prezri.sk

platné k 05. 11. 2026

Darrax s.r.o.

identifikačné číslo organizácie 50863789aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
04. 05. 20179 rokov 6 mesiacov v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno1 zdroj · od 16. 09. 2026
Tržby
244 912 €2025

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
Darrax s.r.o.
identifikačné číslo organizácie
50863789
daňové identifikačné číslo
2120504452
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK2120504452
Sídlo
Veľké Rovné 35, 013 62 Veľké Rovné, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
04. 05. 2017
V registri
9 rokov 6 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 68426/L
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
9165080
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)04. 05. 2017—
Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby04. 05. 2017—
Administratívne služby04. 05. 2017—
Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov04. 05. 2017—
Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky04. 05. 2017—
Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov04. 05. 2017—
Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti04. 05. 2017—
Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práce04. 05. 2017—
Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla04. 05. 2017—
Uskutočňovanie stavieb a ich zmien04. 05. 2017—
Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom04. 05. 2017—
Prenájom hnuteľných vecí04. 05. 2017—
Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu04. 05. 2017—
Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach04. 05. 2017—
Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí04. 05. 2017—
Čistiace a upratovacie služby04. 05. 2017—
Prípravné práce k realizácii stavby30. 06. 2017—
Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom30. 06. 2017—
Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov30. 06. 2017—
Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla30. 06. 2017—
Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve30. 06. 2017—
medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhradu08. 08. 2020—
výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu10. 02. 2022—
Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
partner verejného sektora · zapísaný od 15. 10. 2026
Oprávnená osoba
JUDr. Mária Kalašová, notár · od 15. 10. 2026

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2120504452: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2120504452: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120504452IČ DPH SK2120504452Obdobia daňových registráciíDIČ 2120504452: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2120504452: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120504452IČ DPH SK2120504452Obdobia daňových registráciíDIČ 2120504452: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2120504452: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120504452IČ DPH SK2120504452
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK212050445211. 09. 2026—04. 11. 2026registrácia podľa §4 · platca od 01. 06. 2017
daňové identifikačné číslo212050445210. 09. 2026—03. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Pohľadávky štátu dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 04. 11. 2026.Pohľadávky štátudnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 04. 11. 2026.Pohľadávky štátudnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 04. 11. 2026.Pohľadávky štátudnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Pohľadávky štátuod 16. 09. 2026 otvorený04. 11. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 04. 11. 2026.

Pohľadávky štátu

  • od 16. 09. 2026 otvorená

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2025 znížila zisk o ▼42 % na 4 173 € a znížila tržby o ▼11 % na 244,9 tisíc eur.

Tržby

244 912 €

▼ 10,7 %

Výsledok hospodárenia

4 173 €

▼ 42,2 %

Aktíva

94 452 €

▼ 0,1 %

Vlastné imanie

38 102 €

▼ 21,3 %

Zadlženosť

59,7 %

Hrubá marža

2,5 %

Čistá marža

1,7 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2021: tržby 166 146 €. 2022: tržby 206 717 €. 2023: tržby 249 144 €. 2024: tržby 274 235 €. 2025: tržby 244 912 €.500 tis.250 tis.0166,1 tis.206,7 tis.249,1 tis.274,2 tis.244,9 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 166 146 €. 2022: tržby 206 717 €. 2023: tržby 249 144 €. 2024: tržby 274 235 €. 2025: tržby 244 912 €.500 tis.250 tis.0166,1 tis.206,7 tis.249,1 tis.274,2 tis.244,9 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 166 146 €. 2022: tržby 206 717 €. 2023: tržby 249 144 €. 2024: tržby 274 235 €. 2025: tržby 244 912 €.500 tis.250 tis.0202120232025

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −836 €. 2022: výsledok hospodárenia 5 860 €. 2023: výsledok hospodárenia 4 933 €. 2024: výsledok hospodárenia 7 217 €. 2025: výsledok hospodárenia 4 173 €.10 tis.0−1 tis.−836+5,9 tis.+4,9 tis.+7,2 tis.+4,2 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −836 €. 2022: výsledok hospodárenia 5 860 €. 2023: výsledok hospodárenia 4 933 €. 2024: výsledok hospodárenia 7 217 €. 2025: výsledok hospodárenia 4 173 €.10 tis.0−1 tis.−836+5,9 tis.+4,9 tis.+7,2 tis.+4,2 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −836 €. 2022: výsledok hospodárenia 5 860 €. 2023: výsledok hospodárenia 4 933 €. 2024: výsledok hospodárenia 7 217 €. 2025: výsledok hospodárenia 4 173 €.10 tis.0−1 tis.−836202120232025

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 71 871 €, vlastné imanie 30 391 €. 2022: aktíva 78 883 €, vlastné imanie 36 251 €. 2023: aktíva 118 503 €, vlastné imanie 41 184 €. 2024: aktíva 94 513 €, vlastné imanie 48 401 €. 2025: aktíva 94 452 €, vlastné imanie 38 102 €.200 tis.100 tis.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 71 871 €, vlastné imanie 30 391 €. 2022: aktíva 78 883 €, vlastné imanie 36 251 €. 2023: aktíva 118 503 €, vlastné imanie 41 184 €. 2024: aktíva 94 513 €, vlastné imanie 48 401 €. 2025: aktíva 94 452 €, vlastné imanie 38 102 €.200 tis.100 tis.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 71 871 €, vlastné imanie 30 391 €. 2022: aktíva 78 883 €, vlastné imanie 36 251 €. 2023: aktíva 118 503 €, vlastné imanie 41 184 €. 2024: aktíva 94 513 €, vlastné imanie 48 401 €. 2025: aktíva 94 452 €, vlastné imanie 38 102 €.200 tis.100 tis.020212022202320242025

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 26 264 €, zásoby 360 €, pohľadávky 37 326 €, finančné účty 7 921 €. 2022: dlhodobý majetok 16 594 €, zásoby 292 €, pohľadávky 55 522 €, finančné účty 6 475 €. 2023: dlhodobý majetok 45 079 €, zásoby 303 €, pohľadávky 67 645 €, finančné účty 5 476 €. 2024: dlhodobý majetok 44 244 €, zásoby 474 €, pohľadávky 45 625 €, finančné účty 4 170 €. 2025: dlhodobý majetok 13 506 €, zásoby 725 €, pohľadávky 71 333 €, finančné účty 8 888 €.200 tis.100 tis.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 26 264 €, zásoby 360 €, pohľadávky 37 326 €, finančné účty 7 921 €. 2022: dlhodobý majetok 16 594 €, zásoby 292 €, pohľadávky 55 522 €, finančné účty 6 475 €. 2023: dlhodobý majetok 45 079 €, zásoby 303 €, pohľadávky 67 645 €, finančné účty 5 476 €. 2024: dlhodobý majetok 44 244 €, zásoby 474 €, pohľadávky 45 625 €, finančné účty 4 170 €. 2025: dlhodobý majetok 13 506 €, zásoby 725 €, pohľadávky 71 333 €, finančné účty 8 888 €.200 tis.100 tis.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 26 264 €, zásoby 360 €, pohľadávky 37 326 €, finančné účty 7 921 €. 2022: dlhodobý majetok 16 594 €, zásoby 292 €, pohľadávky 55 522 €, finančné účty 6 475 €. 2023: dlhodobý majetok 45 079 €, zásoby 303 €, pohľadávky 67 645 €, finančné účty 5 476 €. 2024: dlhodobý majetok 44 244 €, zásoby 474 €, pohľadávky 45 625 €, finančné účty 4 170 €. 2025: dlhodobý majetok 13 506 €, zásoby 725 €, pohľadávky 71 333 €, finančné účty 8 888 €.200 tis.100 tis.020212022202320242025
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 30 391 €, dlhodobé záväzky 11 589 €, krátkodobé záväzky 29 891 €. 2022: vlastné imanie 36 251 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 42 632 €. 2023: vlastné imanie 41 184 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 77 319 €. 2024: vlastné imanie 48 401 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 46 112 €. 2025: vlastné imanie 38 102 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 56 350 €.200 tis.100 tis.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 30 391 €, dlhodobé záväzky 11 589 €, krátkodobé záväzky 29 891 €. 2022: vlastné imanie 36 251 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 42 632 €. 2023: vlastné imanie 41 184 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 77 319 €. 2024: vlastné imanie 48 401 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 46 112 €. 2025: vlastné imanie 38 102 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 56 350 €.200 tis.100 tis.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 30 391 €, dlhodobé záväzky 11 589 €, krátkodobé záväzky 29 891 €. 2022: vlastné imanie 36 251 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 42 632 €. 2023: vlastné imanie 41 184 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 77 319 €. 2024: vlastné imanie 48 401 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 46 112 €. 2025: vlastné imanie 38 102 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 56 350 €.200 tis.100 tis.020212022202320242025
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2021: daň z príjmu 1 100 €. 2022: daň z príjmu 1 848 €. 2023: daň z príjmu 1 555 €. 2024: daň z príjmu 2 288 €. 2025: daň z príjmu 1 948 €.2,5 tis.1,3 tis.01,1 tis.1,8 tis.1,6 tis.2,3 tis.1,9 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 1 100 €. 2022: daň z príjmu 1 848 €. 2023: daň z príjmu 1 555 €. 2024: daň z príjmu 2 288 €. 2025: daň z príjmu 1 948 €.2,5 tis.1,3 tis.01,1 tis.1,8 tis.1,6 tis.2,3 tis.1,9 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 1 100 €. 2022: daň z príjmu 1 848 €. 2023: daň z príjmu 1 555 €. 2024: daň z príjmu 2 288 €. 2025: daň z príjmu 1 948 €.2,5 tis.1,3 tis.0202120232025
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok2025Závierka v registri účtovných závierok
Tržby166,1 tis.206,7 tis.249,1 tis.274,2 tis.244,9 tis.
Výsledok hospodárenia−8365,9 tis.4,9 tis.7,2 tis.4,2 tis.
Aktíva71,9 tis.78,9 tis.118,5 tis.94,5 tis.94,5 tis.
Vlastné imanie30,4 tis.36,3 tis.41,2 tis.48,4 tis.38,1 tis.
Daň z príjmu1,1 tis.1,8 tis.1,6 tis.2,3 tis.1,9 tis.
Zadlženosť57,7 %54,0 %65,2 %48,8 %59,7 %

aj 05/2017 — 12/2017–2020 — v pláne Štandard

2025

Tržby
244,9 tis.
Výsledok hospodárenia
4,2 tis.
Aktíva
94,5 tis.
Vlastné imanie
38,1 tis.
Daň z príjmu
1,9 tis.
Zadlženosť
59,7 %

2024

Tržby
274,2 tis.
Výsledok hospodárenia
7,2 tis.
Aktíva
94,5 tis.
Vlastné imanie
48,4 tis.
Daň z príjmu
2,3 tis.
Zadlženosť
48,8 %

2023

Tržby
249,1 tis.
Výsledok hospodárenia
4,9 tis.
Aktíva
118,5 tis.
Vlastné imanie
41,2 tis.
Daň z príjmu
1,6 tis.
Zadlženosť
65,2 %

2022

Tržby
206,7 tis.
Výsledok hospodárenia
5,9 tis.
Aktíva
78,9 tis.
Vlastné imanie
36,3 tis.
Daň z príjmu
1,8 tis.
Zadlženosť
54,0 %

2021

Tržby
166,1 tis.
Výsledok hospodárenia
−836
Aktíva
71,9 tis.
Vlastné imanie
30,4 tis.
Daň z príjmu
1,1 tis.
Zadlženosť
57,7 %

aj 05/2017 — 12/2017–2020 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 05. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registráciebez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Centrálny register pohľadávok štátuDlhyotvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúciacrps.pohladavkystatu.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 05. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 04. 11. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

Tento profil cez API