, vlastné imanie 25 982 €.50 tis.25 tis.020202024

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív05/2018 — 12/2018: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 728 €, finančné účty 15 108 €. 2020: dlhodobý majetok 4 284 €, zásoby 0 €, pohľadávky 5 082 €, finančné účty 10 158 €. 2021: dlhodobý majetok 3 276 €, zásoby 0 €, pohľadávky 6 119 €, finančné účty 7 230 €. 2023: dlhodobý majetok 31 201 €, zásoby 0 €, pohľadávky 7 €, finančné účty 15 581 €. 2024: dlhodobý majetok 32 243 €, zásoby 0 €, pohľadávky 7 528 €, finančné účty 10 121 €.50 tis.25 tis.005/2018 — 12/20182020202120232024Štruktúra aktív05/2018 — 12/2018: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 728 €, finančné účty 15 108 €. 2020: dlhodobý majetok 4 284 €, zásoby 0 €, pohľadávky 5 082 €, finančné účty 10 158 €. 2021: dlhodobý majetok 3 276 €, zásoby 0 €, pohľadávky 6 119 €, finančné účty 7 230 €. 2023: dlhodobý majetok 31 201 €, zásoby 0 €, pohľadávky 7 €, finančné účty 15 581 €. 2024: dlhodobý majetok 32 243 €, zásoby 0 €, pohľadávky 7 528 €, finančné účty 10 121 €.50 tis.25 tis.005/2018 — 12/201820212024Štruktúra aktív05/2018 — 12/2018: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 728 €, finančné účty 15 108 €. 2020: dlhodobý majetok 4 284 €, zásoby 0 €, pohľadávky 5 082 €, finančné účty 10 158 €. 2021: dlhodobý majetok 3 276 €, zásoby 0 €, pohľadávky 6 119 €, finančné účty 7 230 €. 2023: dlhodobý majetok 31 201 €, zásoby 0 €, pohľadávky 7 €, finančné účty 15 581 €. 2024: dlhodobý majetok 32 243 €, zásoby 0 €, pohľadávky 7 528 €, finančné účty 10 121 €.50 tis.25 tis.020202024
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív05/2018 — 12/2018: vlastné imanie 5 225 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 10 611 €. 2020: vlastné imanie 13 252 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 6 272 €. 2021: vlastné imanie 9 424 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 7 201 €. 2023: vlastné imanie 22 377 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 24 412 €. 2024: vlastné imanie 25 982 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 23 910 €.50 tis.25 tis.005/2018 — 12/20182020202120232024Štruktúra pasív05/2018 — 12/2018: vlastné imanie 5 225 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 10 611 €. 2020: vlastné imanie 13 252 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 6 272 €. 2021: vlastné imanie 9 424 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 7 201 €. 2023: vlastné imanie 22 377 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 24 412 €. 2024: vlastné imanie 25 982 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 23 910 €.50 tis.25 tis.005/2018 — 12/201820212024Štruktúra pasív05/2018 — 12/2018: vlastné imanie 5 225 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 10 611 €. 2020: vlastné imanie 13 252 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 6 272 €. 2021: vlastné imanie 9 424 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 7 201 €. 2023: vlastné imanie 22 377 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 24 412 €. 2024: vlastné imanie 25 982 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 23 910 €.50 tis.25 tis.020202024
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu05/2018 — 12/2018: daň z príjmu 145 €. 2020: daň z príjmu 650 €. 2021: daň z príjmu 1 190 €. 2023: daň z príjmu 2 560 €. 2024: daň z príjmu 1 509 €.5 tis.2,5 tis.01456501,2 tis.2,6 tis.1,5 tis.05/2018 — 12/20182020202120232024Daň z príjmu05/2018 — 12/2018: daň z príjmu 145 €. 2020: daň z príjmu 650 €. 2021: daň z príjmu 1 190 €. 2023: daň z príjmu 2 560 €. 2024: daň z príjmu 1 509 €.5 tis.2,5 tis.01451,2 tis.1,5 tis.05/2018 — 12/201820212024Daň z príjmu05/2018 — 12/2018: daň z príjmu 145 €. 2020: daň z príjmu 650 €. 2021: daň z príjmu 1 190 €. 2023: daň z príjmu 2 560 €. 2024: daň z príjmu 1 509 €.5 tis.2,5 tis.065020202024
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)05/2018 — 12/2018Závierka v registri účtovných závierok2020Závierka v registri účtovných závierok2021Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok
Tržby122,4 tis.107,5 tis.183,9 tis.243,7 tis.118,9 tis.
Výsledok hospodárenia2259794,4 tis.8,2 tis.3,6 tis.
Aktíva15,8 tis.19,5 tis.16,6 tis.46,8 tis.49,9 tis.
Vlastné imanie5,2 tis.13,3 tis.9,4 tis.22,4 tis.26 tis.
Daň z príjmu1456501,2 tis.2,6 tis.1,5 tis.
Zadlženosť67,0 %32,1 %43,3 %52,2 %47,9 %

2024

Tržby
118,9 tis.
Výsledok hospodárenia
3,6 tis.
Aktíva
49,9 tis.
Vlastné imanie
26 tis.
Daň z príjmu
1,5 tis.
Zadlženosť
47,9 %

2023

Tržby
243,7 tis.
Výsledok hospodárenia
8,2 tis.
Aktíva
46,8 tis.
Vlastné imanie
22,4 tis.
Daň z príjmu
2,6 tis.
Zadlženosť
52,2 %

2021

Tržby
183,9 tis.
Výsledok hospodárenia
4,4 tis.
Aktíva
16,6 tis.
Vlastné imanie
9,4 tis.
Daň z príjmu
1,2 tis.
Zadlženosť
43,3 %

2020

Tržby
107,5 tis.
Výsledok hospodárenia
979
Aktíva
19,5 tis.
Vlastné imanie
13,3 tis.
Daň z príjmu
650
Zadlženosť
32,1 %

05/2018 — 12/2018

Tržby
122,4 tis.
Výsledok hospodárenia
225
Aktíva
15,8 tis.
Vlastné imanie
5,2 tis.
Daň z príjmu
145
Zadlženosť
67,0 %

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 02. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registráciebez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Sociálna poisťovňaDlhybez osobitných podmienoksocpoist.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 02. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 26. 10. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

Tento profil cez API