Súhrn
- Vznik
- 07. 07. 201016 rokov 4 mesiace v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 11. 09. 2026
- Tržby
- 1 004 311 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- LESON, s. r. o.
- identifikačné číslo organizácie
- 45597944
- daňové identifikačné číslo
- 2023067805
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2023067805
- Sídlo
- 479, 03215 Partizánska Ľupča, Slovenská republika
- Územie
- Partizánska Ľupčaokres Liptovský Mikulᚎilinský kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 07. 07. 2010
- V registri
- 16 rokov 4 mesiace
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 53202/L - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 604020
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve | 07. 07. 2010 | — |
| poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve | 07. 07. 2010 | — |
| kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) | 07. 07. 2010 | — |
| sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu | 07. 07. 2010 | — |
| sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb | 07. 07. 2010 | — |
| sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby | 07. 07. 2010 | — |
| nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidla | 07. 07. 2010 | — |
| vydavateľská činnosť | 07. 07. 2010 | — |
| správa bytového alebo nebytového fondu | 07. 07. 2010 | — |
| prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom | 07. 07. 2010 | — |
| prenájom hnuteľných vecí | 07. 07. 2010 | — |
| činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov | 07. 07. 2010 | — |
| organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí | 07. 07. 2010 | — |
| reklamné a marketingové služby | 07. 07. 2010 | — |
| výroba kŕmnych zmesí | 07. 07. 2010 | — |
| spracovanie prírodného medu | 07. 07. 2010 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2023067805 | 11. 09. 2026 | — | 07. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 09. 08. 2010 |
| daňové identifikačné číslo | 2023067805 | 10. 09. 2026 | — | 05. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Sociálna poisťovňa | od 11. 09. 2026 otvorený | 06. 11. 2026 |
| Finančná správa SR | 31. 07. 2026 – 30. 09. 2026 ukončené | 31. 08. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 06. 11. 2026.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 znížila zisk o ▼64 % na 4 561 € a zvýšila tržby o ▲7 % na 1 mil. €.
Tržby
1 004 311 €
▲ 7,3 %Výsledok hospodárenia
4 561 €
▼ 63,8 %Aktíva
595 401 €
▲ 35,5 %Vlastné imanie
131 658 €
▲ 3,6 %Zadlženosť
77,9 %
Hrubá marža
0,8 %
Čistá marža
0,5 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 1,44 mil. | 1,38 mil. | 1,02 mil. | 936,4 tis. | 1 mil. |
| Výsledok hospodárenia | 13,3 tis. | 1,1 tis. | −376 | 12,6 tis. | 4,6 tis. |
| Aktíva | 368,7 tis. | 430,4 tis. | 390,6 tis. | 439,4 tis. | 595,4 tis. |
| Vlastné imanie | 115,5 tis. | 124,6 tis. | 124,2 tis. | 127,1 tis. | 131,7 tis. |
| Daň z príjmu | 4,1 tis. | 1,1 tis. | 506 | 3,8 tis. | 3,8 tis. |
| Zadlženosť | 68,7 % | 71,1 % | 68,2 % | 71,1 % | 77,9 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 1 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 4,6 tis.
- Aktíva
- 595,4 tis.
- Vlastné imanie
- 131,7 tis.
- Daň z príjmu
- 3,8 tis.
- Zadlženosť
- 77,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 936,4 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 12,6 tis.
- Aktíva
- 439,4 tis.
- Vlastné imanie
- 127,1 tis.
- Daň z príjmu
- 3,8 tis.
- Zadlženosť
- 71,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 1,02 mil.
- Výsledok hospodárenia
- −376
- Aktíva
- 390,6 tis.
- Vlastné imanie
- 124,2 tis.
- Daň z príjmu
- 506
- Zadlženosť
- 68,2 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 1,38 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 1,1 tis.
- Aktíva
- 430,4 tis.
- Vlastné imanie
- 124,6 tis.
- Daň z príjmu
- 1,1 tis.
- Zadlženosť
- 71,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 1,44 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 13,3 tis.
- Aktíva
- 368,7 tis.
- Vlastné imanie
- 115,5 tis.
- Daň z príjmu
- 4,1 tis.
- Zadlženosť
- 68,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 07. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 07. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 06. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.