Súhrn
- Vznik
- 20. 03. 200422 rokov 7 mesiacov v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 194 066 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- EUROSPECTRUM, s.r.o.
- identifikačné číslo organizácie
- 36417220
- daňové identifikačné číslo
- 2021825245
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2021825245
- Sídlo
- Roveň 215, 03301 Podtureň, Slovenská republika
- Územie
- Podtureňokres Liptovský Mikulᚎilinský kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 20. 03. 2004
- V registri
- 22 rokov 7 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 14802/L - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 597484
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi v rozsahu voľných živností (maloobchod) | 20. 03. 2004 | — |
| - kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti v rozsahu voľných živností (veľkoobchod) | 20. 03. 2004 | — |
| - sprostredkovanie obchodu, výroby dopravy a služieb v rozsahu voľných živností | 20. 03. 2004 | — |
| - predaj pyrotechnických predmetov tried II a III a podtriedy T1 | 20. 03. 2004 | — |
| - vykonávanie ohňostrojových prác | 20. 03. 2004 | — |
| - výroba reklamy a reklamná činnosť v rozsahu voľných živností | 20. 03. 2004 | — |
| - podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľných živností | 20. 03. 2004 | — |
| - marketing a prieskum trhu | 20. 03. 2004 | — |
| - faktoring a forfaiting | 20. 03. 2004 | — |
| - záložňa | 20. 03. 2004 | — |
| - sprostredkovanie kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností (realitná činnosť) | 20. 03. 2004 | — |
| - správa nehnuteľností a bytového fondu | 20. 03. 2004 | — |
| - obstarávanie služieb spojených so správou nehnuteľností v rozsahu voľných živností | 20. 03. 2004 | — |
| - prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom | 20. 03. 2004 | — |
| - leasingová činnosť | 20. 03. 2004 | — |
| - prenájom hnuteľných vecí v rozsahu voľných živností | 20. 03. 2004 | — |
| - poskytovanie úverov nebankovým spôsobom z vlastných zdrojov | 20. 03. 2004 | — |
| - prenájom motorových vozidiel | 20. 03. 2004 | — |
| - organizovanie spoločenských a kultúrnych podujatí | 20. 03. 2004 | — |
| - organizovanie školení, kurzov a výstav | 20. 03. 2004 | — |
| - inžinierske činností a súvisice technické poradenstvo v rozsahu voľných živností | 20. 03. 2004 | — |
| - prevádzkovanie garáží a odstavných plôch | 20. 03. 2004 | — |
| - reklamná, inzertná a propagačná činnosť | 20. 03. 2004 | — |
| - ubytovacie služby v rozsahu voľných živností | 20. 03. 2004 | — |
| - predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál | 20. 03. 2004 | — |
| - predaj nápojov na priamu konzumáciu | 20. 03. 2004 | — |
| - predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov | 20. 03. 2004 | — |
| - predaj na priamu konzumáciu jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok | 20. 03. 2004 | — |
| - vedenie účtovníctva | 20. 03. 2004 | — |
| - poskytovanie služieb colnej deklarácie | 20. 03. 2004 | — |
| - činnosti súvisiace s prevádzkou počítačov | 20. 03. 2004 | — |
| - nákup, predaj a sprostredkovanie v oblasti hardware, pamäťových médií, riadiacich systémov a elektroniky | 20. 03. 2004 | — |
| - poskytovanie software - predaj hotových programov na základe zmluvy s autormi | 20. 03. 2004 | — |
| - vnútroštátna cestná nákladná doprava | 20. 03. 2004 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2021825245 | 11. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 01. 06. 2004 |
| daňové identifikačné číslo | 2021825245 | 10. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 30. 09. 2026.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 zvýšila zisk o ▲21 % na 29 898 € a zvýšila tržby o ▲6 % na 194,1 tisíc eur.
Tržby
194 066 €
▲ 5,9 %Výsledok hospodárenia
29 898 €
▲ 21,1 %Aktíva
1 373 761 €
▼ 6,0 %Vlastné imanie
399 822 €
▲ 8,1 %Zadlženosť
70,9 %
Hrubá marža
18,6 %
Čistá marža
15,4 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 137,2 tis. | 213,6 tis. | 195,8 tis. | 183,2 tis. | 194,1 tis. |
| Výsledok hospodárenia | −10,1 tis. | 41,9 tis. | 47,3 tis. | 24,7 tis. | 29,9 tis. |
| Aktíva | 1,64 mil. | 1,64 mil. | 1,63 mil. | 1,46 mil. | 1,37 mil. |
| Vlastné imanie | 256 tis. | 297,9 tis. | 345,2 tis. | 369,9 tis. | 399,8 tis. |
| Daň z príjmu | 0 | 12,1 tis. | 15 tis. | 8,5 tis. | 6,2 tis. |
| Zadlženosť | 84,4 % | 81,9 % | 78,8 % | 74,7 % | 70,9 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 194,1 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 29,9 tis.
- Aktíva
- 1,37 mil.
- Vlastné imanie
- 399,8 tis.
- Daň z príjmu
- 6,2 tis.
- Zadlženosť
- 70,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 183,2 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 24,7 tis.
- Aktíva
- 1,46 mil.
- Vlastné imanie
- 369,9 tis.
- Daň z príjmu
- 8,5 tis.
- Zadlženosť
- 74,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 195,8 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 47,3 tis.
- Aktíva
- 1,63 mil.
- Vlastné imanie
- 345,2 tis.
- Daň z príjmu
- 15 tis.
- Zadlženosť
- 78,8 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 213,6 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 41,9 tis.
- Aktíva
- 1,64 mil.
- Vlastné imanie
- 297,9 tis.
- Daň z príjmu
- 12,1 tis.
- Zadlženosť
- 81,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 137,2 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −10,1 tis.
- Aktíva
- 1,64 mil.
- Vlastné imanie
- 256 tis.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 84,4 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 03. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 03. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 30. 09. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.