Súhrn
- Vznik
- 27. 03. 200818 rokov 7 mesiacov v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno2 zdroje · od 11. 09. 2026
- Tržby
- 112 371 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- AXOM s.r.o.
- identifikačné číslo organizácie
- 44069791
- daňové identifikačné číslo
- 2022584201
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2022584201
- Sídlo
- Kamenárska 140, 96601 Hliník nad Hronom, Slovenská republika
- Územie
- Hliník nad Hronomokres Žiar nad HronomBanskobystrický kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 27. 03. 2008
- V registri
- 18 rokov 7 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Banská Bystrica, oddiel: Sro, vložka č. 14555/S - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 4446647
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/ | 27. 03. 2008 | — |
| sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu | 27. 03. 2008 | — |
| prípravné práce k realizácii stavby | 27. 03. 2008 | — |
| uskutočňovanie stavieb a ich zmien | 27. 03. 2008 | — |
| dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov | 27. 03. 2008 | — |
| čistiace a upratovacie služby | 27. 03. 2008 | — |
| nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla | 27. 03. 2008 | — |
| nástrojárstvo | 27. 03. 2008 | — |
| sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby | 27. 03. 2008 | — |
| prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom | 27. 03. 2008 | — |
| prenájom hnuteľných vecí | 27. 03. 2008 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2022584201 | 11. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 15. 04. 2008 |
| daňové identifikačné číslo | 2022584201 | 10. 09. 2026 | — | 01. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Pohľadávky štátu Sociálna poisťovňa dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 02. 11. 2026 |
| Sociálna poisťovňa | od 11. 09. 2026 otvorený | 26. 10. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 02. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 prepadlo do straty −2 216 € a znížila tržby o ▼48 % na 112,4 tisíc eur.
Tržby
112 371 €
▼ 48,3 %Výsledok hospodárenia
−2 216 €
▼ 112,0 %Aktíva
252 104 €
▼ 8,7 %Vlastné imanie
23 529 €
▼ 8,6 %Zadlženosť
90,7 %
Hrubá marža
−1,1 %
Čistá marža
−2,0 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 171,8 tis. | 285 tis. | 148,3 tis. | 217,2 tis. | 112,4 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 8,6 tis. | 36,9 tis. | −45,6 tis. | 18,4 tis. | −2,2 tis. |
| Aktíva | 322 tis. | 354,8 tis. | 244,6 tis. | 276,1 tis. | 252,1 tis. |
| Vlastné imanie | −22,7 tis. | 14,2 tis. | −31,4 tis. | 25,7 tis. | 23,5 tis. |
| Daň z príjmu | 1,5 tis. | 4,5 tis. | 0 | 960 | 960 |
| Zadlženosť | 107,1 % | 96,0 % | 112,9 % | 90,7 % | 90,7 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 112,4 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −2,2 tis.
- Aktíva
- 252,1 tis.
- Vlastné imanie
- 23,5 tis.
- Daň z príjmu
- 960
- Zadlženosť
- 90,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 217,2 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 18,4 tis.
- Aktíva
- 276,1 tis.
- Vlastné imanie
- 25,7 tis.
- Daň z príjmu
- 960
- Zadlženosť
- 90,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 148,3 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −45,6 tis.
- Aktíva
- 244,6 tis.
- Vlastné imanie
- −31,4 tis.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 112,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 285 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 36,9 tis.
- Aktíva
- 354,8 tis.
- Vlastné imanie
- 14,2 tis.
- Daň z príjmu
- 4,5 tis.
- Zadlženosť
- 96,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 171,8 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 8,6 tis.
- Aktíva
- 322 tis.
- Vlastné imanie
- −22,7 tis.
- Daň z príjmu
- 1,5 tis.
- Zadlženosť
- 107,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 03. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 03. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 02. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.