prezri.sk

platné k 07. 11. 2026

TEXUM s. r. o.

identifikačné číslo organizácie 45947775aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
08. 12. 201015 rokov 10 mesiacov v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno1 zdroj · od 31. 07. 2026
Tržby
0 €2022

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
TEXUM s. r. o.
identifikačné číslo organizácie
45947775
daňové identifikačné číslo
2023150954
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
neregistrovaný
Sídlo
Vysokoškolákov 33/B, 01008 Žilina, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
08. 12. 2010
V registri
15 rokov 10 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 75373/L
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
529242
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb,08. 12. 2010—
výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmien,08. 12. 2010—
prípravné práce k realizácii stavby,08. 12. 2010—
uskutočňovanie stavieb a ich zmien,08. 12. 2010—
dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov,08. 12. 2010—
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/,08. 12. 2010—
sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu,08. 12. 2010—
sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb,08. 12. 2010—
sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby,08. 12. 2010—
nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla,08. 12. 2010—
nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenie,08. 12. 2010—
prenájom hnuteľných vecí,08. 12. 2010—
správa bytového alebo nebytového fondu,08. 12. 2010—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2023150954: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2023150954Obdobia daňových registráciíDIČ 2023150954: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2023150954Obdobia daňových registráciíDIČ 2023150954: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2023150954
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
daňové identifikačné číslo202315095410. 09. 2026—05. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Finančná správa SR dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 30. 09. 2026.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2022 prepadlo do straty −877 € a znížila tržby o ▼100 % na 0 €.

Tržby

0 €

▼ 100,0 %

Výsledok hospodárenia

−877 €

▼ 458,0 %

Aktíva

7 574 €

▼ 12,2 %

Vlastné imanie

−44 321 €

▼ 2,0 %

Zadlženosť

685,2 %

Hrubá marža

—

Čistá marža

—

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2018: tržby 514 880 €. 2019: tržby 447 936 €. 2020: tržby 338 538 €. 2021: tržby 61 049 €. 2022: tržby 0 €.1 mil.500 tis.0514,9 tis.447,9 tis.338,5 tis.61 tis.020182019202020212022Tržby2018: tržby 514 880 €. 2019: tržby 447 936 €. 2020: tržby 338 538 €. 2021: tržby 61 049 €. 2022: tržby 0 €.1 mil.500 tis.0514,9 tis.447,9 tis.338,5 tis.61 tis.020182019202020212022Tržby2018: tržby 514 880 €. 2019: tržby 447 936 €. 2020: tržby 338 538 €. 2021: tržby 61 049 €. 2022: tržby 0 €.1 mil.500 tis.00201820202022

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2018: výsledok hospodárenia 1 531 €. 2019: výsledok hospodárenia −1 402 €. 2020: výsledok hospodárenia −2 430 €. 2021: výsledok hospodárenia 245 €. 2022: výsledok hospodárenia −877 €.2 tis.0−2,5 tis.+1,5 tis.−1,4 tis.−2,4 tis.+245−87720182019202020212022Výsledok hospodárenia2018: výsledok hospodárenia 1 531 €. 2019: výsledok hospodárenia −1 402 €. 2020: výsledok hospodárenia −2 430 €. 2021: výsledok hospodárenia 245 €. 2022: výsledok hospodárenia −877 €.2 tis.0−2,5 tis.+1,5 tis.−1,4 tis.−2,4 tis.+245−87720182019202020212022Výsledok hospodárenia2018: výsledok hospodárenia 1 531 €. 2019: výsledok hospodárenia −1 402 €. 2020: výsledok hospodárenia −2 430 €. 2021: výsledok hospodárenia 245 €. 2022: výsledok hospodárenia −877 €.2 tis.0−2,5 tis.−877201820202022

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2018: aktíva 51 113 €, vlastné imanie −39 939 €. 2019: aktíva 112 984 €, vlastné imanie −41 341 €. 2020: aktíva 30 058 €, vlastné imanie −43 770 €. 2021: aktíva 8 623 €, vlastné imanie −43 444 €. 2022: aktíva 7 574 €, vlastné imanie −44 321 €.200 tis.0−50 tis.20182019202020212022Aktíva a vlastné imanie2018: aktíva 51 113 €, vlastné imanie −39 939 €. 2019: aktíva 112 984 €, vlastné imanie −41 341 €. 2020: aktíva 30 058 €, vlastné imanie −43 770 €. 2021: aktíva 8 623 €, vlastné imanie −43 444 €. 2022: aktíva 7 574 €, vlastné imanie −44 321 €.200 tis.0−50 tis.20182019202020212022Aktíva a vlastné imanie2018: aktíva 51 113 €, vlastné imanie −39 939 €. 2019: aktíva 112 984 €, vlastné imanie −41 341 €. 2020: aktíva 30 058 €, vlastné imanie −43 770 €. 2021: aktíva 8 623 €, vlastné imanie −43 444 €. 2022: aktíva 7 574 €, vlastné imanie −44 321 €.200 tis.0−50 tis.20182019202020212022

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2018: dlhodobý majetok 5 332 €, zásoby 0 €, pohľadávky 44 064 €, finančné účty 1 717 €. 2019: dlhodobý majetok 3 998 €, zásoby 0 €, pohľadávky 108 793 €, finančné účty 193 €. 2020: dlhodobý majetok 2 665 €, zásoby 0 €, pohľadávky 26 779 €, finančné účty 614 €. 2021: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 8 457 €, finančné účty 166 €. 2022: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 5 800 €, finančné účty 1 774 €.200 tis.100 tis.020182019202020212022Štruktúra aktív2018: dlhodobý majetok 5 332 €, zásoby 0 €, pohľadávky 44 064 €, finančné účty 1 717 €. 2019: dlhodobý majetok 3 998 €, zásoby 0 €, pohľadávky 108 793 €, finančné účty 193 €. 2020: dlhodobý majetok 2 665 €, zásoby 0 €, pohľadávky 26 779 €, finančné účty 614 €. 2021: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 8 457 €, finančné účty 166 €. 2022: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 5 800 €, finančné účty 1 774 €.200 tis.100 tis.020182019202020212022Štruktúra aktív2018: dlhodobý majetok 5 332 €, zásoby 0 €, pohľadávky 44 064 €, finančné účty 1 717 €. 2019: dlhodobý majetok 3 998 €, zásoby 0 €, pohľadávky 108 793 €, finančné účty 193 €. 2020: dlhodobý majetok 2 665 €, zásoby 0 €, pohľadávky 26 779 €, finančné účty 614 €. 2021: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 8 457 €, finančné účty 166 €. 2022: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 5 800 €, finančné účty 1 774 €.200 tis.100 tis.020182019202020212022
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2018: vlastné imanie −39 939 €, dlhodobé záväzky 3 710 €, krátkodobé záväzky 87 342 €. 2019: vlastné imanie −41 341 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 154 325 €. 2020: vlastné imanie −43 770 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 73 828 €. 2021: vlastné imanie −43 444 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 52 067 €. 2022: vlastné imanie −44 321 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 51 895 €.200 tis.0−50 tis.20182019202020212022Štruktúra pasív2018: vlastné imanie −39 939 €, dlhodobé záväzky 3 710 €, krátkodobé záväzky 87 342 €. 2019: vlastné imanie −41 341 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 154 325 €. 2020: vlastné imanie −43 770 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 73 828 €. 2021: vlastné imanie −43 444 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 52 067 €. 2022: vlastné imanie −44 321 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 51 895 €.200 tis.0−50 tis.20182019202020212022Štruktúra pasív2018: vlastné imanie −39 939 €, dlhodobé záväzky 3 710 €, krátkodobé záväzky 87 342 €. 2019: vlastné imanie −41 341 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 154 325 €. 2020: vlastné imanie −43 770 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 73 828 €. 2021: vlastné imanie −43 444 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 52 067 €. 2022: vlastné imanie −44 321 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 51 895 €.200 tis.0−50 tis.20182019202020212022
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2018: daň z príjmu 5 351 €. 2019: daň z príjmu 0 €. 2020: daň z príjmu 0 €. 2021: daň z príjmu 115 €. 2022: daň z príjmu 0 €.10 tis.5 tis.05,4 tis.00115020182019202020212022Daň z príjmu2018: daň z príjmu 5 351 €. 2019: daň z príjmu 0 €. 2020: daň z príjmu 0 €. 2021: daň z príjmu 115 €. 2022: daň z príjmu 0 €.10 tis.5 tis.05,4 tis.00115020182019202020212022Daň z príjmu2018: daň z príjmu 5 351 €. 2019: daň z príjmu 0 €. 2020: daň z príjmu 0 €. 2021: daň z príjmu 115 €. 2022: daň z príjmu 0 €.10 tis.5 tis.000201820202022
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2018Závierka v registri účtovných závierok2019Závierka v registri účtovných závierok2020Závierka v registri účtovných závierok2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok
Tržby514,9 tis.447,9 tis.338,5 tis.61 tis.0
Výsledok hospodárenia1,5 tis.−1,4 tis.−2,4 tis.245−877
Aktíva51,1 tis.113 tis.30,1 tis.8,6 tis.7,6 tis.
Vlastné imanie−39,9 tis.−41,3 tis.−43,8 tis.−43,4 tis.−44,3 tis.
Daň z príjmu5,4 tis.001150
Zadlženosť178,1 %136,6 %245,6 %603,8 %685,2 %

aj 2014–2017 — v pláne Štandard

2022

Tržby
0
Výsledok hospodárenia
−877
Aktíva
7,6 tis.
Vlastné imanie
−44,3 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
685,2 %

2021

Tržby
61 tis.
Výsledok hospodárenia
245
Aktíva
8,6 tis.
Vlastné imanie
−43,4 tis.
Daň z príjmu
115
Zadlženosť
603,8 %

2020

Tržby
338,5 tis.
Výsledok hospodárenia
−2,4 tis.
Aktíva
30,1 tis.
Vlastné imanie
−43,8 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
245,6 %

2019

Tržby
447,9 tis.
Výsledok hospodárenia
−1,4 tis.
Aktíva
113 tis.
Vlastné imanie
−41,3 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
136,6 %

2018

Tržby
514,9 tis.
Výsledok hospodárenia
1,5 tis.
Aktíva
51,1 tis.
Vlastné imanie
−39,9 tis.
Daň z príjmu
5,4 tis.
Zadlženosť
178,1 %

aj 2014–2017 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 07. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 07. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 30. 09. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

Tento profil cez API