prezri.sk

platné k 07. 11. 2026

LC TRANSPORT, s.r.o.

identifikačné číslo organizácie 50964054aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
07. 07. 20179 rokov 4 mesiace v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno4 zdroje · od 11. 09. 2026
Tržby
1 271 594 €2022
Oznámenia
1717 oznámení vo Vestníku

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
LC TRANSPORT, s.r.o.
identifikačné číslo organizácie
50964054
daňové identifikačné číslo
2120547242
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
neregistrovaný
Sídlo
Rosina 829, 01322 Rosina, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
07. 07. 2017
V registri
9 rokov 4 mesiace
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 68134/L
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
9271927
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
Diagnostika a opravy cestných motorových vozidiel07. 07. 2017—
Opravy karosérií07. 07. 2017—
Nástrojárstvo07. 07. 2017—
Zámočníctvo07. 07. 2017—
Kovoobrábanie07. 07. 2017—
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)07. 07. 2017—
Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby07. 07. 2017—
Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom07. 07. 2017—
Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky07. 07. 2017—
Prípravné práce k realizácii stavby07. 07. 2017—
Uskutočňovanie stavieb a ich zmien07. 07. 2017—
Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov07. 07. 2017—
Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva07. 07. 2017—
Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu07. 07. 2017—
Nákladná cestná doprava08. 02. 2019—
Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhradu08. 02. 2019—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2120547242: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120547242Obdobia daňových registráciíDIČ 2120547242: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120547242Obdobia daňových registráciíDIČ 2120547242: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120547242
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
daňové identifikačné číslo212054724210. 09. 2026—05. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

Registrácia identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty bola zrušená k 05. 03. 2025 (rok porušenia 2022).

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Union zdravotná poisťovňa Pohľadávky štátu Všeobecná zdravotná poisťovňa Sociálna poisťovňa dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 25. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 05. 11. 2026. Pohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 07. 11. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 06. 11. 2026.Union zdravotná poisťovňaPohľadávky štátuVšeobecná zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 25. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 05. 11. 2026. Pohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 07. 11. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 06. 11. 2026.Union zdravotná poisťovňaPohľadávky štátuVšeobecná zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 25. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 05. 11. 2026. Pohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 07. 11. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 06. 11. 2026.Union zdravotná poisťovňaPohľadávky štátuVšeobecná zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňadnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Union zdravotná poisťovňaod 25. 09. 2026 otvorený05. 11. 2026
Pohľadávky štátuod 16. 09. 2026 otvorený07. 11. 2026
Všeobecná zdravotná poisťovňaod 13. 09. 2026 otvorený31. 10. 2026
Sociálna poisťovňaod 11. 09. 2026 otvorený06. 11. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 07. 11. 2026.

Pohľadávky štátu

  • od 16. 09. 2026 otvorená

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.

povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2022 prepadlo do straty −240 540 € a zvýšila tržby o ▲15 % na 1,27 mil. €.

Tržby

1 271 594 €

▲ 15,1 %

Výsledok hospodárenia

−240 540 €

▼ 629,3 %

Aktíva

810 171 €

▼ 3,3 %

Vlastné imanie

−6 842 €

▼ 102,9 %

Zadlženosť

100,0 %

Hrubá marža

−18,9 %

Čistá marža

−18,9 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2018: tržby 651 156 €. 2019: tržby 1 026 894 €. 2020: tržby 899 787 €. 2021: tržby 1 104 409 €. 2022: tržby 1 271 594 €.2 mil.1 mil.0651,2 tis.1,03 mil.899,8 tis.1,1 mil.1,27 mil.20182019202020212022Tržby2018: tržby 651 156 €. 2019: tržby 1 026 894 €. 2020: tržby 899 787 €. 2021: tržby 1 104 409 €. 2022: tržby 1 271 594 €.2 mil.1 mil.0651,2 tis.1,03 mil.899,8 tis.1,1 mil.1,27 mil.20182019202020212022Tržby2018: tržby 651 156 €. 2019: tržby 1 026 894 €. 2020: tržby 899 787 €. 2021: tržby 1 104 409 €. 2022: tržby 1 271 594 €.2 mil.1 mil.0201820202022

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2018: výsledok hospodárenia −119 272 €. 2019: výsledok hospodárenia 97 765 €. 2020: výsledok hospodárenia 12 849 €. 2021: výsledok hospodárenia 45 448 €. 2022: výsledok hospodárenia −240 540 €.100 tis.0−250 tis.−119,3 tis.+97,8 tis.+12,8 tis.+45,4 tis.−240,5 tis.20182019202020212022Výsledok hospodárenia2018: výsledok hospodárenia −119 272 €. 2019: výsledok hospodárenia 97 765 €. 2020: výsledok hospodárenia 12 849 €. 2021: výsledok hospodárenia 45 448 €. 2022: výsledok hospodárenia −240 540 €.100 tis.0−250 tis.+12,8 tis.201820202022Výsledok hospodárenia2018: výsledok hospodárenia −119 272 €. 2019: výsledok hospodárenia 97 765 €. 2020: výsledok hospodárenia 12 849 €. 2021: výsledok hospodárenia 45 448 €. 2022: výsledok hospodárenia −240 540 €.100 tis.0−250 tis.20192022

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2018: aktíva 662 435 €, vlastné imanie 77 635 €. 2019: aktíva 745 723 €, vlastné imanie 175 401 €. 2020: aktíva 658 127 €, vlastné imanie 188 250 €. 2021: aktíva 837 550 €, vlastné imanie 233 698 €. 2022: aktíva 810 171 €, vlastné imanie −6 842 €.1 mil.0−10 tis.20182019202020212022Aktíva a vlastné imanie2018: aktíva 662 435 €, vlastné imanie 77 635 €. 2019: aktíva 745 723 €, vlastné imanie 175 401 €. 2020: aktíva 658 127 €, vlastné imanie 188 250 €. 2021: aktíva 837 550 €, vlastné imanie 233 698 €. 2022: aktíva 810 171 €, vlastné imanie −6 842 €.1 mil.0−10 tis.20182019202020212022Aktíva a vlastné imanie2018: aktíva 662 435 €, vlastné imanie 77 635 €. 2019: aktíva 745 723 €, vlastné imanie 175 401 €. 2020: aktíva 658 127 €, vlastné imanie 188 250 €. 2021: aktíva 837 550 €, vlastné imanie 233 698 €. 2022: aktíva 810 171 €, vlastné imanie −6 842 €.1 mil.0−10 tis.20182019202020212022

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2018: dlhodobý majetok 582 970 €, zásoby 0 €, pohľadávky 75 308 €, finančné účty 4 157 €. 2019: dlhodobý majetok 675 471 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 66 701 €, finančné účty 206 €. 2020: dlhodobý majetok 563 368 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 89 056 €, finančné účty 107 €. 2021: dlhodobý majetok 578 783 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 253 087 €, finančné účty 1 128 €. 2022: dlhodobý majetok 533 027 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 270 413 €, finančné účty 2 871 €.1 mil.500 tis.020182019202020212022Štruktúra aktív2018: dlhodobý majetok 582 970 €, zásoby 0 €, pohľadávky 75 308 €, finančné účty 4 157 €. 2019: dlhodobý majetok 675 471 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 66 701 €, finančné účty 206 €. 2020: dlhodobý majetok 563 368 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 89 056 €, finančné účty 107 €. 2021: dlhodobý majetok 578 783 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 253 087 €, finančné účty 1 128 €. 2022: dlhodobý majetok 533 027 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 270 413 €, finančné účty 2 871 €.1 mil.500 tis.020182019202020212022Štruktúra aktív2018: dlhodobý majetok 582 970 €, zásoby 0 €, pohľadávky 75 308 €, finančné účty 4 157 €. 2019: dlhodobý majetok 675 471 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 66 701 €, finančné účty 206 €. 2020: dlhodobý majetok 563 368 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 89 056 €, finančné účty 107 €. 2021: dlhodobý majetok 578 783 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 253 087 €, finančné účty 1 128 €. 2022: dlhodobý majetok 533 027 €, zásoby 3 345 €, pohľadávky 270 413 €, finančné účty 2 871 €.1 mil.500 tis.020182019202020212022
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2018: vlastné imanie 77 635 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 584 800 €. 2019: vlastné imanie 175 401 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 570 322 €. 2020: vlastné imanie 188 250 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 446 714 €. 2021: vlastné imanie 233 698 €, dlhodobé záväzky 619 €, krátkodobé záväzky 588 233 €. 2022: vlastné imanie −6 842 €, dlhodobé záväzky 619 €, krátkodobé záväzky 809 557 €.1 mil.0−10 tis.20182019202020212022Štruktúra pasív2018: vlastné imanie 77 635 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 584 800 €. 2019: vlastné imanie 175 401 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 570 322 €. 2020: vlastné imanie 188 250 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 446 714 €. 2021: vlastné imanie 233 698 €, dlhodobé záväzky 619 €, krátkodobé záväzky 588 233 €. 2022: vlastné imanie −6 842 €, dlhodobé záväzky 619 €, krátkodobé záväzky 809 557 €.1 mil.0−10 tis.20182019202020212022Štruktúra pasív2018: vlastné imanie 77 635 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 584 800 €. 2019: vlastné imanie 175 401 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 570 322 €. 2020: vlastné imanie 188 250 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 446 714 €. 2021: vlastné imanie 233 698 €, dlhodobé záväzky 619 €, krátkodobé záväzky 588 233 €. 2022: vlastné imanie −6 842 €, dlhodobé záväzky 619 €, krátkodobé záväzky 809 557 €.1 mil.0−10 tis.20182019202020212022
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2018: daň z príjmu 0 €. 2019: daň z príjmu 3 886 €. 2020: daň z príjmu 2 873 €. 2021: daň z príjmu 9 944 €. 2022: daň z príjmu 0 €.10 tis.5 tis.003,9 tis.2,9 tis.9,9 tis.020182019202020212022Daň z príjmu2018: daň z príjmu 0 €. 2019: daň z príjmu 3 886 €. 2020: daň z príjmu 2 873 €. 2021: daň z príjmu 9 944 €. 2022: daň z príjmu 0 €.10 tis.5 tis.003,9 tis.2,9 tis.9,9 tis.020182019202020212022Daň z príjmu2018: daň z príjmu 0 €. 2019: daň z príjmu 3 886 €. 2020: daň z príjmu 2 873 €. 2021: daň z príjmu 9 944 €. 2022: daň z príjmu 0 €.10 tis.5 tis.000201820202022
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2018Závierka v registri účtovných závierok2019Závierka v registri účtovných závierok2020Závierka v registri účtovných závierok2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok
Tržby651,2 tis.1,03 mil.899,8 tis.1,1 mil.1,27 mil.
Výsledok hospodárenia−119,3 tis.97,8 tis.12,8 tis.45,4 tis.−240,5 tis.
Aktíva662,4 tis.745,7 tis.658,1 tis.837,5 tis.810,2 tis.
Vlastné imanie77,6 tis.175,4 tis.188,3 tis.233,7 tis.−6,8 tis.
Daň z príjmu03,9 tis.2,9 tis.9,9 tis.0
Zadlženosť88,3 %76,5 %67,9 %70,3 %100,0 %

aj 07/2017 — 12/2017 — v pláne Štandard

2022

Tržby
1,27 mil.
Výsledok hospodárenia
−240,5 tis.
Aktíva
810,2 tis.
Vlastné imanie
−6,8 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
100,0 %

2021

Tržby
1,1 mil.
Výsledok hospodárenia
45,4 tis.
Aktíva
837,5 tis.
Vlastné imanie
233,7 tis.
Daň z príjmu
9,9 tis.
Zadlženosť
70,3 %

2020

Tržby
899,8 tis.
Výsledok hospodárenia
12,8 tis.
Aktíva
658,1 tis.
Vlastné imanie
188,3 tis.
Daň z príjmu
2,9 tis.
Zadlženosť
67,9 %

2019

Tržby
1,03 mil.
Výsledok hospodárenia
97,8 tis.
Aktíva
745,7 tis.
Vlastné imanie
175,4 tis.
Daň z príjmu
3,9 tis.
Zadlženosť
76,5 %

2018

Tržby
651,2 tis.
Výsledok hospodárenia
−119,3 tis.
Aktíva
662,4 tis.
Vlastné imanie
77,6 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
88,3 %

aj 07/2017 — 12/2017 — v pláne Štandard

05

Obchodný vestník

17 oznámení

  1. 09. 07. 2026

    Doplnenie súpisu všeobecnej podstaty konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  2. 09. 01. 2026

    Doplnenie súpisu všeobecnej podstaty konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  3. 04. 08. 2025

    Uznesenie konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  4. 14. 02. 2025

    Uznesenie konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  5. 13. 11. 2024

    Súpis všeobecnej podstaty konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  6. 04. 11. 2024

    Oznam o zvolaní schôdze veriteľov konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  7. 04. 10. 2024

    Uznesenie konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  8. 27. 09. 2024

    Oznámenie čísla účtu na popieranie pohľadávok konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  9. 24. 09. 2024

    Výzva zahraničným veriteľom na prihlásenie pohľadávok konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  10. 17. 09. 2024

    Oznam o tom, kde a kedy možno nahliadať do spisu konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  11. 09. 09. 2024

    Uznesenie konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  12. 16. 08. 2024

    Uznesenie konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  13. 26. 06. 2024

    Uznesenie konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  14. 26. 06. 2024

    Oznam súdu konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  15. 14. 05. 2024

    Oznam súdu konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  16. 13. 05. 2024

    Uznesenie konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

  17. 30. 04. 2024

    Uznesenie konkurz

    Obchodný vestníkzdroj

Oznámenia sú prevzaté z Obchodného vestníka bez úpravy. Stav konania z nich nevyplýva — overte ho v zdroji.

povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.

06

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

07

Prepojenia

08

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

09

Zdroje a platnosť dát

platné k 07. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registráciebez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Union zdravotná poisťovňaDlhy§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. povinná atribúciaunion.sk
Centrálny register pohľadávok štátuDlhyotvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúciacrps.pohladavkystatu.sk
Všeobecná zdravotná poisťovňaDlhyEkosystém Slovensko.Digital povinná atribúciaekosystem.slovensko.digital
Sociálna poisťovňaDlhybez osobitných podmienoksocpoist.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk
Obchodný vestníkObchodný vestníkPodmienky Obchodného vestníka povinná doložkajustice.gov.sk/ov

Údaje platné k 07. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 07. 11. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).

povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.

Tento profil cez API