Súhrn
- Vznik
- 02. 09. 200323 rokov 2 mesiace v registri
- Právna forma
- Akciová spoločnosťkód 121
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 16. 09. 2026
- Tržby
- 1 160 282 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- AZINEX, a.s.
- identifikačné číslo organizácie
- 36572829
- daňové identifikačné číslo
- 2021748542
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2021748542
- Sídlo
- Duklianska 51, 05201 Spišská Nová Ves, Slovenská republika
- Územie
- Spišská Nová Vesokres Spišská Nová VesKošický kraj
- Právna forma
- Akciová spoločnosť (121)
- Vznik
- 02. 09. 2003
- V registri
- 23 rokov 2 mesiace
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Košice, oddiel: Sa, vložka č. 1256/V - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 992745
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - sprostredkovanie obchodu a výroby v rozsahu voľných živností | 02. 09. 2003 | — |
| - prenájom stavebných strojov a zariadení | 02. 09. 2003 | — |
| - prenájom dopravných zariadení, áut | 02. 09. 2003 | — |
| - veľkoobchodný a maloobchodný nákup a predaj v rozsahu voľných živností | 02. 09. 2003 | — |
| - mechanické úpravy na zakázku alebo na zmluvnom základe | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba jednoduchých kovových výrobkov | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba drobných kovových obalov | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba drôteného tovaru | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba skrutiek, klincov, reťazí a pružín | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba predvalkov, plechu, drôtu, profilov a iné hutnícke spracovanie surového železa a ocele | 02. 09. 2003 | — |
| - ťahanie za studena | 02. 09. 2003 | — |
| - valcovanie za studena tenkých pásov | 02. 09. 2003 | — |
| - tvarovanie za studena | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba tovaru z plastov | 02. 09. 2003 | — |
| - rozmnožovanie náhradných nosičov | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba čalúnených výrobkov | 02. 09. 2003 | — |
| - predaj na trhoch | 02. 09. 2003 | — |
| - baliace činnosti | 02. 09. 2003 | — |
| - predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov | 02. 09. 2003 | — |
| - predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál | 02. 09. 2003 | — |
| - predaj na priamu konzumáciu jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok | 02. 09. 2003 | — |
| - reklamná činnosť a propagačná činnosť | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba kovových konštrukcií a kovospracovateľských výrobkov, okrem výroby strojov a zariadení | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba kovových prefabrikátov pre stavby | 02. 09. 2003 | — |
| - kovanie, lisovanie, razenie a valcovanie kovov, prášková metalurgia | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba strojov pre všeobecné účely | 02. 09. 2003 | — |
| - výroba produktov z betónu a cementu | 02. 09. 2003 | — |
| - podnikanie s iným ako nebezpečným odpadom | 02. 09. 2003 | — |
| - podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľných živností | 02. 09. 2003 | — |
| - skladovanie a uskladňovanie | 02. 09. 2003 | — |
| - prenájom nehnuteľností bytových a nebytových s poskytovaním aj iných ako základných služieb | 02. 09. 2003 | — |
| - pranie prádla | 02. 09. 2003 | — |
| - žehlenie | 02. 09. 2003 | — |
| - správa budov a sprostredkovanie služieb potrebných na prevádzku objektov, zariadení a budov | 02. 09. 2003 | — |
| - vedenie účtovníctva | 02. 09. 2003 | — |
| - inžinierske činnosti a súvisiace technické poradenstvo | 02. 09. 2003 | — |
| - upratovacie práce | 02. 09. 2003 | — |
| - prevádzkovanie nevýherných hracích automatov | 02. 09. 2003 | — |
| - organizovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatí | 02. 09. 2003 | — |
| - prevádzka športových zariadení | 02. 09. 2003 | — |
| - prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu - fitnes, sauny, solária, vírivky | 02. 09. 2003 | — |
| - kancelárske a sekretárske služby vrátane kopírovacích a rozmnožovacích služieb | 02. 09. 2003 | — |
| - prevádzkovanie parkovísk | 02. 09. 2003 | — |
| - poskytovanie datových služieb - internetova čitáreň | 02. 09. 2003 | — |
| - prieskum trhu a verejnej mienky | 02. 09. 2003 | — |
| - ubytovacie služby v rozsahu voľných živností | 02. 09. 2003 | — |
| - služby s mechanizmami | 02. 09. 2003 | — |
- Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
- partner verejného sektora · zapísaný od 22. 10. 2025
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2021748542 | 11. 09. 2026 | — | 08. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 01. 02. 2004 |
| daňové identifikačné číslo | 2021748542 | 10. 09. 2026 | — | 07. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Pohľadávky štátu dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 07. 11. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 07. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 zvýšila zisk o ▲73 % na 223 741 € a zvýšila tržby o ▲56 % na 1,16 mil. €.
Tržby
1 160 282 €
▲ 56,0 %Výsledok hospodárenia
223 741 €
▲ 73,0 %Aktíva
6 607 658 €
▲ 47,7 %Vlastné imanie
2 665 875 €
▲ 9,2 %Zadlženosť
58,9 %
Hrubá marža
24,4 %
Čistá marža
19,3 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 359,8 tis. | 497,3 tis. | 583 tis. | 743,9 tis. | 1,16 mil. |
| Výsledok hospodárenia | 41,6 tis. | 97,6 tis. | 144,6 tis. | 129,3 tis. | 223,7 tis. |
| Aktíva | 3,93 mil. | 4,47 mil. | 4,34 mil. | 4,47 mil. | 6,61 mil. |
| Vlastné imanie | 2,07 mil. | 2,17 mil. | 2,31 mil. | 2,44 mil. | 2,67 mil. |
| Daň z príjmu | 11 tis. | 26,1 tis. | 38,9 tis. | 34,5 tis. | 59,6 tis. |
| Zadlženosť | 47,0 % | 50,9 % | 46,0 % | 44,3 % | 58,9 % |
aj 2013–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 1,16 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 223,7 tis.
- Aktíva
- 6,61 mil.
- Vlastné imanie
- 2,67 mil.
- Daň z príjmu
- 59,6 tis.
- Zadlženosť
- 58,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 743,9 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 129,3 tis.
- Aktíva
- 4,47 mil.
- Vlastné imanie
- 2,44 mil.
- Daň z príjmu
- 34,5 tis.
- Zadlženosť
- 44,3 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 583 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 144,6 tis.
- Aktíva
- 4,34 mil.
- Vlastné imanie
- 2,31 mil.
- Daň z príjmu
- 38,9 tis.
- Zadlženosť
- 46,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 497,3 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 97,6 tis.
- Aktíva
- 4,47 mil.
- Vlastné imanie
- 2,17 mil.
- Daň z príjmu
- 26,1 tis.
- Zadlženosť
- 50,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 359,8 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 41,6 tis.
- Aktíva
- 3,93 mil.
- Vlastné imanie
- 2,07 mil.
- Daň z príjmu
- 11 tis.
- Zadlženosť
- 47,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2013–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 08. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 08. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 07. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.