Súhrn
- Vznik
- 04. 05. 201313 rokov 5 mesiacov v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno2 zdroje · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 206 779 €2016
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- ORSUS s.r.o.
- identifikačné číslo organizácie
- 47119551
- daňové identifikačné číslo
- 2023761916
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2023761916
- Sídlo
- Staničná 2655/7A, 082 21 Veľký Šariš, Slovenská republika
- Územie
- Veľký Šarišokres PrešovPrešovský kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 04. 05. 2013
- V registri
- 13 rokov 5 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č. 27879/P - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 638753
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) | 04. 05. 2013 | — |
| Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu | 04. 05. 2013 | — |
| Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb | 04. 05. 2013 | — |
| Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby | 04. 05. 2013 | — |
| Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve | 04. 05. 2013 | — |
| Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve | 04. 05. 2013 | — |
| Poskytovanie služieb v rybárstve | 04. 05. 2013 | — |
| Údenárska výroba | 04. 05. 2013 | — |
| Spracovanie a konzervovanie, zemiakov, ovocia a zeleniny | 04. 05. 2013 | — |
| Výroba nápojov | 04. 05. 2013 | — |
| Výroba kŕmnych zmesí | 04. 05. 2013 | — |
| Textilná výroba | 04. 05. 2013 | — |
| Odevná výroba | 04. 05. 2013 | — |
| Spracovanie kože | 04. 05. 2013 | — |
| Výroba kožených a kožušinových výrobkov | 04. 05. 2013 | — |
| Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva | 04. 05. 2013 | — |
| Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržba | 04. 05. 2013 | — |
| Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva | 04. 05. 2013 | — |
| Výroba výrobkov z papiera | 04. 05. 2013 | — |
| Výroba výrobkov z gumy a výrobkov z plastov | 04. 05. 2013 | — |
| Výroba jednoduchých výrobkov z kovu | 04. 05. 2013 | — |
| Opracovanie kovu jednoduchým spôsobom | 04. 05. 2013 | — |
| Výroba a hutnícke spracovanie kovov | 04. 05. 2013 | — |
| Výroba strojov pre hospodárske odvetvia | 04. 05. 2013 | — |
| Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom | 04. 05. 2013 | — |
| Uskutočňovanie stavieb a ich zmien | 04. 05. 2013 | — |
| Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla | 04. 05. 2013 | — |
| Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla | 04. 05. 2013 | — |
| Vykonávanie odťahovej služby | 04. 05. 2013 | — |
| Sťahovacie služby | 04. 05. 2013 | — |
| Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla | 04. 05. 2013 | — |
| Skladovanie | 04. 05. 2013 | — |
| Baliace činnosti, manipulácia s tovarom | 04. 05. 2013 | — |
| Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností | 04. 05. 2013 | — |
| Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu | 04. 05. 2013 | — |
| Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok | 04. 05. 2013 | — |
| Počítačové služby | 04. 05. 2013 | — |
| Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov | 04. 05. 2013 | — |
| Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom | 04. 05. 2013 | — |
| Prenájom hnuteľných vecí | 04. 05. 2013 | — |
| Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontroly | 04. 05. 2013 | — |
| Administratívne služby | 04. 05. 2013 | — |
| Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov | 04. 05. 2013 | — |
| Vedenie účtovníctva | 04. 05. 2013 | — |
| Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti | 04. 05. 2013 | — |
| Poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôb | 04. 05. 2013 | — |
| Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadení | 04. 05. 2013 | — |
| Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí | 04. 05. 2013 | — |
| Prevádzkovanie športových zariadení | 04. 05. 2013 | — |
| Čistiace a upratovacie služby | 04. 05. 2013 | — |
| Prevádzkovanie čistiarne a práčovne | 04. 05. 2013 | — |
| Reklamné a marketingové služby | 04. 05. 2013 | — |
| Prieskum trhu a verejnej mienky | 04. 05. 2013 | — |
| Donášková služba | 04. 05. 2013 | — |
| Služby požičovní | 04. 05. 2013 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2023761916 | 11. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 22. 04. 2015 |
| daňové identifikačné číslo | 2023761916 | 10. 09. 2026 | — | 01. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Pohľadávky štátu Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 02. 11. 2026 |
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 02. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2016 sa zo straty dostalo na zisk 2 143 € a zvýšila tržby o ▲21 % na 206,8 tisíc eur.
Tržby
206 779 €
▲ 21,3 %Výsledok hospodárenia
2 143 €
▲ 118,4 %Aktíva
126 032 €
▲ 48,7 %Vlastné imanie
7 123 €
▲ 9,7 %Zadlženosť
94,3 %
Hrubá marža
1,5 %
Čistá marža
1,0 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2014Závierka v registri účtovných závierok | 2015Závierka v registri účtovných závierok | 2016Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|
| Tržby | 43,4 tis. | 170,5 tis. | 206,8 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 13,2 tis. | −11,6 tis. | 2,1 tis. |
| Aktíva | 35,8 tis. | 84,8 tis. | 126 tis. |
| Vlastné imanie | 18,1 tis. | 6,5 tis. | 7,1 tis. |
| Daň z príjmu | 3,7 tis. | 960 | 960 |
| Zadlženosť | 49,3 % | 92,3 % | 94,3 % |
2016
- Tržby
- 206,8 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 2,1 tis.
- Aktíva
- 126 tis.
- Vlastné imanie
- 7,1 tis.
- Daň z príjmu
- 960
- Zadlženosť
- 94,3 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2015
- Tržby
- 170,5 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −11,6 tis.
- Aktíva
- 84,8 tis.
- Vlastné imanie
- 6,5 tis.
- Daň z príjmu
- 960
- Zadlženosť
- 92,3 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2014
- Tržby
- 43,4 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 13,2 tis.
- Aktíva
- 35,8 tis.
- Vlastné imanie
- 18,1 tis.
- Daň z príjmu
- 3,7 tis.
- Zadlženosť
- 49,3 %
- Zdroj
- registeruz.sk
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 03. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 03. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 02. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.