Súhrn
- Vznik
- 04. 11. 199728 rokov 11 mesiacov v registri
- Právna forma
- Akciová spoločnosťkód 121
- Otvorený dlh
- áno4 zdroje · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 3 229 263 €2023
- Oznámenia
- 2020 oznámení vo Vestníku
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- BUKÓZA HOLDING, a.s. v konkurze
- identifikačné číslo organizácie
- 36450847
- daňové identifikačné číslo
- 2020000411
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- neregistrovaný
- Sídlo
- Hencovská 2073, 09302 Hencovce, Slovenská republika
- Územie
- Hencovceokres Vranov nad TopľouPrešovský kraj
- Právna forma
- Akciová spoločnosť (121)
- Vznik
- 04. 11. 1997
- V registri
- 28 rokov 11 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 10040/P - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 779936
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a služieb | 04. 11. 1997 | — |
| - reklamná činnosť | 04. 11. 1997 | — |
| - nájom a podnájom bytových a nebytových priestorov | 04. 11. 1997 | — |
| - nájom dopravných prostriedkov | 04. 11. 1997 | — |
| - nájom hnuteľných vecí | 04. 11. 1997 | — |
| - vykonávanie školiacej a poradenskej činnosti v oblasti bezpečnosti práce a technických zariadení | 15. 01. 1998 | — |
| - veľkoobchod - potraviny, nápoje, tabakové výrobky, drevná hmota, elektrické stroje, prístroje a náhradné diely, elektronika, spotrebný a priemyselný tovar, rezivo, podvaly, nábytkárske hranoly, dýhy, preglejky, nábytok, výrobky z dreva, vlákniny, buničiny, drevoobrábacie stroje, počítače, hardware, kozmetika, drogéria, uhlie, elektrospotrebiče, mazut, hračky, textilné výrobky | 15. 01. 1998 | — |
| - maloobchod - potraviny, nápoje, tabakové výrobky, drevná hmota, elektrické stroje, prístroje a náhradné diely, elektronika, spotrebný a priemyselný tovar, rezivo, podvaly, nábytkárske hranoly, dýhy, preglejky, nábytok, výrobky z dreva, drevoobrábacie stroje, počítače, hardware, kozmetika, drogéria, elektrospotrebiče, hračky, textilné výrobky | 15. 01. 1998 | — |
| - ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach | 24. 04. 1998 | — |
| - poradenské služby v oblasti programov na spracovanie dát | 02. 03. 2001 | — |
| - vykonávanie školiacej a poradenskej činnosti v oblasti informačných systémov /tvorba, údržba software, spracovanie údajov počítačovej siete/ | 02. 03. 2001 | — |
| - poradenská činnosť v oblasti informačného a komunikačného systému | 02. 03. 2001 | — |
| - sekretárske práce a preklady | 02. 03. 2001 | — |
| - faktoring a forfaiting | 02. 03. 2001 | — |
| - činnosť v oblasti nehnuteľností s vlastným alebo prenajatým majetkom | 02. 03. 2001 | — |
| - upratovacie služby | 02. 03. 2001 | — |
| - vedenie účtovníctva | 02. 03. 2001 | — |
| - činnosť účtovných poradcov | 02. 03. 2001 | — |
| - poskytovanie software - predaj hotových programov na základe dohody s autorom | 02. 03. 2001 | — |
| - automatizované spracovanie dát | 02. 03. 2001 | — |
| - činnosť organizačných poradcov | 02. 03. 2001 | — |
| - dlhodobá úschova registratúry nearchívnej povahy | 02. 03. 2001 | — |
| výroba píliarska a impregnácia dreva | 28. 02. 2003 | — |
| výroba drevených obalov | 28. 02. 2003 | — |
| výroba tovaru z dreva a korku | 28. 02. 2003 | — |
| výroba košikárska | 28. 02. 2003 | — |
| viazanie kníh a konečné spracovanie | 28. 02. 2003 | — |
| sadzba a zhotovovanie tlačiarskych predlôh | 28. 02. 2003 | — |
| brúsenie nožov, nožníc a jednoduchých nástrojov | 28. 02. 2003 | — |
| výroba drobných kovových obalov | 28. 02. 2003 | — |
| výroba čalúnených výrobkov | 28. 02. 2003 | — |
| výroba nábytku (neremeselná) | 28. 02. 2003 | — |
| výroba športového tovaru, hier a hračiek | 28. 02. 2003 | — |
| čalúnnictvo | 28. 02. 2003 | — |
| preklad nákladov | 28. 02. 2003 | — |
| skladovanie | 28. 02. 2003 | — |
| baliace činnosti | 28. 02. 2003 | — |
| pranie prádla a odevov | 28. 02. 2003 | — |
| vykonávanie emisných kontrol | 28. 02. 2003 | — |
| výroba a rozvod pitnej a úžitkovej vody | 28. 02. 2003 | — |
| technik požiarnej ochrany | 28. 02. 2003 | — |
| oprava motorových vozidiel | 28. 02. 2003 | — |
| pohostinstvo a ubytovanie | 28. 02. 2003 | — |
| cestná nákladná doprava | 28. 02. 2003 | — |
| vydavateľská činnosť - vydávanie novín a časopisov | 28. 02. 2003 | — |
| vykonávanie priemyselných stavieb | 28. 02. 2003 | — |
| vykonávanie bytových a občianskych stavieb | 28. 02. 2003 | — |
| staviteľ - vykonávanie jednoduchých stavieb a poddodávok | 28. 02. 2003 | — |
| poradenská a konzultačná činnosť v odbore investičnej výstavby | 28. 02. 2003 | — |
| vykládka vagónov a automobilov | 28. 02. 2003 | — |
| iné vydavateľské činnosti - knihy, brožúry, letáky, predlohy na kreslenie, maľovanky pre deti, slovníky, mapy, hudobniny, pohľadnice, tlačené karty s osobnými pozdravmi, obrázky, obchodné katalógy, reklamné a propagačné tlačoviny | 28. 02. 2003 | — |
| zabezpečovanie služieb potrebných na prevádzku objektov, zariadení a budov | 28. 02. 2003 | — |
| podnikateľské poradenstvo | 28. 02. 2003 | — |
| poskytovanie datových služieb | 28. 02. 2003 | — |
| inžinierske činnosti a súvisiace technické poradenstvo | 28. 02. 2003 | — |
| podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom | 28. 02. 2003 | — |
| sadovnícke úpravy a údržba zelene | 28. 02. 2003 | — |
| montáž, údržba a oprava telekomunikačných zariadení | 28. 02. 2003 | — |
| knižničné služby - požičiavanie kníh, novín a časopisov | 28. 02. 2003 | — |
| prekladateľské a tlmočnícke služby | 28. 02. 2003 | — |
| poskytovanie poštových služieb | 28. 02. 2003 | — |
| závodné stravovanie | 31. 03. 2003 | — |
| bufety | 31. 03. 2003 | — |
| prevádzka kúpaliska, sauny a posilovne | 31. 03. 2003 | — |
| masérske služby | 31. 03. 2003 | — |
| pohostinská činnosť | 31. 03. 2003 | — |
| prevádzkovanie závodného hasičského útvaru | 11. 09. 2003 | — |
| nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane pripojného vozidla nepresahuje 3,5 t | 11. 09. 2003 | — |
| prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu | 11. 09. 2003 | — |
| úprava a čistenie melioračných kanálov a vodných tokov | 11. 09. 2003 | — |
| výkon činnosti stavebného dozoru - pozemné stavby | 11. 09. 2003 | — |
| výkon činnosti stavbyvedúceho - pozemné stavby | 11. 09. 2003 | — |
| vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb | 11. 09. 2003 | — |
| bezpečnostnotechnická služba | 16. 12. 2008 | — |
| medzinárodná nákladná cestná doprava | 11. 08. 2011 | — |
| činnosť bezpečnostného poradcu na prepravu nebezpečného tovaru v cestnej doprave | 23. 09. 2016 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| daňové identifikačné číslo | 2020000411 | 10. 09. 2026 | — | 01. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Pohľadávky štátu Všeobecná zdravotná poisťovňa Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 02. 11. 2026 |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | od 13. 09. 2026 otvorený | 31. 10. 2026 |
| Sociálna poisťovňa | od 11. 09. 2026 otvorený | 26. 10. 2026 |
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 02. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2023 zvýšila zisk o ▲40 % na 10 422 € a zvýšila tržby o ▲3 % na 3,23 mil. €.
Tržby
3 229 263 €
▲ 3,4 %Výsledok hospodárenia
10 422 €
▲ 40,1 %Aktíva
1 307 858 €
▲ 14,2 %Vlastné imanie
433 373 €
▲ 2,5 %Zadlženosť
65,1 %
Hrubá marža
0,7 %
Čistá marža
0,3 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2019Závierka v registri účtovných závierok | 2020Závierka v registri účtovných závierok | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 3,47 mil. | 2,78 mil. | 2,45 mil. | 3,12 mil. | 3,23 mil. |
| Výsledok hospodárenia | 74,5 tis. | 90,3 tis. | 35,7 tis. | 7,4 tis. | 10,4 tis. |
| Aktíva | 1,08 mil. | 921,7 tis. | 940,7 tis. | 1,15 mil. | 1,31 mil. |
| Vlastné imanie | 289,5 tis. | 379,8 tis. | 415,5 tis. | 423 tis. | 433,4 tis. |
| Daň z príjmu | 29,2 tis. | 29 tis. | 16,9 tis. | 13,5 tis. | 11,2 tis. |
| Zadlženosť | 70,5 % | 56,0 % | 53,2 % | 61,0 % | 65,1 % |
aj 2013–2018 — v pláne Štandard
2023
- Tržby
- 3,23 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 10,4 tis.
- Aktíva
- 1,31 mil.
- Vlastné imanie
- 433,4 tis.
- Daň z príjmu
- 11,2 tis.
- Zadlženosť
- 65,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 3,12 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 7,4 tis.
- Aktíva
- 1,15 mil.
- Vlastné imanie
- 423 tis.
- Daň z príjmu
- 13,5 tis.
- Zadlženosť
- 61,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 2,45 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 35,7 tis.
- Aktíva
- 940,7 tis.
- Vlastné imanie
- 415,5 tis.
- Daň z príjmu
- 16,9 tis.
- Zadlženosť
- 53,2 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2020
- Tržby
- 2,78 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 90,3 tis.
- Aktíva
- 921,7 tis.
- Vlastné imanie
- 379,8 tis.
- Daň z príjmu
- 29 tis.
- Zadlženosť
- 56,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2019
- Tržby
- 3,47 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 74,5 tis.
- Aktíva
- 1,08 mil.
- Vlastné imanie
- 289,5 tis.
- Daň z príjmu
- 29,2 tis.
- Zadlženosť
- 70,5 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2013–2018 — v pláne Štandard
05
Obchodný vestník
20 oznámení
04. 09. 2026
Doplnenie súpisu všeobecnej podstaty konkurz
26. 08. 2026
Oznámenie súvisiace so speňažovaním majetku podliehajúceho konkurzu konkurz
30. 07. 2026
Ukončenie prieskumu pohľadávok konkurz
17. 06. 2026
Oznámenie súvisiace so speňažovaním majetku podliehajúceho konkurzu konkurz
17. 06. 2026
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
05. 05. 2026
Oznámenie súvisiace so speňažovaním majetku podliehajúceho konkurzu konkurz
13. 04. 2026
Ukončenie prihlasovania pohľadávok konkurz
27. 03. 2026
Iné zverejnenie konkurz
06. 02. 2026
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
13. 01. 2026
Doplnenie súpisu všeobecnej podstaty konkurz
03. 12. 2025
Uznesenie konkurz
26. 11. 2025
Súpis oddelenej podstaty konkurz
04. 11. 2025
Súpis oddelenej podstaty konkurz
03. 11. 2025
Ukončenie prihlasovania pohľadávok konkurz
03. 11. 2025
Ukončenie prihlasovania pohľadávok konkurz
02. 09. 2025
Uznesenie konkurz
14. 08. 2025
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
30. 07. 2025
Iné zverejnenie konkurz
10. 06. 2025
Oznam o zvolaní schôdze veriteľov konkurz
06. 06. 2025
Uznesenie konkurz
Oznámenia sú prevzaté z Obchodného vestníka bez úpravy. Stav konania z nich nevyplýva — overte ho v zdroji.
povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.
06
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
07
Prepojenia
08
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
09
Zdroje a platnosť dát
platné k 02. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | Dlhy | Ekosystém Slovensko.Digital povinná atribúcia | ekosystem.slovensko.digital |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
| Obchodný vestník | Obchodný vestník | Podmienky Obchodného vestníka povinná doložka | justice.gov.sk/ov |
Údaje platné k 02. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 02. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).
povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.