prezri.sk

platné k 03. 11. 2026

EURÓPA INVEST s. r. o.

identifikačné číslo organizácie 36435520aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
20. 10. 200521 rokov v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno4 zdroje · od 31. 07. 2026
Tržby
27 049 €2025

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
EURÓPA INVEST s. r. o.
identifikačné číslo organizácie
36435520
daňové identifikačné číslo
2022073383
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK2022073383
Sídlo
Hviezdoslavovo nám. 37, 02601 Dolný Kubín, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
20. 10. 2005
V registri
21 rokov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 16735/L
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
519161
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností20. 10. 2005—
kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností20. 10. 2005—
vedenie účtovníctva20. 10. 2005—
podnikateľské poradenstvo činnosť organizačných a ekonomických poradcov20. 10. 2005—
spracovanie údajov na počítači20. 10. 2005—
poskytovanie dátových služieb20. 10. 2005—
správa registratúry záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnoty20. 10. 2005—
prekladateľské a tlmočnícke služby20. 10. 2005—
kancelárske a sekretárske služby vrátane kopírovacích a rozmnožovacích služieb20. 10. 2005—
reklamné činnosti20. 10. 2005—
sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti20. 10. 2005—
ubytovanie v ubytovacích zariadeniach bez prevádzkovania pohostinských činností20. 10. 2005—
predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov, bezmäsitých jedál a nápojov20. 10. 2005—
predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, kokteilov, piva, vína a destilátov20. 10. 2005—
prevádzka športových zariadení20. 10. 2005—
prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu20. 10. 2005—
nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5t vrátane prípojného vozidla20. 10. 2005—
upratovacie práce20. 10. 2005—
prenájom strojov a zariadení20. 10. 2005—
prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných ako základných služieb20. 10. 2005—
skladovanie a uskladňovanie20. 10. 2005—
usporadúvanie spoločenských, kultúrnych a športových podujatí20. 10. 2005—
usporadúvanie a zabezpečovanie kurzov, školení a seminárov20. 10. 2005—
demolácie, búracie práce a prípravné práce pre stavbu20. 10. 2005—
montáž sadrokartónu20. 10. 2005—
maliarske a natieračské práce20. 10. 2005—
obkladanie stien v rozsahu voľných živností20. 10. 2005—
poradenská služba k technickému vybaveniu počítača (hardware)20. 10. 2005—
poradenská služba a dodávanie programového vybavenia počítača (software)20. 10. 2005—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2022073383: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2022073383: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2022073383IČ DPH SK2022073383Obdobia daňových registráciíDIČ 2022073383: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2022073383: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2022073383IČ DPH SK2022073383Obdobia daňových registráciíDIČ 2022073383: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2022073383: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2022073383IČ DPH SK2022073383
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK202207338311. 09. 2026—03. 11. 2026registrácia podľa §4 · platca od 07. 08. 2017
daňové identifikačné číslo202207338310. 09. 2026—02. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

Finančná správa uvádza dôvody na zrušenie registrácie DPH (zverejnené 13. 01. 2026, rok porušenia 2025).

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Union zdravotná poisťovňa Pohľadávky štátu Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 25. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Pohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 03. 11. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Union zdravotná poisťovňaPohľadávky štátuSociálna poisťovňaFinančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 25. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Pohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 03. 11. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Union zdravotná poisťovňaPohľadávky štátuSociálna poisťovňaFinančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 25. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Pohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 03. 11. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Union zdravotná poisťovňaPohľadávky štátuSociálna poisťovňaFinančná správa SRdnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Union zdravotná poisťovňaod 25. 09. 2026 otvorený31. 10. 2026
Pohľadávky štátuod 16. 09. 2026 otvorený03. 11. 2026
Sociálna poisťovňaod 11. 09. 2026 otvorený02. 11. 2026
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 03. 11. 2026.

Pohľadávky štátu

  • od 16. 09. 2026 otvorená

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2025 prehĺbila stratu na −5 935 € a znížila tržby o ▼2 % na 27 tisíc eur.

Tržby

27 049 €

▼ 2,1 %

Výsledok hospodárenia

−5 935 €

▼ 119,7 %

Aktíva

4 595 €

▼ 55,8 %

Vlastné imanie

−15 371 €

▼ 62,9 %

Zadlženosť

434,5 %

Hrubá marža

−20,7 %

Čistá marža

−21,9 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2021: tržby 27 792 €. 2022: tržby 23 582 €. 2023: tržby 13 574 €. 2024: tržby 27 641 €. 2025: tržby 27 049 €.50 tis.25 tis.027,8 tis.23,6 tis.13,6 tis.27,6 tis.27 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 27 792 €. 2022: tržby 23 582 €. 2023: tržby 13 574 €. 2024: tržby 27 641 €. 2025: tržby 27 049 €.50 tis.25 tis.027,8 tis.23,6 tis.13,6 tis.27,6 tis.27 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 27 792 €. 2022: tržby 23 582 €. 2023: tržby 13 574 €. 2024: tržby 27 641 €. 2025: tržby 27 049 €.50 tis.25 tis.0202120232025

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −3 367 €. 2022: výsledok hospodárenia −9 882 €. 2023: výsledok hospodárenia 1 892 €. 2024: výsledok hospodárenia −2 702 €. 2025: výsledok hospodárenia −5 935 €.2 tis.0−10 tis.−3,4 tis.−9,9 tis.+1,9 tis.−2,7 tis.−5,9 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −3 367 €. 2022: výsledok hospodárenia −9 882 €. 2023: výsledok hospodárenia 1 892 €. 2024: výsledok hospodárenia −2 702 €. 2025: výsledok hospodárenia −5 935 €.2 tis.0−10 tis.−3,4 tis.−9,9 tis.+1,9 tis.−2,7 tis.−5,9 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −3 367 €. 2022: výsledok hospodárenia −9 882 €. 2023: výsledok hospodárenia 1 892 €. 2024: výsledok hospodárenia −2 702 €. 2025: výsledok hospodárenia −5 935 €.2 tis.0−10 tis.202120232025

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 17 876 €, vlastné imanie 1 256 €. 2022: aktíva 9 800 €, vlastné imanie −8 626 €. 2023: aktíva 10 991 €, vlastné imanie −6 734 €. 2024: aktíva 10 403 €, vlastné imanie −9 436 €. 2025: aktíva 4 595 €, vlastné imanie −15 371 €.20 tis.0−20 tis.20212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 17 876 €, vlastné imanie 1 256 €. 2022: aktíva 9 800 €, vlastné imanie −8 626 €. 2023: aktíva 10 991 €, vlastné imanie −6 734 €. 2024: aktíva 10 403 €, vlastné imanie −9 436 €. 2025: aktíva 4 595 €, vlastné imanie −15 371 €.20 tis.0−20 tis.20212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 17 876 €, vlastné imanie 1 256 €. 2022: aktíva 9 800 €, vlastné imanie −8 626 €. 2023: aktíva 10 991 €, vlastné imanie −6 734 €. 2024: aktíva 10 403 €, vlastné imanie −9 436 €. 2025: aktíva 4 595 €, vlastné imanie −15 371 €.20 tis.0−20 tis.20212022202320242025

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 7 097 €, zásoby 8 581 €, pohľadávky 325 €, finančné účty 1 561 €. 2022: dlhodobý majetok 2 365 €, zásoby 6 303 €, pohľadávky 394 €, finančné účty 728 €. 2023: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 7 997 €, pohľadávky 1 513 €, finančné účty 1 471 €. 2024: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 6 012 €, pohľadávky 291 €, finančné účty 3 920 €. 2025: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 1 278 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 3 302 €.20 tis.10 tis.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 7 097 €, zásoby 8 581 €, pohľadávky 325 €, finančné účty 1 561 €. 2022: dlhodobý majetok 2 365 €, zásoby 6 303 €, pohľadávky 394 €, finančné účty 728 €. 2023: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 7 997 €, pohľadávky 1 513 €, finančné účty 1 471 €. 2024: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 6 012 €, pohľadávky 291 €, finančné účty 3 920 €. 2025: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 1 278 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 3 302 €.20 tis.10 tis.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 7 097 €, zásoby 8 581 €, pohľadávky 325 €, finančné účty 1 561 €. 2022: dlhodobý majetok 2 365 €, zásoby 6 303 €, pohľadávky 394 €, finančné účty 728 €. 2023: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 7 997 €, pohľadávky 1 513 €, finančné účty 1 471 €. 2024: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 6 012 €, pohľadávky 291 €, finančné účty 3 920 €. 2025: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 1 278 €, pohľadávky 0 €, finančné účty 3 302 €.20 tis.10 tis.020212022202320242025
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 1 256 €, dlhodobé záväzky 222 €, krátkodobé záväzky 16 398 €. 2022: vlastné imanie −8 626 €, dlhodobé záväzky 232 €, krátkodobé záväzky 18 194 €. 2023: vlastné imanie −6 734 €, dlhodobé záväzky 252 €, krátkodobé záväzky 17 473 €. 2024: vlastné imanie −9 436 €, dlhodobé záväzky 264 €, krátkodobé záväzky 19 575 €. 2025: vlastné imanie −15 371 €, dlhodobé záväzky 277 €, krátkodobé záväzky 19 689 €.20 tis.0−20 tis.20212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 1 256 €, dlhodobé záväzky 222 €, krátkodobé záväzky 16 398 €. 2022: vlastné imanie −8 626 €, dlhodobé záväzky 232 €, krátkodobé záväzky 18 194 €. 2023: vlastné imanie −6 734 €, dlhodobé záväzky 252 €, krátkodobé záväzky 17 473 €. 2024: vlastné imanie −9 436 €, dlhodobé záväzky 264 €, krátkodobé záväzky 19 575 €. 2025: vlastné imanie −15 371 €, dlhodobé záväzky 277 €, krátkodobé záväzky 19 689 €.20 tis.0−20 tis.20212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 1 256 €, dlhodobé záväzky 222 €, krátkodobé záväzky 16 398 €. 2022: vlastné imanie −8 626 €, dlhodobé záväzky 232 €, krátkodobé záväzky 18 194 €. 2023: vlastné imanie −6 734 €, dlhodobé záväzky 252 €, krátkodobé záväzky 17 473 €. 2024: vlastné imanie −9 436 €, dlhodobé záväzky 264 €, krátkodobé záväzky 19 575 €. 2025: vlastné imanie −15 371 €, dlhodobé záväzky 277 €, krátkodobé záväzky 19 689 €.20 tis.0−20 tis.20212022202320242025
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2021: daň z príjmu 0 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 0 €. 2024: daň z príjmu 340 €. 2025: daň z príjmu 340 €.500250000034034020212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 0 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 0 €. 2024: daň z príjmu 340 €. 2025: daň z príjmu 340 €.500250000034034020212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 0 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 0 €. 2024: daň z príjmu 340 €. 2025: daň z príjmu 340 €.500250000034034020212022202320242025
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok2025Závierka v registri účtovných závierok
Tržby27,8 tis.23,6 tis.13,6 tis.27,6 tis.27 tis.
Výsledok hospodárenia−3,4 tis.−9,9 tis.1,9 tis.−2,7 tis.−5,9 tis.
Aktíva17,9 tis.9,8 tis.11 tis.10,4 tis.4,6 tis.
Vlastné imanie1,3 tis.−8,6 tis.−6,7 tis.−9,4 tis.−15,4 tis.
Daň z príjmu000340340
Zadlženosť93,0 %188,0 %161,3 %190,7 %434,5 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

2025

Tržby
27 tis.
Výsledok hospodárenia
−5,9 tis.
Aktíva
4,6 tis.
Vlastné imanie
−15,4 tis.
Daň z príjmu
340
Zadlženosť
434,5 %

2024

Tržby
27,6 tis.
Výsledok hospodárenia
−2,7 tis.
Aktíva
10,4 tis.
Vlastné imanie
−9,4 tis.
Daň z príjmu
340
Zadlženosť
190,7 %

2023

Tržby
13,6 tis.
Výsledok hospodárenia
1,9 tis.
Aktíva
11 tis.
Vlastné imanie
−6,7 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
161,3 %

2022

Tržby
23,6 tis.
Výsledok hospodárenia
−9,9 tis.
Aktíva
9,8 tis.
Vlastné imanie
−8,6 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
188,0 %

2021

Tržby
27,8 tis.
Výsledok hospodárenia
−3,4 tis.
Aktíva
17,9 tis.
Vlastné imanie
1,3 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
93,0 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 03. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Union zdravotná poisťovňaDlhy§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. povinná atribúciaunion.sk
Centrálny register pohľadávok štátuDlhyotvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúciacrps.pohladavkystatu.sk
Sociálna poisťovňaDlhybez osobitných podmienoksocpoist.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 03. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 03. 11. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

Tento profil cez API