prezri.sk

platné k 03. 11. 2026

PraVia, s.r.o.

identifikačné číslo organizácie 44510012aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
09. 12. 200817 rokov 10 mesiacov v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno1 zdroj · od 30. 09. 2026
Tržby
42 367 €2025

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
PraVia, s.r.o.
identifikačné číslo organizácie
44510012
daňové identifikačné číslo
2022727762
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK2022727762
Sídlo
Dolný Smokovec 16071, 06201 Vysoké Tatry, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
09. 12. 2008
V registri
17 rokov 10 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č. 20979/P
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
656732
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve09. 12. 2008—
poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve09. 12. 2008—
opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva09. 12. 2008—
výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržba09. 12. 2008—
výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva09. 12. 2008—
výroba výrobkov zo slamy, šúpolia, prútia, korku09. 12. 2008—
keramická výroba09. 12. 2008—
výroba bižutérie a suvenírov09. 12. 2008—
dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov09. 12. 2008—
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)09. 12. 2008—
sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu09. 12. 2008—
sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb09. 12. 2008—
sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby09. 12. 2008—
sťahovacie služby09. 12. 2008—
ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností09. 12. 2008—
počítačové služby09. 12. 2008—
služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov09. 12. 2008—
vydavateľská činnosť09. 12. 2008—
prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom09. 12. 2008—
prenájom hnuteľných vecí09. 12. 2008—
administratívne služby09. 12. 2008—
činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov09. 12. 2008—
vedenie účtovníctva09. 12. 2008—
vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti09. 12. 2008—
organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí09. 12. 2008—
prevádzkovanie športových zariadení09. 12. 2008—
čistiace a upratovacie služby09. 12. 2008—
reklamné a marketingové služby09. 12. 2008—
výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied09. 12. 2008—
výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných vied09. 12. 2008—
prieskum trhu a verejnej mienky09. 12. 2008—
fotografické služby09. 12. 2008—
donášková služba09. 12. 2008—
ozvučovanie kultúrnych a spoločenských podujatí09. 12. 2008—
služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamov09. 12. 2008—
vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanie04. 05. 2013—
sprostredkovanie zamestnania za úhradu04. 05. 2013—
ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok28. 05. 2024—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2022727762: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2022727762: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2022727762IČ DPH SK2022727762Obdobia daňových registráciíDIČ 2022727762: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2022727762: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2022727762IČ DPH SK2022727762Obdobia daňových registráciíDIČ 2022727762: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2022727762: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2022727762IČ DPH SK2022727762
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK202272776211. 09. 2026—02. 11. 2026registrácia podľa §7a
daňové identifikačné číslo202272776210. 09. 2026—01. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Finančná správa SR dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 30. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 30. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 30. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Finančná správa SRod 30. 09. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 30. 09. 2026.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2025 zisk bez zmeny na 3 405 € a znížila tržby o ▼14 % na 42,4 tisíc eur.

Tržby

42 367 €

▼ 14,2 %

Výsledok hospodárenia

3 405 €

▼ 0,2 %

Aktíva

48 061 €

▼ 6,8 %

Vlastné imanie

34 304 €

▲ 11,0 %

Zadlženosť

28,6 %

Hrubá marža

10,3 %

Čistá marža

8,0 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2021: tržby 29 470 €. 2022: tržby 14 455 €. 2023: tržby 30 230 €. 2024: tržby 49 381 €. 2025: tržby 42 367 €.50 tis.25 tis.029,5 tis.14,5 tis.30,2 tis.49,4 tis.42,4 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 29 470 €. 2022: tržby 14 455 €. 2023: tržby 30 230 €. 2024: tržby 49 381 €. 2025: tržby 42 367 €.50 tis.25 tis.029,5 tis.14,5 tis.30,2 tis.49,4 tis.42,4 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 29 470 €. 2022: tržby 14 455 €. 2023: tržby 30 230 €. 2024: tržby 49 381 €. 2025: tržby 42 367 €.50 tis.25 tis.0202120232025

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −15 581 €. 2022: výsledok hospodárenia −14 028 €. 2023: výsledok hospodárenia −274 €. 2024: výsledok hospodárenia 3 411 €. 2025: výsledok hospodárenia 3 405 €.5 tis.0−20 tis.−15,6 tis.−14 tis.−274+3,4 tis.+3,4 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −15 581 €. 2022: výsledok hospodárenia −14 028 €. 2023: výsledok hospodárenia −274 €. 2024: výsledok hospodárenia 3 411 €. 2025: výsledok hospodárenia 3 405 €.5 tis.0−20 tis.−15,6 tis.−14 tis.−274+3,4 tis.+3,4 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −15 581 €. 2022: výsledok hospodárenia −14 028 €. 2023: výsledok hospodárenia −274 €. 2024: výsledok hospodárenia 3 411 €. 2025: výsledok hospodárenia 3 405 €.5 tis.0−20 tis.−274202120232025

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 73 235 €, vlastné imanie 41 840 €. 2022: aktíva 57 547 €, vlastné imanie 27 762 €. 2023: aktíva 50 749 €, vlastné imanie 27 488 €. 2024: aktíva 51 558 €, vlastné imanie 30 899 €. 2025: aktíva 48 061 €, vlastné imanie 34 304 €.100 tis.50 tis.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 73 235 €, vlastné imanie 41 840 €. 2022: aktíva 57 547 €, vlastné imanie 27 762 €. 2023: aktíva 50 749 €, vlastné imanie 27 488 €. 2024: aktíva 51 558 €, vlastné imanie 30 899 €. 2025: aktíva 48 061 €, vlastné imanie 34 304 €.100 tis.50 tis.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 73 235 €, vlastné imanie 41 840 €. 2022: aktíva 57 547 €, vlastné imanie 27 762 €. 2023: aktíva 50 749 €, vlastné imanie 27 488 €. 2024: aktíva 51 558 €, vlastné imanie 30 899 €. 2025: aktíva 48 061 €, vlastné imanie 34 304 €.100 tis.50 tis.020212022202320242025

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 17 495 €, zásoby 0 €, pohľadávky 45 070 €, finančné účty 10 670 €. 2022: dlhodobý majetok 10 715 €, zásoby 0 €, pohľadávky 39 170 €, finančné účty 7 662 €. 2023: dlhodobý majetok 3 935 €, zásoby 0 €, pohľadávky 35 292 €, finančné účty 11 522 €. 2024: dlhodobý majetok 97 €, zásoby 0 €, pohľadávky 38 975 €, finančné účty 12 486 €. 2025: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 31 630 €, finančné účty 16 431 €.100 tis.50 tis.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 17 495 €, zásoby 0 €, pohľadávky 45 070 €, finančné účty 10 670 €. 2022: dlhodobý majetok 10 715 €, zásoby 0 €, pohľadávky 39 170 €, finančné účty 7 662 €. 2023: dlhodobý majetok 3 935 €, zásoby 0 €, pohľadávky 35 292 €, finančné účty 11 522 €. 2024: dlhodobý majetok 97 €, zásoby 0 €, pohľadávky 38 975 €, finančné účty 12 486 €. 2025: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 31 630 €, finančné účty 16 431 €.100 tis.50 tis.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 17 495 €, zásoby 0 €, pohľadávky 45 070 €, finančné účty 10 670 €. 2022: dlhodobý majetok 10 715 €, zásoby 0 €, pohľadávky 39 170 €, finančné účty 7 662 €. 2023: dlhodobý majetok 3 935 €, zásoby 0 €, pohľadávky 35 292 €, finančné účty 11 522 €. 2024: dlhodobý majetok 97 €, zásoby 0 €, pohľadávky 38 975 €, finančné účty 12 486 €. 2025: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 0 €, pohľadávky 31 630 €, finančné účty 16 431 €.100 tis.50 tis.020212022202320242025
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 41 840 €, dlhodobé záväzky 18 026 €, krátkodobé záväzky 13 369 €. 2022: vlastné imanie 27 762 €, dlhodobé záväzky 14 315 €, krátkodobé záväzky 15 470 €. 2023: vlastné imanie 27 488 €, dlhodobé záväzky 10 454 €, krátkodobé záväzky 12 807 €. 2024: vlastné imanie 30 899 €, dlhodobé záväzky 6 535 €, krátkodobé záväzky 14 124 €. 2025: vlastné imanie 34 304 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 13 757 €.100 tis.50 tis.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 41 840 €, dlhodobé záväzky 18 026 €, krátkodobé záväzky 13 369 €. 2022: vlastné imanie 27 762 €, dlhodobé záväzky 14 315 €, krátkodobé záväzky 15 470 €. 2023: vlastné imanie 27 488 €, dlhodobé záväzky 10 454 €, krátkodobé záväzky 12 807 €. 2024: vlastné imanie 30 899 €, dlhodobé záväzky 6 535 €, krátkodobé záväzky 14 124 €. 2025: vlastné imanie 34 304 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 13 757 €.100 tis.50 tis.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 41 840 €, dlhodobé záväzky 18 026 €, krátkodobé záväzky 13 369 €. 2022: vlastné imanie 27 762 €, dlhodobé záväzky 14 315 €, krátkodobé záväzky 15 470 €. 2023: vlastné imanie 27 488 €, dlhodobé záväzky 10 454 €, krátkodobé záväzky 12 807 €. 2024: vlastné imanie 30 899 €, dlhodobé záväzky 6 535 €, krátkodobé záväzky 14 124 €. 2025: vlastné imanie 34 304 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 13 757 €.100 tis.50 tis.020212022202320242025
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2021: daň z príjmu 0 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 0 €. 2024: daň z príjmu 340 €. 2025: daň z príjmu 960 €.1 tis.500000034096020212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 0 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 0 €. 2024: daň z príjmu 340 €. 2025: daň z príjmu 960 €.1 tis.500000034096020212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 0 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 0 €. 2024: daň z príjmu 340 €. 2025: daň z príjmu 960 €.1 tis.500000034096020212022202320242025
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok2025Závierka v registri účtovných závierok
Tržby29,5 tis.14,5 tis.30,2 tis.49,4 tis.42,4 tis.
Výsledok hospodárenia−15,6 tis.−14 tis.−2743,4 tis.3,4 tis.
Aktíva73,2 tis.57,5 tis.50,7 tis.51,6 tis.48,1 tis.
Vlastné imanie41,8 tis.27,8 tis.27,5 tis.30,9 tis.34,3 tis.
Daň z príjmu000340960
Zadlženosť42,9 %51,8 %45,8 %40,1 %28,6 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

2025

Tržby
42,4 tis.
Výsledok hospodárenia
3,4 tis.
Aktíva
48,1 tis.
Vlastné imanie
34,3 tis.
Daň z príjmu
960
Zadlženosť
28,6 %

2024

Tržby
49,4 tis.
Výsledok hospodárenia
3,4 tis.
Aktíva
51,6 tis.
Vlastné imanie
30,9 tis.
Daň z príjmu
340
Zadlženosť
40,1 %

2023

Tržby
30,2 tis.
Výsledok hospodárenia
−274
Aktíva
50,7 tis.
Vlastné imanie
27,5 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
45,8 %

2022

Tržby
14,5 tis.
Výsledok hospodárenia
−14 tis.
Aktíva
57,5 tis.
Vlastné imanie
27,8 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
51,8 %

2021

Tržby
29,5 tis.
Výsledok hospodárenia
−15,6 tis.
Aktíva
73,2 tis.
Vlastné imanie
41,8 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
42,9 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 03. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 03. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 30. 09. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

Tento profil cez API