Súhrn
- Vznik
- 04. 05. 200719 rokov 6 mesiacov v registri
- Právna forma
- Akciová spoločnosťkód 121
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 16. 09. 2026
- Tržby
- 0 €2022
- Oznámenia
- 2020 oznámení vo Vestníku
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- SLOVAKIA STEEL MILLS, a.s. v konkurze
- identifikačné číslo organizácie
- 36772623
- daňové identifikačné číslo
- 2022372374
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- neregistrovaný
- Sídlo
- Priemyselná 720, 07222 Strážske, Slovenská republika
- Územie
- Strážskeokres MichalovceKošický kraj
- Právna forma
- Akciová spoločnosť (121)
- Vznik
- 04. 05. 2007
- V registri
- 19 rokov 6 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Košice, oddiel: Sa, vložka č. 1419/V - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 1072593
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľnej živnosti | 04. 05. 2007 | — |
| kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti v rozsahu voľnej živnosti | 04. 05. 2007 | — |
| prenájom nehnuteľností s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom | 04. 05. 2007 | — |
| obstarávanie služieb spojených so správou bytového a nebytového fondu | 04. 05. 2007 | — |
| sprostredkovanie obchodu a výroby v rozsahu voľnej živnosti | 04. 05. 2007 | — |
| poradenská a konzultačná činnosť v oblasti obchodu, marketingu a reklamy | 04. 05. 2007 | — |
| reklamná, propagačná a inzertná činnosť | 04. 05. 2007 | — |
| faktoring a forfaiting v rozsahu voľnej živnosti | 04. 05. 2007 | — |
| prieskum trhu a verejnej mienky | 04. 05. 2007 | — |
| podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľných živností | 04. 05. 2007 | — |
| vedenie účtovníctva | 04. 05. 2007 | — |
| organizovanie kurzov, školení, seminárov, kultúrno-spoločenských podujatí | 04. 05. 2007 | — |
| prenájom hnuteľných vecí v rozsahu voľných živností | 04. 05. 2007 | — |
| prenájom motorových vozidiel | 04. 05. 2007 | — |
| výroba: surové železo, oceľové plechy, pásová oceľ, štrkopiesky a drvná hmota, pitná a úžitková voda, chemické činidlá, stroje a zariadenia pre všeobecné účely, stlačený vzduch, technické plyny | 19. 10. 2007 | — |
| organizovanie kurzov, školení, výstav a veľtrhov vrátane ich vecného zabezpečenia | 19. 10. 2007 | — |
| poradenská, konzultačná a školiaca činnosť s výnimkou ochrany práce v oblasti obchodu, služieb, dopravy, strojárenstva, hutníctva, opravárenských technológií, informačných a riadiacich systémov, bezpečnosti práce, vedeckotechnických informácií | 19. 10. 2007 | — |
| prevádzkovanie garáží a parkovacích miest | 19. 10. 2007 | — |
| prenájom motorových vozidiel, dopravných zariadení a lietadiel | 19. 10. 2007 | — |
| prenájom strojov, prístrojov, technických a elektronických zariadení | 19. 10. 2007 | — |
| prenájom telekomunikačných zariadení a zariadení výpočtovej a kancelárskej techniky | 19. 10. 2007 | — |
| skladovanie a preklad nákladov | 19. 10. 2007 | — |
| sprostredkovanie dopravy | 19. 10. 2007 | — |
| tvarovanie za studena | 19. 10. 2007 | — |
| výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, humanitných a spoločenských vied | 19. 10. 2007 | — |
| zváračské práce | 19. 10. 2007 | — |
| odlievanie kovov (zlievarenstvo) s výnimkou drahých kovov | 19. 10. 2007 | — |
| zušľachťovanie kovov | 19. 10. 2007 | — |
| výroba kovových prefabrikátov pre stavby | 19. 10. 2007 | — |
| výroba nádrží, zásobníkov a kontajnerov z kovu | 19. 10. 2007 | — |
| povrchová úprava kovov | 19. 10. 2007 | — |
| montáž, rekonštrukcie, údržba tlakových zariadení | 19. 10. 2007 | — |
| montáž, rekonštrukcie, údržba zdvíhacích zariadení | 19. 10. 2007 | — |
| montáž, rekonštrukcie, údržba plynových zariadení | 19. 10. 2007 | — |
| montáž, rekonštrukcie, údržba elektrických zariadení | 19. 10. 2007 | — |
| technické testovanie, meranie a analýzy | 19. 10. 2007 | — |
| činnosť colného deklaranta | 19. 10. 2007 | — |
| činnosť organizačných a ekonomických poradcov | 19. 10. 2007 | — |
| činnosť účtovných poradcov | 19. 10. 2007 | — |
| marketing a management | 19. 10. 2007 | — |
| kancelárske a sekretárske služby (vrátane kopírovacích a rozmnožovacích služieb) | 19. 10. 2007 | — |
| podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom | 19. 10. 2007 | — |
| prevádzkovanie neverejných vodovodov a kanalizácií | 19. 10. 2007 | — |
| vnútroštátna nákladná cestná doprava do 3,5 t | 19. 10. 2007 | — |
| sprostredkovanie nákupu, predaja a prenájmu nehnuteľností | 19. 10. 2007 | — |
| podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadom | 19. 10. 2007 | — |
| zámočníctvo | 19. 10. 2007 | — |
| kovoobrábanie | 19. 10. 2007 | — |
| frézovanie a sústruženie kovov | 19. 10. 2007 | — |
| montáž a opravy mechanických častí kancelárskej a reprodukčnej techniky | 19. 10. 2007 | — |
| výroba a hutnícke spracovanie kovov | 30. 06. 2010 | — |
| S Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení zdvíhacích O Oprava vyhradených technických zariadení zdvíhacích v rozsahu: OU oprava a údržba R rekonštrukcia M montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky V rozsahu: technické zariadenia zdvíhacie skupina A a) žeriavy a zdvíhadlá b) pohyblivé pracovné plošiny; technické zariadenia zdvíhacie skupina B a) žeriavy a zdvíhadlá s motorovým pohonom s nosnosťou do 1000 kg, s ľudským pohonom a nosnosťou od 1000 kg do 5000 kg a vrátky s motorovým pohonom b) zdvíhacie ústrojenstvá vozíkov a nakladačov c) prídavné zdvíhacie príslušenstvo na zavesenie a uchopenie bremena | 05. 08. 2014 | — |
| O Oprava vyhradených technických zariadení tlakových v rozsahu: OU oprava a údržba R rekonštrukcia M montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky V rozsahu: technické zariadenia tlakové skupina A b1 tlakové nádoby stabilné, ktoré neobsahujú nebezpečné plyny, pary, kvapaliny b2 tlakové nádoby stabilné, ktoré obsahujú nebezpečné plyny, kvapaliny e potrubné vedenie na rozvod nebezpečnej kvapaliny, tlak nad 1MPa, DN nad 25 technické zariadenia tlakové skupina B a kotly parné a kvapalinové, V. trieda b1 tlakové nádoby stabilné, ktoré neobsahujú nebezpečné plyny, pary, kvapaliny b2 tlakové nádoby stabilné, ktoré obsahujú nebezpečné plyny, kvapaliny e1 potrubé vedenia na rozvod nebepečnej kvapaliny, tlak do 1MPa e2 potrubné vedenia s pracovnou látkou vodná para alebo horúca voda DN nad 100 f1 bezpečnostné príslušenstvo, chrániace pred prekročením najvyššieho pracovného tlaku f2 bezpečnostné príslušenstvo na sledovanie a dodržiavanie pracovnej teploty f3 bezpečnostné príslušenstvo na sledovanie a dodržiavanie úrovne hladiny f4 bezpečnostné príslušenstvo určené na automatickú prevádzku parných a kvapalinových kotlov | 05. 08. 2014 | — |
| O Oprava vyhradených technických zariadení plynových v rozsahu: OU oprava a údržba M montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky R rekonštrukcia V rozsahu: technické zariadenia plynové skupina A na: f znižovanie tlaku plynu s najvyšším pracovným tlakom plynu na vstupe vyšším 0,4 MPa g rozvod plynu s tlakom plynu nad 0,4 MPa a acetylénovod h spotrebu plynu spaľovaním s výkonom jednotlivého zariadenia alebo so súčtom výkonov jednotlivých zariadení tvoriacich funkčný celok nad 0,5 MW vrátane zariadenia na výrobu ochranných atmosfér pri tepelnom spracúvaní technické zariadenia plynové skupina B na: f znižovanie tlaku plynu s najvyšším pracovným tlakom plynu na vstupe do 0,4 MPa vrátane s výkonom nad 25 Nm3/h okrem zariadení zahrnutých v skupine B písm. g) g rozvod plynu vrátane regulačného zariadenia na prípojke plynu s výkonom odberného plynového zariadenia do 25Nm3/h vrátane s najvyšším pracovným tlakom plynu na vstupe do 0,4 MPa vrátane, okrem potrubného vedenia určeného na rozvod acetylénu h spotrebu plynu spaľovaním s výkonom jednotlivého zariadenia alebo so súčtom výkonov jednotlivých zariadení tvoriacich funkčný celok od 5 kW do 0,5 MW vrátane zariadenia na výrobu ochranných atmosfér, pri tepelnom spracúvaní a spotrebiča, pri ktorom sa vyžaduje napojenie na odťah spalín Médium: technické a vykurovacie plyny | 30. 12. 2014 | — |
| O Oprava vyhradených technických zariadení elektrických v rozsahu: OU oprava a údržba R rekonštrukcia M montáž do fukčného celku na mieste budúcej prevádzky V rozsahu: E1.1 technické zariadenia elektrické s napätím do 123 kV vrátane bleskozvodov Triedy objektov: A objekty bez nebezpečenstva výbuchu B objekty s nebezpečenstvom výbuchu | 30. 12. 2014 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2022372374 | 11. 09. 2026 | 01. 11. 2026 | 31. 10. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 25. 07. 2007 |
| daňové identifikačné číslo | 2022372374 | 10. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Pohľadávky štátu dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 04. 11. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 04. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2022 znížila stratu na −427 606 € a znížila tržby o ▼100 % na 0 €.
Tržby
0 €
▼ 100,0 %Výsledok hospodárenia
−427 606 €
▲ 99,8 %Aktíva
10 604 754 €
▲ 5,5 %Vlastné imanie
−227 121 545 €
▲ 3,2 %Zadlženosť
2 233,2 %
Hrubá marža
—
Čistá marža
—
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2014Závierka v registri účtovných závierok | 01/2015 — 02/2015Závierka v registri účtovných závierok | 2018Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|
| Tržby | 102,52 mil. | 1,01 mil. | 46,7 tis. | 0 |
| Výsledok hospodárenia | −38,31 mil. | −4,16 mil. | −185,61 mil. | −427,6 tis. |
| Aktíva | 193,49 mil. | 190,39 mil. | 10,05 mil. | 10,6 mil. |
| Vlastné imanie | −50,86 mil. | −55,02 mil. | −234,71 mil. | −227,12 mil. |
| Daň z príjmu | 2,9 tis. | 480 | 0 | 0 |
| Zadlženosť | 125,8 % | 128,3 % | 2 427,0 % | 2 233,2 % |
2022
- Tržby
- 0
- Výsledok hospodárenia
- −427,6 tis.
- Aktíva
- 10,6 mil.
- Vlastné imanie
- −227,12 mil.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 2 233,2 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2018
- Tržby
- 46,7 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −185,61 mil.
- Aktíva
- 10,05 mil.
- Vlastné imanie
- −234,71 mil.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 2 427,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
01/2015 — 02/2015
- Tržby
- 1,01 mil.
- Výsledok hospodárenia
- −4,16 mil.
- Aktíva
- 190,39 mil.
- Vlastné imanie
- −55,02 mil.
- Daň z príjmu
- 480
- Zadlženosť
- 128,3 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2014
- Tržby
- 102,52 mil.
- Výsledok hospodárenia
- −38,31 mil.
- Aktíva
- 193,49 mil.
- Vlastné imanie
- −50,86 mil.
- Daň z príjmu
- 2,9 tis.
- Zadlženosť
- 125,8 %
- Zdroj
- registeruz.sk
05
Obchodný vestník
20 oznámení
14. 12. 2025
Oznam o tom, kde a kedy možno nahliadať do spisu konkurz
13. 03. 2025
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
04. 03. 2025
Návrh konečného rozvrhu výťažku zo všeobecnej podstaty konkurz
18. 02. 2025
Doplnenie súpisu všeobecnej podstaty konkurz
14. 01. 2025
Doplnenie súpisu všeobecnej podstaty konkurz
23. 07. 2024
Oznámenie o zostavení zoznamu pohľadávok proti podstate a zámere zostaviť rozvrh zo všeobecnej podstaty konkurz
12. 03. 2024
Iné zverejnenie konkurz
06. 03. 2024
Doplnenie súpisu všeobecnej podstaty konkurz
27. 12. 2023
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
27. 11. 2023
Oznam o zvolaní schôdze veriteľov konkurz
21. 08. 2023
Oznam o tom, kde a kedy možno nahliadať do spisu konkurz
19. 05. 2022
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
21. 03. 2022
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
15. 03. 2022
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
03. 03. 2022
Doplnenie súpisu všeobecnej podstaty konkurz
15. 02. 2022
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
20. 01. 2022
Oznam o zvolaní schôdze veriteľov konkurz
24. 09. 2021
Iné zverejnenie konkurz
10. 09. 2021
Oznam o zvolaní schôdze veriteľov konkurz
16. 04. 2021
Oznámenie o doručení prihlášky po uplynutí základnej prihlasovacej lehoty konkurz
Oznámenia sú prevzaté z Obchodného vestníka bez úpravy. Stav konania z nich nevyplýva — overte ho v zdroji.
povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.
06
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
07
Prepojenia
08
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
09
Zdroje a platnosť dát
platné k 05. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
| Obchodný vestník | Obchodný vestník | Podmienky Obchodného vestníka povinná doložka | justice.gov.sk/ov |
Údaje platné k 05. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 04. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.