prezri.sk

platné k 03. 11. 2026

SaO stavby s.r.o.

identifikačné číslo organizácie 50591983aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
17. 11. 20169 rokov 11 mesiacov v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno1 zdroj · od 31. 07. 2026
Tržby
246 352 €2020

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
SaO stavby s.r.o.
identifikačné číslo organizácie
50591983
daňové identifikačné číslo
2120383034
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK2120383034
Sídlo
Vajanského 363, 02401 Kysucké Nové Mesto, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
17. 11. 2016
V registri
9 rokov 11 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 70526/L
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
9033576
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/,17. 11. 2016—
úprava nerastov, dobýbanie rašeliny a bahna a ich úprava,17. 11. 2016—
výroba priemyselných hnojív a dusíkatých zlúčenín, pesticídov a agrochemických produktov,17. 11. 2016—
výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementu17. 11. 2016—
uskutočňovanie stavieb a ich zmien,17. 11. 2016—
prípravné práce k realizácii stavby,17. 11. 2016—
inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení,17. 11. 2016—
výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied,17. 11. 2016—
sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby,17. 11. 2016—
nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla,17. 11. 2016—
vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práce,17. 11. 2016—
finančný lízing,17. 11. 2016—
poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt,17. 11. 2016—
prenájom hnuteľných vecí,17. 11. 2016—
prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom,17. 11. 2016—
činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov,17. 11. 2016—
reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienky,17. 11. 2016—
podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom,17. 11. 2016—
výkon činnosti stavbyvedúceho,17. 11. 2016—
výkon činnosti stavebného dozoru,17. 11. 2016—
kovoobrábanie06. 11. 2018—
Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
už nie je partnerom · bol zapísaný od 16. 07. 2020 do 06. 04. 2022 · na vlastnú žiadosť

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2120383034: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2120383034: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120383034IČ DPH SK2120383034Obdobia daňových registráciíDIČ 2120383034: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2120383034: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120383034IČ DPH SK2120383034Obdobia daňových registráciíDIČ 2120383034: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2120383034: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2120383034IČ DPH SK2120383034
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK212038303411. 09. 2026—03. 11. 2026registrácia podľa §4 · platca od 12. 12. 2016
daňové identifikačné číslo212038303410. 09. 2026—02. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

Finančná správa uvádza dôvody na zrušenie registrácie DPH (zverejnené 30. 03. 2022, rok porušenia 2021).

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Finančná správa SR dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 30. 09. 2026.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2020 prehĺbila stratu na −27 520 € a zvýšila tržby o ▲24 % na 246,4 tisíc eur.

Tržby

246 352 €

▲ 24,2 %

Výsledok hospodárenia

−27 520 €

▼ 105,6 %

Aktíva

386 739 €

▲ 17,6 %

Vlastné imanie

−110 895 €

▼ 33,0 %

Zadlženosť

128,7 %

Hrubá marža

−10,9 %

Čistá marža

−11,2 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby11/2016 — 12/2016: tržby 20 226 €. 2017: tržby 72 632 €. 2018: tržby 378 052 €. 2019: tržby 198 379 €. 2020: tržby 246 352 €.500 tis.250 tis.020,2 tis.72,6 tis.378,1 tis.198,4 tis.246,4 tis.11/2016 — 12/20162017201820192020Tržby11/2016 — 12/2016: tržby 20 226 €. 2017: tržby 72 632 €. 2018: tržby 378 052 €. 2019: tržby 198 379 €. 2020: tržby 246 352 €.500 tis.250 tis.020,2 tis.378,1 tis.246,4 tis.11/2016 — 12/201620182020Tržby11/2016 — 12/2016: tržby 20 226 €. 2017: tržby 72 632 €. 2018: tržby 378 052 €. 2019: tržby 198 379 €. 2020: tržby 246 352 €.500 tis.250 tis.020172020

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia11/2016 — 12/2016: výsledok hospodárenia −39 729 €. 2017: výsledok hospodárenia 1 248 €. 2018: výsledok hospodárenia −34 848 €. 2019: výsledok hospodárenia −13 388 €. 2020: výsledok hospodárenia −27 520 €.2 tis.0−50 tis.−39,7 tis.+1,2 tis.−34,8 tis.−13,4 tis.−27,5 tis.11/2016 — 12/20162017201820192020Výsledok hospodárenia11/2016 — 12/2016: výsledok hospodárenia −39 729 €. 2017: výsledok hospodárenia 1 248 €. 2018: výsledok hospodárenia −34 848 €. 2019: výsledok hospodárenia −13 388 €. 2020: výsledok hospodárenia −27 520 €.2 tis.0−50 tis.−39,7 tis.−34,8 tis.−27,5 tis.11/2016 — 12/201620182020Výsledok hospodárenia11/2016 — 12/2016: výsledok hospodárenia −39 729 €. 2017: výsledok hospodárenia 1 248 €. 2018: výsledok hospodárenia −34 848 €. 2019: výsledok hospodárenia −13 388 €. 2020: výsledok hospodárenia −27 520 €.2 tis.0−50 tis.20172020

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie11/2016 — 12/2016: aktíva 1 424 699 €, vlastné imanie −34 729 €. 2017: aktíva 545 489 €, vlastné imanie −33 481 €. 2018: aktíva 260 976 €, vlastné imanie −69 988 €. 2019: aktíva 328 784 €, vlastné imanie −83 375 €. 2020: aktíva 386 739 €, vlastné imanie −110 895 €.2 mil.0−200 tis.11/2016 — 12/20162017201820192020Aktíva a vlastné imanie11/2016 — 12/2016: aktíva 1 424 699 €, vlastné imanie −34 729 €. 2017: aktíva 545 489 €, vlastné imanie −33 481 €. 2018: aktíva 260 976 €, vlastné imanie −69 988 €. 2019: aktíva 328 784 €, vlastné imanie −83 375 €. 2020: aktíva 386 739 €, vlastné imanie −110 895 €.2 mil.0−200 tis.11/2016 — 12/201620182020Aktíva a vlastné imanie11/2016 — 12/2016: aktíva 1 424 699 €, vlastné imanie −34 729 €. 2017: aktíva 545 489 €, vlastné imanie −33 481 €. 2018: aktíva 260 976 €, vlastné imanie −69 988 €. 2019: aktíva 328 784 €, vlastné imanie −83 375 €. 2020: aktíva 386 739 €, vlastné imanie −110 895 €.2 mil.0−200 tis.11/2016 — 12/20162020

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív11/2016 — 12/2016: dlhodobý majetok 6 007 €, zásoby 0 €, pohľadávky 1 153 542 €, finančné účty 12 061 €. 2017: dlhodobý majetok 4 439 €, zásoby 0 €, pohľadávky 345 772 €, finančné účty 59 819 €. 2018: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 159 179 €, finančné účty 81 478 €. 2019: dlhodobý majetok 177 680 €, zásoby 214 €, pohľadávky 146 691 €, finančné účty 4 199 €. 2020: dlhodobý majetok 184 228 €, zásoby 508 €, pohľadávky 175 917 €, finančné účty 26 086 €.2 mil.1 mil.011/2016 — 12/20162017201820192020Štruktúra aktív11/2016 — 12/2016: dlhodobý majetok 6 007 €, zásoby 0 €, pohľadávky 1 153 542 €, finančné účty 12 061 €. 2017: dlhodobý majetok 4 439 €, zásoby 0 €, pohľadávky 345 772 €, finančné účty 59 819 €. 2018: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 159 179 €, finančné účty 81 478 €. 2019: dlhodobý majetok 177 680 €, zásoby 214 €, pohľadávky 146 691 €, finančné účty 4 199 €. 2020: dlhodobý majetok 184 228 €, zásoby 508 €, pohľadávky 175 917 €, finančné účty 26 086 €.2 mil.1 mil.011/2016 — 12/201620182020Štruktúra aktív11/2016 — 12/2016: dlhodobý majetok 6 007 €, zásoby 0 €, pohľadávky 1 153 542 €, finančné účty 12 061 €. 2017: dlhodobý majetok 4 439 €, zásoby 0 €, pohľadávky 345 772 €, finančné účty 59 819 €. 2018: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 159 179 €, finančné účty 81 478 €. 2019: dlhodobý majetok 177 680 €, zásoby 214 €, pohľadávky 146 691 €, finančné účty 4 199 €. 2020: dlhodobý majetok 184 228 €, zásoby 508 €, pohľadávky 175 917 €, finančné účty 26 086 €.2 mil.1 mil.020172020
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív11/2016 — 12/2016: vlastné imanie −34 729 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 1 293 804 €. 2017: vlastné imanie −33 481 €, dlhodobé záväzky 55 €, krátkodobé záväzky 556 397 €. 2018: vlastné imanie −69 988 €, dlhodobé záväzky 66 €, krátkodobé záväzky 308 380 €. 2019: vlastné imanie −83 375 €, dlhodobé záväzky 109 €, krátkodobé záväzky 412 050 €. 2020: vlastné imanie −110 895 €, dlhodobé záväzky 241 €, krátkodobé záväzky 497 393 €.2 mil.0−200 tis.11/2016 — 12/20162017201820192020Štruktúra pasív11/2016 — 12/2016: vlastné imanie −34 729 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 1 293 804 €. 2017: vlastné imanie −33 481 €, dlhodobé záväzky 55 €, krátkodobé záväzky 556 397 €. 2018: vlastné imanie −69 988 €, dlhodobé záväzky 66 €, krátkodobé záväzky 308 380 €. 2019: vlastné imanie −83 375 €, dlhodobé záväzky 109 €, krátkodobé záväzky 412 050 €. 2020: vlastné imanie −110 895 €, dlhodobé záväzky 241 €, krátkodobé záväzky 497 393 €.2 mil.0−200 tis.11/2016 — 12/201620182020Štruktúra pasív11/2016 — 12/2016: vlastné imanie −34 729 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 1 293 804 €. 2017: vlastné imanie −33 481 €, dlhodobé záväzky 55 €, krátkodobé záväzky 556 397 €. 2018: vlastné imanie −69 988 €, dlhodobé záväzky 66 €, krátkodobé záväzky 308 380 €. 2019: vlastné imanie −83 375 €, dlhodobé záväzky 109 €, krátkodobé záväzky 412 050 €. 2020: vlastné imanie −110 895 €, dlhodobé záväzky 241 €, krátkodobé záväzky 497 393 €.2 mil.0−200 tis.11/2016 — 12/20162020
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu11/2016 — 12/2016: daň z príjmu 385 €. 2017: daň z príjmu 7 366 €. 2018: daň z príjmu 4 578 €. 2019: daň z príjmu 4 952 €. 2020: daň z príjmu 555 €.10 tis.5 tis.03857,4 tis.4,6 tis.5 tis.55511/2016 — 12/20162017201820192020Daň z príjmu11/2016 — 12/2016: daň z príjmu 385 €. 2017: daň z príjmu 7 366 €. 2018: daň z príjmu 4 578 €. 2019: daň z príjmu 4 952 €. 2020: daň z príjmu 555 €.10 tis.5 tis.03854,6 tis.55511/2016 — 12/201620182020Daň z príjmu11/2016 — 12/2016: daň z príjmu 385 €. 2017: daň z príjmu 7 366 €. 2018: daň z príjmu 4 578 €. 2019: daň z príjmu 4 952 €. 2020: daň z príjmu 555 €.10 tis.5 tis.055520172020
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)11/2016 — 12/2016Závierka v registri účtovných závierok2017Závierka v registri účtovných závierok2018Závierka v registri účtovných závierok2019Závierka v registri účtovných závierok2020Závierka v registri účtovných závierok
Tržby20,2 tis.72,6 tis.378,1 tis.198,4 tis.246,4 tis.
Výsledok hospodárenia−39,7 tis.1,2 tis.−34,8 tis.−13,4 tis.−27,5 tis.
Aktíva1,42 mil.545,5 tis.261 tis.328,8 tis.386,7 tis.
Vlastné imanie−34,7 tis.−33,5 tis.−70 tis.−83,4 tis.−110,9 tis.
Daň z príjmu3857,4 tis.4,6 tis.5 tis.555
Zadlženosť90,8 %102,0 %118,2 %125,4 %128,7 %

2020

Tržby
246,4 tis.
Výsledok hospodárenia
−27,5 tis.
Aktíva
386,7 tis.
Vlastné imanie
−110,9 tis.
Daň z príjmu
555
Zadlženosť
128,7 %

2019

Tržby
198,4 tis.
Výsledok hospodárenia
−13,4 tis.
Aktíva
328,8 tis.
Vlastné imanie
−83,4 tis.
Daň z príjmu
5 tis.
Zadlženosť
125,4 %

2018

Tržby
378,1 tis.
Výsledok hospodárenia
−34,8 tis.
Aktíva
261 tis.
Vlastné imanie
−70 tis.
Daň z príjmu
4,6 tis.
Zadlženosť
118,2 %

2017

Tržby
72,6 tis.
Výsledok hospodárenia
1,2 tis.
Aktíva
545,5 tis.
Vlastné imanie
−33,5 tis.
Daň z príjmu
7,4 tis.
Zadlženosť
102,0 %

11/2016 — 12/2016

Tržby
20,2 tis.
Výsledok hospodárenia
−39,7 tis.
Aktíva
1,42 mil.
Vlastné imanie
−34,7 tis.
Daň z príjmu
385
Zadlženosť
90,8 %

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 03. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 03. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 30. 09. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

Tento profil cez API