Súhrn
- Vznik
- 23. 05. 201313 rokov 5 mesiacov v registri
- Právna forma
- Pozemkové spoločenstvokód 272
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 30. 09. 2026
- Tržby
- 252 858 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Register pozemkových spoločenstiev
- Obchodné meno
- Pozemkové spoločenstvo Urbár Vyšná Šuňava
- identifikačné číslo organizácie
- 42341345
- daňové identifikačné číslo
- 2023984336
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2023984336
- Sídlo
- Pod vodojemom 1038, 05939 Šuňava, Slovenská republika
- Územie
- Šuňavaokres PopradPrešovský kraj
- Právna forma
- Pozemkové spoločenstvo (272)
- Vznik
- 23. 05. 2013
- V registri
- 13 rokov 5 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Register pozemkových spoločenstiev
- Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 14773588
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| Lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve | 23. 05. 2013 | — |
- Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
- partner verejného sektora · zapísaný od 01. 09. 2018
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2023984336 | 11. 09. 2026 | — | 04. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 22. 05. 2014 |
| daňové identifikačné číslo | 2023984336 | 10. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Finančná správa SR | od 30. 09. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 30. 09. 2026.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 zvýšila zisk o ▲154 % na 37 187 € a znížila tržby o ▼8 % na 252,9 tisíc eur.
Tržby
252 858 €
▼ 7,7 %Výsledok hospodárenia
37 187 €
▲ 154,3 %Aktíva
63 310 €
▼ 83,9 %Vlastné imanie
−12 788 €
▼ 113,0 %Zadlženosť
148,0 %
Hrubá marža
19,0 %
Čistá marža
14,7 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|
| Tržby | 223,3 tis. | 193,4 tis. | 274 tis. | 252,9 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 27,7 tis. | 26,7 tis. | 14,6 tis. | 37,2 tis. |
| Aktíva | 449,7 tis. | 430,3 tis. | 392,4 tis. | 63,3 tis. |
| Vlastné imanie | 123,2 tis. | 165,5 tis. | 98,6 tis. | −12,8 tis. |
| Daň z príjmu | 7,4 tis. | 7,2 tis. | 1,9 tis. | 10,9 tis. |
| Zadlženosť | 23,9 % | 14,9 % | 28,2 % | 148,0 % |
2025
- Tržby
- 252,9 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 37,2 tis.
- Aktíva
- 63,3 tis.
- Vlastné imanie
- −12,8 tis.
- Daň z príjmu
- 10,9 tis.
- Zadlženosť
- 148,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 274 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 14,6 tis.
- Aktíva
- 392,4 tis.
- Vlastné imanie
- 98,6 tis.
- Daň z príjmu
- 1,9 tis.
- Zadlženosť
- 28,2 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 193,4 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 26,7 tis.
- Aktíva
- 430,3 tis.
- Vlastné imanie
- 165,5 tis.
- Daň z príjmu
- 7,2 tis.
- Zadlženosť
- 14,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 223,3 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 27,7 tis.
- Aktíva
- 449,7 tis.
- Vlastné imanie
- 123,2 tis.
- Daň z príjmu
- 7,4 tis.
- Zadlženosť
- 23,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 05. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 05. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 30. 09. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.