Súhrn
- Vznik
- 06. 11. 199630 rokov v registri
- Právna forma
- Družstvokód 205
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 16. 09. 2026
- Tržby
- 28 149 060 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- COOP Jednota Trstená, spotrebné družstvo
- identifikačné číslo organizácie
- 36012815
- daňové identifikačné číslo
- 2020427662
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2020427662
- Sídlo
- Hattalova 100, 02801 Trstená, Slovenská republika
- Územie
- Trstenáokres TvrdošínŽilinský kraj
- Právna forma
- Družstvo (205)
- Vznik
- 06. 11. 1996
- V registri
- 30 rokov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Dr, vložka č. 134/L - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 714588
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - maloobchodná a veľkoobchodná činnosť v rámci voľných živností, okrem jedov, drahých kovov a výrobkov z nich | 06. 11. 1996 | — |
| - služby výpočtovej techniky - automatizované spracovanie dát | 06. 11. 1996 | — |
| - ekonomický prenájom prevádzkových jednotiek na podnikanie fyzickým a právnickým osobám | 06. 11. 1996 | — |
| - praktická výchova a výučba v súlade s potrebami družstva | 06. 11. 1996 | — |
| - sprostredkovateľské služby | 06. 11. 1996 | — |
| - potravinárska výroba, spracovanie nakúpených surovín a iná výrobná činnosť | 06. 11. 1996 | — |
| - investičná výstavba, rekonštrukcie, modernizácie a údržba | 06. 11. 1996 | — |
| - údržba a oprava motorových vozidiel | 06. 11. 1996 | — |
| - podnikanie v oblasti nakladania s odpadom | 14. 07. 2003 | — |
| vnútroštátna nákladná cestná doprava | 03. 06. 2006 | — |
| výroba pekárskych a cukrárenských výrobkov | 07. 05. 2015 | — |
| Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov | 30. 04. 2026 | — |
| prieskum trhu a verejnej mienky | 30. 04. 2026 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2020427662 | 11. 09. 2026 | — | 05. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 01. 12. 1996 |
| daňové identifikačné číslo | 2020427662 | 10. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Pohľadávky štátu dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 05. 11. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 05. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 zvýšila zisk o ▲76 % na 218 206 € a zvýšila tržby o ▲2 % na 28,15 mil. €.
Tržby
28 149 060 €
▲ 2,0 %Výsledok hospodárenia
218 206 €
▲ 76,3 %Aktíva
7 739 682 €
▲ 2,7 %Vlastné imanie
4 414 904 €
▲ 4,0 %Zadlženosť
42,9 %
Hrubá marža
1,0 %
Čistá marža
0,8 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 23,94 mil. | 24,77 mil. | 26,57 mil. | 27,59 mil. | 28,15 mil. |
| Výsledok hospodárenia | 101,2 tis. | 104,9 tis. | 49,2 tis. | 123,8 tis. | 218,2 tis. |
| Aktíva | 7 mil. | 7,6 mil. | 8,15 mil. | 7,54 mil. | 7,74 mil. |
| Vlastné imanie | 4,16 mil. | 4,22 mil. | 4,23 mil. | 4,25 mil. | 4,41 mil. |
| Daň z príjmu | 26,2 tis. | 26,1 tis. | 5,8 tis. | 43,5 tis. | 64,2 tis. |
| Zadlženosť | 40,5 % | 44,4 % | 48,1 % | 43,7 % | 42,9 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 28,15 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 218,2 tis.
- Aktíva
- 7,74 mil.
- Vlastné imanie
- 4,41 mil.
- Daň z príjmu
- 64,2 tis.
- Zadlženosť
- 42,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 27,59 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 123,8 tis.
- Aktíva
- 7,54 mil.
- Vlastné imanie
- 4,25 mil.
- Daň z príjmu
- 43,5 tis.
- Zadlženosť
- 43,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 26,57 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 49,2 tis.
- Aktíva
- 8,15 mil.
- Vlastné imanie
- 4,23 mil.
- Daň z príjmu
- 5,8 tis.
- Zadlženosť
- 48,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 24,77 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 104,9 tis.
- Aktíva
- 7,6 mil.
- Vlastné imanie
- 4,22 mil.
- Daň z príjmu
- 26,1 tis.
- Zadlženosť
- 44,4 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 23,94 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 101,2 tis.
- Aktíva
- 7 mil.
- Vlastné imanie
- 4,16 mil.
- Daň z príjmu
- 26,2 tis.
- Zadlženosť
- 40,5 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 06. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 06. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 05. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.