Súhrn
- Vznik
- 15. 08. 201313 rokov 2 mesiace v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- niebez záznamu v zoznamoch
- Tržby
- 253 859 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- HADBÁBNY & spol., advokátska kancelária, s. r. o.
- identifikačné číslo organizácie
- 47249722
- daňové identifikačné číslo
- 2023828202
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2023828202
- Sídlo
- Prielohy 1012/1C, 01007 Žilina, Slovenská republika
- Územie
- Žilinaokres ŽilinaŽilinský kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 15. 08. 2013
- V registri
- 13 rokov 2 mesiace
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 59730/L - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 675488
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| Poskytovanie právnych služieb | 15. 08. 2013 | — |
- Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
- už nie je partnerom · bol zapísaný od 20. 07. 2017 do 18. 04. 2023 · na vlastnú žiadosť
- Oprávnená osoba
- Mgr. Dušan Šimún - advokát, s.r.o. · od 20. 07. 2017
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2023828202 | 11. 09. 2026 | — | 04. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 15. 08. 2013 |
| daňové identifikačné číslo | 2023828202 | 10. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 prepadlo do straty −6 146 € a znížila tržby o ▼3 % na 253,9 tisíc eur.
Tržby
253 859 €
▼ 3,5 %Výsledok hospodárenia
−6 146 €
▼ 129,1 %Aktíva
104 035 €
▼ 36,9 %Vlastné imanie
42 707 €
▼ 54,1 %Zadlženosť
58,9 %
Hrubá marža
−1,7 %
Čistá marža
−2,4 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 282,1 tis. | 307,7 tis. | 250,3 tis. | 263 tis. | 253,9 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 44,6 tis. | 60,6 tis. | 64,2 tis. | 21,1 tis. | −6,1 tis. |
| Aktíva | 241,3 tis. | 229,5 tis. | 264,9 tis. | 165 tis. | 104 tis. |
| Vlastné imanie | 121,5 tis. | 115,7 tis. | 179,9 tis. | 93 tis. | 42,7 tis. |
| Daň z príjmu | 13,4 tis. | 16,2 tis. | 17,6 tis. | 6,4 tis. | 1,9 tis. |
| Zadlženosť | 49,7 % | 49,6 % | 32,1 % | 43,6 % | 58,9 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 253,9 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −6,1 tis.
- Aktíva
- 104 tis.
- Vlastné imanie
- 42,7 tis.
- Daň z príjmu
- 1,9 tis.
- Zadlženosť
- 58,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 263 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 21,1 tis.
- Aktíva
- 165 tis.
- Vlastné imanie
- 93 tis.
- Daň z príjmu
- 6,4 tis.
- Zadlženosť
- 43,6 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 250,3 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 64,2 tis.
- Aktíva
- 264,9 tis.
- Vlastné imanie
- 179,9 tis.
- Daň z príjmu
- 17,6 tis.
- Zadlženosť
- 32,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 307,7 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 60,6 tis.
- Aktíva
- 229,5 tis.
- Vlastné imanie
- 115,7 tis.
- Daň z príjmu
- 16,2 tis.
- Zadlženosť
- 49,6 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 282,1 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 44,6 tis.
- Aktíva
- 241,3 tis.
- Vlastné imanie
- 121,5 tis.
- Daň z príjmu
- 13,4 tis.
- Zadlženosť
- 49,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 04. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 04. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.