Súhrn
- Vznik
- 12. 01. 200719 rokov 9 mesiacov v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- niebez záznamu v zoznamoch
- Tržby
- 125 955 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- PATENT IURIST s. r. o.
- identifikačné číslo organizácie
- 36724467
- daňové identifikačné číslo
- 2022313293
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2022313293
- Sídlo
- Dostojevského rad 5, 81109 Bratislava, Slovenská republika
- Územie
- okres Bratislava IBratislavský kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 12. 01. 2007
- V registri
- 19 rokov 9 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka č. 44053/B - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 705212
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| poskytovanie právnych služieb v zmysle zákona č. 586/2003 Z.z. o advokácii, | 12. 01. 2007 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2022313293 | 11. 09. 2026 | — | 04. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 12. 02. 2007 |
| daňové identifikačné číslo | 2022313293 | 10. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Registrácia identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty bola zrušená k 06. 02. 2020 (rok porušenia 2018).
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 zvýšila zisk o ▲23 % na 9 818 € a zvýšila tržby o ▲2 % na 126 tisíc eur.
Tržby
125 955 €
▲ 1,8 %Výsledok hospodárenia
9 818 €
▲ 22,6 %Aktíva
124 812 €
▲ 154,6 %Vlastné imanie
91 234 €
▲ 365,1 %Zadlženosť
26,9 %
Hrubá marža
10,0 %
Čistá marža
7,8 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 117,7 tis. | 121,8 tis. | 109,7 tis. | 123,7 tis. | 126 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 1,6 tis. | 861 | 2,2 tis. | 8 tis. | 9,8 tis. |
| Aktíva | 61,9 tis. | 70 tis. | 41,3 tis. | 49 tis. | 124,8 tis. |
| Vlastné imanie | 19,4 tis. | 20,3 tis. | 11,6 tis. | 19,6 tis. | 91,2 tis. |
| Daň z príjmu | 1,2 tis. | 236 | 592 | 2,3 tis. | 2,8 tis. |
| Zadlženosť | 68,6 % | 71,0 % | 71,9 % | 60,0 % | 26,9 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 126 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 9,8 tis.
- Aktíva
- 124,8 tis.
- Vlastné imanie
- 91,2 tis.
- Daň z príjmu
- 2,8 tis.
- Zadlženosť
- 26,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 123,7 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 8 tis.
- Aktíva
- 49 tis.
- Vlastné imanie
- 19,6 tis.
- Daň z príjmu
- 2,3 tis.
- Zadlženosť
- 60,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 109,7 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 2,2 tis.
- Aktíva
- 41,3 tis.
- Vlastné imanie
- 11,6 tis.
- Daň z príjmu
- 592
- Zadlženosť
- 71,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 121,8 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 861
- Aktíva
- 70 tis.
- Vlastné imanie
- 20,3 tis.
- Daň z príjmu
- 236
- Zadlženosť
- 71,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 117,7 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 1,6 tis.
- Aktíva
- 61,9 tis.
- Vlastné imanie
- 19,4 tis.
- Daň z príjmu
- 1,2 tis.
- Zadlženosť
- 68,6 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 04. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 04. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.