Súhrn
- Vznik
- 05. 09. 200125 rokov 1 mesiac v registri
- Právna forma
- Akciová spoločnosťkód 121
- Otvorený dlh
- áno4 zdroje · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 3 000 €2025
- Oznámenia
- 88 oznámení vo Vestníku
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- ENERGO - AQUA a.s.
- identifikačné číslo organizácie
- 36320005
- daňové identifikačné číslo
- 2020178666
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2020178666
- Sídlo
- Biskupická 7051, 91101 Trenčín, Slovenská republika
- Územie
- Trenčínokres TrenčínTrenčiansky kraj
- Právna forma
- Akciová spoločnosť (121)
- Vznik
- 05. 09. 2001
- V registri
- 25 rokov 1 mesiac
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Trenčín, oddiel: Sa, vložka č. 10370/R - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 279546
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| sprostredkovateľská činnosť | 06. 10. 2004 | — |
| kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti v rozsahu voľných ohlasovacích živností | 06. 10. 2004 | — |
| kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému sprostredkovateľovi v rozsahu voľných ohlasovacích živností | 06. 10. 2004 | — |
| podnikateľské poradenstvo (s výnimkou činnosti ekonomických, účtovných a organizačných poradcov) | 06. 10. 2004 | — |
| sprostredkovanie nákupu, prenájmu a predaja nehnuteľností | 06. 10. 2004 | — |
| výroba a rozvod vody | 06. 10. 2004 | — |
| čistiace a upratovacie práce | 06. 10. 2004 | — |
| výroba elektriny, rozvod elektriny | 18. 01. 2005 | — |
| výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied | 07. 10. 2011 | — |
| informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontroly | 07. 10. 2011 | — |
| výskum a vývoj v oblasti obnoviteľných zdrojov energie | 07. 10. 2011 | — |
| poradenská a konzultačná činnosť v oblasti obnoviteľných zdrojov energie | 07. 10. 2011 | — |
| činnosť organizačných a ekonomických poradcov | 07. 10. 2011 | — |
| organizovanie kurzov, školení a seminárov | 07. 10. 2011 | — |
| podnikanie v oblasti elektroenergetiky - dodávka elektriny | 26. 06. 2012 | — |
| zámočníctvo | 08. 03. 2023 | — |
| výroba batérií a akumulátorov | 08. 03. 2023 | — |
| výroba počítačových, elektronických a optických výrobkov | 08. 03. 2023 | — |
| výroba strojov a zariadení pre všeobecné účely | 08. 03. 2023 | — |
| podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom | 08. 03. 2023 | — |
| uskutočňovanie stavieb a ich zmien | 08. 03. 2023 | — |
| vŕtanie studní s dĺžkou do 30 m | 08. 03. 2023 | — |
| prípravné práce k realizácii stavby | 08. 03. 2023 | — |
| dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov | 08. 03. 2023 | — |
| nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla | 08. 03. 2023 | — |
| sťahovacie služby | 08. 03. 2023 | — |
| počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov | 08. 03. 2023 | — |
| výroba strojných zariadení elektrární a vodných diel | 08. 03. 2023 | — |
| oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosť | 08. 03. 2023 | — |
- Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
- partner verejného sektora · zapísaný od 25. 07. 2017
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2020178666 | 11. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 01. 02. 2002 |
| daňové identifikačné číslo | 2020178666 | 10. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Pohľadávky štátu Všeobecná zdravotná poisťovňa Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 03. 11. 2026 |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | od 13. 09. 2026 otvorený | 31. 10. 2026 |
| Sociálna poisťovňa | od 11. 09. 2026 otvorený | 02. 11. 2026 |
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 03. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 prehĺbila stratu na −2 947 518 € a znížila tržby o ▼100 % na 3 tisíc eur.
Tržby
3 000 €
▼ 99,7 %Výsledok hospodárenia
−2 947 518 €
▼ 299,1 %Aktíva
9 644 608 €
▼ 34,6 %Vlastné imanie
3 796 105 €
▼ 43,7 %Zadlženosť
37,2 %
Hrubá marža
−98 122,6 %
Čistá marža
−98 250,6 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 362,2 tis. | 1,05 mil. | 2,98 mil. | 1,1 mil. | 3 tis. |
| Výsledok hospodárenia | −104,2 tis. | 154,1 tis. | 1,03 mil. | −738,6 tis. | −2,95 mil. |
| Aktíva | 8,87 mil. | 26 mil. | 19,49 mil. | 14,75 mil. | 9,64 mil. |
| Vlastné imanie | 3,53 mil. | 4,14 mil. | 7,48 mil. | 6,74 mil. | 3,8 mil. |
| Daň z príjmu | 0 | 23,9 tis. | 0 | 3,8 tis. | 3,8 tis. |
| Zadlženosť | 35,7 % | 16,7 % | 26,8 % | 23,6 % | 37,2 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 3 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −2,95 mil.
- Aktíva
- 9,64 mil.
- Vlastné imanie
- 3,8 mil.
- Daň z príjmu
- 3,8 tis.
- Zadlženosť
- 37,2 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 1,1 mil.
- Výsledok hospodárenia
- −738,6 tis.
- Aktíva
- 14,75 mil.
- Vlastné imanie
- 6,74 mil.
- Daň z príjmu
- 3,8 tis.
- Zadlženosť
- 23,6 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 2,98 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 1,03 mil.
- Aktíva
- 19,49 mil.
- Vlastné imanie
- 7,48 mil.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 26,8 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 1,05 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 154,1 tis.
- Aktíva
- 26 mil.
- Vlastné imanie
- 4,14 mil.
- Daň z príjmu
- 23,9 tis.
- Zadlženosť
- 16,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 362,2 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −104,2 tis.
- Aktíva
- 8,87 mil.
- Vlastné imanie
- 3,53 mil.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 35,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Obchodný vestník
8 oznámení
15. 05. 2026
Uznesenie o prerušení konkurzného konania z dôvodu prípravy reštrukturalizacného posudku konkurz
10. 04. 2026
Uznesenie o pristúpení do konkurzného konania konkurz
27. 03. 2026
Uznesenie konkurz
27. 03. 2026
Iné oznámenie súdu konkurz
17. 02. 2026
Iné oznámenie súdu konkurz
17. 02. 2026
Iné oznámenie súdu konkurz
11. 02. 2026
Iné rozhodnutie súdu konkurz
05. 02. 2026
Uznesenie o zacatí konkurzného konania na návrh veritela konkurz
Oznámenia sú prevzaté z Obchodného vestníka bez úpravy. Stav konania z nich nevyplýva — overte ho v zdroji.
povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.
06
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
07
Prepojenia
08
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
09
Zdroje a platnosť dát
platné k 03. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | Dlhy | Ekosystém Slovensko.Digital povinná atribúcia | ekosystem.slovensko.digital |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
| Obchodný vestník | Obchodný vestník | Podmienky Obchodného vestníka povinná doložka | justice.gov.sk/ov |
Údaje platné k 03. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 03. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).
povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.