Súhrn
- Vznik
- 12. 06. 201313 rokov 4 mesiace v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 859 005 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- Automatex, s. r. o.
- identifikačné číslo organizácie
- 47203510
- daňové identifikačné číslo
- 2023786380
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2023786380
- Sídlo
- I. Houdeka 1944/57, 03401 Ružomberok, Slovenská republika
- Územie
- Ružomberokokres RužomberokŽilinský kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 12. 06. 2013
- V registri
- 13 rokov 4 mesiace
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 59302/L - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 659084
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla | 12. 06. 2013 | — |
| Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla | 12. 06. 2013 | — |
| Vykonávanie odťahovej služby | 12. 06. 2013 | — |
| Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla | 12. 06. 2013 | — |
| Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) | 12. 06. 2013 | — |
| Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu | 12. 06. 2013 | — |
| Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb | 12. 06. 2013 | — |
| Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby | 12. 06. 2013 | — |
| Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živností | 12. 06. 2013 | — |
| Čistiace a upratovacie služby | 12. 06. 2013 | — |
| Prenájom hnuteľných vecí | 12. 06. 2013 | — |
| Reklamné a marketingové služby | 12. 06. 2013 | — |
| Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky | 04. 03. 2020 | — |
| Maloobchod a veľkoobchod s motorovými vozidlami vrátane s ojazdenými motorovými vozidlami, s náhradnými dielmi pre motorové vozidlá, s autodoplnkami, s motocyklami a náhradnými dielmi pre motocykle | 04. 03. 2020 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2023786380 | 11. 09. 2026 | — | 04. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 01. 08. 2013 |
| daňové identifikačné číslo | 2023786380 | 10. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Finančná správa SR Sociálna poisťovňa dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Sociálna poisťovňa | 12. 10. 2026 – 19. 10. 2026 ukončené | 13. 10. 2026 |
| Sociálna poisťovňa | 11. 09. 2026 – 14. 09. 2026 ukončené | 11. 09. 2026 |
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 13. 10. 2026.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 znížila zisk o ▼37 % na 8 188 € a znížila tržby o ▼3 % na 859 tisíc eur.
Tržby
859 005 €
▼ 2,8 %Výsledok hospodárenia
8 188 €
▼ 37,1 %Aktíva
238 341 €
▼ 26,2 %Vlastné imanie
57 327 €
▲ 16,7 %Zadlženosť
75,9 %
Hrubá marža
1,4 %
Čistá marža
1,0 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 660,9 tis. | 661,3 tis. | 814,3 tis. | 883,7 tis. | 859 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 135 | 1,4 tis. | 2,4 tis. | 13 tis. | 8,2 tis. |
| Aktíva | 317 tis. | 212,6 tis. | 260,6 tis. | 322,9 tis. | 238,3 tis. |
| Vlastné imanie | 32,3 tis. | 33,8 tis. | 36,1 tis. | 49,1 tis. | 57,3 tis. |
| Daň z príjmu | 541 | 838 | 752 | 3,9 tis. | 3,8 tis. |
| Zadlženosť | 89,8 % | 84,1 % | 86,1 % | 84,8 % | 75,9 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 859 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 8,2 tis.
- Aktíva
- 238,3 tis.
- Vlastné imanie
- 57,3 tis.
- Daň z príjmu
- 3,8 tis.
- Zadlženosť
- 75,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 883,7 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 13 tis.
- Aktíva
- 322,9 tis.
- Vlastné imanie
- 49,1 tis.
- Daň z príjmu
- 3,9 tis.
- Zadlženosť
- 84,8 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 814,3 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 2,4 tis.
- Aktíva
- 260,6 tis.
- Vlastné imanie
- 36,1 tis.
- Daň z príjmu
- 752
- Zadlženosť
- 86,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 661,3 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 1,4 tis.
- Aktíva
- 212,6 tis.
- Vlastné imanie
- 33,8 tis.
- Daň z príjmu
- 838
- Zadlženosť
- 84,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 660,9 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 135
- Aktíva
- 317 tis.
- Vlastné imanie
- 32,3 tis.
- Daň z príjmu
- 541
- Zadlženosť
- 89,8 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 04. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 04. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 13. 10. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.