Súhrn
- Vznik
- 06. 01. 201214 rokov 9 mesiacov v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 1 493 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- EXPLICA s.r.o.
- identifikačné číslo organizácie
- 46493581
- daňové identifikačné číslo
- 2820009379
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- neregistrovaný
- Sídlo
- Berlínska 2471/29, 040 13 Košice-Sídlisko Ťahanovce, Slovenská republika
- Územie
- Košice - mestská časť Sídlisko Ťahanovceokres Košice IKošický kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 06. 01. 2012
- V registri
- 14 rokov 9 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Košice, oddiel: Sro, vložka č. 28999/V - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 1075732
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) | 06. 01. 2012 | — |
| reklamné a marketingové služby | 06. 01. 2012 | — |
| sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu | 06. 01. 2012 | — |
| spostredkovateľská činnosť v oblasti služieb | 06. 01. 2012 | — |
| nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla | 06. 01. 2012 | — |
| Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov | 29. 11. 2014 | — |
| Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti | 29. 11. 2014 | — |
| Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí | 29. 11. 2014 | — |
| Vyučovanie v odbore cudzích jazykov - anglický jazyk | 29. 11. 2014 | — |
| Prekladateľské a tlmočnícke služby - anglický jazyk | 29. 11. 2014 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| daňové identifikačné číslo | 2820009379 | 10. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 30. 09. 2026.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 sa zo straty dostalo na zisk 448 € a zvýšila tržby z nuly na 1,5 tisíc eur.
Tržby
1 493 €
Výsledok hospodárenia
448 €
▲ 158,9 %Aktíva
13 211 €
▲ 6,3 %Vlastné imanie
9 654 €
▲ 4,9 %Zadlženosť
26,9 %
Hrubá marža
52,8 %
Čistá marža
30,0 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 368 | 647 | 493 | 0 | 1,5 tis. |
| Výsledok hospodárenia | −897 | −765 | −1 tis. | −761 | 448 |
| Aktíva | 13,9 tis. | 13,4 tis. | 12,8 tis. | 12,4 tis. | 13,2 tis. |
| Vlastné imanie | 11,8 tis. | 11 tis. | 10 tis. | 9,2 tis. | 9,7 tis. |
| Daň z príjmu | 0 | 0 | 0 | 340 | 340 |
| Zadlženosť | 15,6 % | 18,3 % | 21,9 % | 25,9 % | 26,9 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 1,5 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 448
- Aktíva
- 13,2 tis.
- Vlastné imanie
- 9,7 tis.
- Daň z príjmu
- 340
- Zadlženosť
- 26,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 0
- Výsledok hospodárenia
- −761
- Aktíva
- 12,4 tis.
- Vlastné imanie
- 9,2 tis.
- Daň z príjmu
- 340
- Zadlženosť
- 25,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 493
- Výsledok hospodárenia
- −1 tis.
- Aktíva
- 12,8 tis.
- Vlastné imanie
- 10 tis.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 21,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 647
- Výsledok hospodárenia
- −765
- Aktíva
- 13,4 tis.
- Vlastné imanie
- 11 tis.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 18,3 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 368
- Výsledok hospodárenia
- −897
- Aktíva
- 13,9 tis.
- Vlastné imanie
- 11,8 tis.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 15,6 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 03. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 03. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 30. 09. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.