Súhrn
- Vznik
- 18. 11. 199728 rokov 11 mesiacov v registri
- Právna forma
- Akciová spoločnosťkód 121
- Otvorený dlh
- áno2 zdroje · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 386 639 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- SOĽNOBANSKÁ, akciová spoločnosť
- identifikačné číslo organizácie
- 36451321
- daňové identifikačné číslo
- 2020006472
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2020006472
- Sídlo
- Jilemnického 1, 08001 Prešov, Slovenská republika
- Územie
- Prešovokres PrešovPrešovský kraj
- Právna forma
- Akciová spoločnosť (121)
- Vznik
- 18. 11. 1997
- V registri
- 28 rokov 11 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 10042/P - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 781099
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - obchodná činnosť - priemyselný a spotrebný tovar, potravinársky tovar | 18. 11. 1997 | — |
| - sprostredkovanie obchodu a služieb | 18. 11. 1997 | — |
| - podnikateľské poradenstvo | 18. 11. 1997 | — |
| - nákup a predaj v rozsahu voľnej živnosti | 30. 04. 1999 | — |
| - výroba výrobkov na báze soli | 30. 04. 1999 | — |
| - obchodná činnosť -- kozmetické, potravinárske a priemyselné výrobky, výrobky na báze soli | 30. 04. 1999 | — |
| výroba kozmetických výrobkov a prípravkov | 23. 05. 2006 | — |
| výroba mydla a saponátov, čistiacich a leštiacich prostriedkov | 23. 05. 2006 | — |
| výroba chemických výrobkov a prípravkov | 23. 05. 2006 | — |
| výroba chuťových prísad a korenín výroba ochucovadiel a prísad do jedál | 23. 05. 2006 | — |
| baliace činnosti | 23. 05. 2006 | — |
| výroba nealkoholických nápojov výroba sirupov a ochucovacích prípravkov do vody | 23. 05. 2006 | — |
| vnútroštátna nákladná cestná doprava | 23. 05. 2006 | — |
| výroba potravinárskych výrobkov | 08. 10. 2020 | — |
| opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva | 08. 10. 2020 | — |
| výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržba | 08. 10. 2020 | — |
| výroba celulózy, papiera, lepenky a výrobkov z týchto materiálov | 08. 10. 2020 | — |
| výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálov | 08. 10. 2020 | — |
| výroba bižutérie a suvenírov | 08. 10. 2020 | — |
| výroba sviečok a tieniacej techniky | 08. 10. 2020 | — |
| skladovanie a pomocné činnosti v doprave | 08. 10. 2020 | — |
| prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom | 08. 10. 2020 | — |
- Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
- partner verejného sektora · zapísaný od 03. 12. 2020
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2020006472 | 11. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 01. 09. 1999 |
| daňové identifikačné číslo | 2020006472 | 10. 09. 2026 | — | 01. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Sociálna poisťovňa | od 11. 09. 2026 otvorený | 26. 10. 2026 |
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 26. 10. 2026.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 zvýšila zisk o ▲488 % na 912 € a znížila tržby o ▼1 % na 386,6 tisíc eur.
Tržby
386 639 €
▼ 1,5 %Výsledok hospodárenia
912 €
▲ 488,4 %Aktíva
223 306 €
▲ 4,2 %Vlastné imanie
41 721 €
▲ 2,2 %Zadlženosť
81,3 %
Hrubá marža
0,7 %
Čistá marža
0,2 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 410,4 tis. | 435,5 tis. | 442,8 tis. | 392,5 tis. | 386,6 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 1,4 tis. | 324 | −102,9 tis. | 155 | 912 |
| Aktíva | 313,4 tis. | 295,9 tis. | 182,7 tis. | 214,2 tis. | 223,3 tis. |
| Vlastné imanie | 143,2 tis. | 143,5 tis. | 40,7 tis. | 40,8 tis. | 41,7 tis. |
| Daň z príjmu | 487 | 570 | 0 | 2 tis. | 1,9 tis. |
| Zadlženosť | 54,3 % | 51,5 % | 77,7 % | 81,0 % | 81,3 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 386,6 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 912
- Aktíva
- 223,3 tis.
- Vlastné imanie
- 41,7 tis.
- Daň z príjmu
- 1,9 tis.
- Zadlženosť
- 81,3 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 392,5 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 155
- Aktíva
- 214,2 tis.
- Vlastné imanie
- 40,8 tis.
- Daň z príjmu
- 2 tis.
- Zadlženosť
- 81,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 442,8 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −102,9 tis.
- Aktíva
- 182,7 tis.
- Vlastné imanie
- 40,7 tis.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 77,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 435,5 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 324
- Aktíva
- 295,9 tis.
- Vlastné imanie
- 143,5 tis.
- Daň z príjmu
- 570
- Zadlženosť
- 51,5 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 410,4 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 1,4 tis.
- Aktíva
- 313,4 tis.
- Vlastné imanie
- 143,2 tis.
- Daň z príjmu
- 487
- Zadlženosť
- 54,3 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 02. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 02. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 26. 10. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.