prezri.sk

platné k 04. 11. 2026

UTAKON s. r. o.

identifikačné číslo organizácie 35780576aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
28. 01. 200026 rokov 9 mesiacov v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno2 zdroje · od 31. 07. 2026
Tržby
3 866 768 €2019

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
UTAKON s. r. o.
identifikačné číslo organizácie
35780576
daňové identifikačné číslo
2020222380
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
neregistrovaný
Sídlo
Karpatské námestie 10A, 83106 Bratislava - mestská časť Rača, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
28. 01. 2000
V registri
26 rokov 9 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka č. 21000/B
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
894234
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
Zasielateľstvo22. 03. 2013—
ubytovacie služby v rozsahu voľnej živnosti,28. 01. 2000—
kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/,28. 01. 2000—
kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živností /veľkoobchod/,28. 01. 2000—
sprostredkovateľská činnosť,28. 01. 2000—
reklamná a propagačná činnosť,28. 01. 2000—
predaj na priamu konzumáciu: a/ nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, vína a destilátov, b/ tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedál ak na ich priamu konzumáciu nie je k dispozícii viac ako 8 miest,28. 01. 2000—
ubytovacie služby vo vozňoch,13. 12. 2002—
prenájom dopravných prostriedkov s železničných vozňov,23. 11. 2007—
podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľnej živnosti,23. 11. 2007—
čistiace a upratovacie práce,23. 11. 2007—
organizovanie kultúrno-spoločenských, športových podujatí a výstav v rozsahu voľnej živnosti,23. 11. 2007—
nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla,22. 09. 2012—
Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
už nie je partnerom · bol zapísaný od 01. 02. 2017 do 02. 03. 2021 · na vlastnú žiadosť
Oprávnená osoba
Advokátska kancelária JUDr. Ivan Drdoš s.r.o. · od 04. 02. 2021

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2020222380: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020222380Obdobia daňových registráciíDIČ 2020222380: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020222380Obdobia daňových registráciíDIČ 2020222380: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020222380
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
daňové identifikačné číslo202022238010. 09. 2026—03. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

Registrácia identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty bola zrušená k 27. 04. 2023 (rok porušenia 2021).

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Pohľadávky štátu Finančná správa SR dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 04. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Pohľadávky štátuFinančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 04. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Pohľadávky štátuFinančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 04. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Pohľadávky štátuFinančná správa SRdnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Pohľadávky štátuod 16. 09. 2026 otvorený04. 11. 2026
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 04. 11. 2026.

Pohľadávky štátu

  • od 16. 09. 2026 otvorená

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2019 znížila zisk o ▼26 % na 138 224 € a zvýšila tržby o ▲18 % na 3,87 mil. €.

Tržby

3 866 768 €

▲ 18,1 %

Výsledok hospodárenia

138 224 €

▼ 26,4 %

Aktíva

5 088 696 €

▼ 11,3 %

Vlastné imanie

795 519 €

▲ 21,0 %

Zadlženosť

84,4 %

Hrubá marža

4,8 %

Čistá marža

3,6 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2015: tržby 1 999 133 €. 2016: tržby 2 686 740 €. 2017: tržby 3 280 025 €. 2018: tržby 3 275 333 €. 2019: tržby 3 866 768 €.5 mil.2,5 mil.02 mil.2,69 mil.3,28 mil.3,28 mil.3,87 mil.20152016201720182019Tržby2015: tržby 1 999 133 €. 2016: tržby 2 686 740 €. 2017: tržby 3 280 025 €. 2018: tržby 3 275 333 €. 2019: tržby 3 866 768 €.5 mil.2,5 mil.02 mil.2,69 mil.3,28 mil.3,28 mil.3,87 mil.20152016201720182019Tržby2015: tržby 1 999 133 €. 2016: tržby 2 686 740 €. 2017: tržby 3 280 025 €. 2018: tržby 3 275 333 €. 2019: tržby 3 866 768 €.5 mil.2,5 mil.0201520172019

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2015: výsledok hospodárenia −6 127 €. 2016: výsledok hospodárenia −29 750 €. 2017: výsledok hospodárenia 71 971 €. 2018: výsledok hospodárenia 187 687 €. 2019: výsledok hospodárenia 138 224 €.200 tis.0−50 tis.−6,1 tis.−29,8 tis.+72 tis.+187,7 tis.+138,2 tis.20152016201720182019Výsledok hospodárenia2015: výsledok hospodárenia −6 127 €. 2016: výsledok hospodárenia −29 750 €. 2017: výsledok hospodárenia 71 971 €. 2018: výsledok hospodárenia 187 687 €. 2019: výsledok hospodárenia 138 224 €.200 tis.0−50 tis.−6,1 tis.+72 tis.201520172019Výsledok hospodárenia2015: výsledok hospodárenia −6 127 €. 2016: výsledok hospodárenia −29 750 €. 2017: výsledok hospodárenia 71 971 €. 2018: výsledok hospodárenia 187 687 €. 2019: výsledok hospodárenia 138 224 €.200 tis.0−50 tis.201520172019

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2015: aktíva 3 955 277 €, vlastné imanie 713 804 €. 2016: aktíva 3 460 001 €, vlastné imanie 684 054 €. 2017: aktíva 6 195 278 €, vlastné imanie 696 025 €. 2018: aktíva 5 734 357 €, vlastné imanie 657 294 €. 2019: aktíva 5 088 696 €, vlastné imanie 795 519 €.10 mil.5 mil.020152016201720182019Aktíva a vlastné imanie2015: aktíva 3 955 277 €, vlastné imanie 713 804 €. 2016: aktíva 3 460 001 €, vlastné imanie 684 054 €. 2017: aktíva 6 195 278 €, vlastné imanie 696 025 €. 2018: aktíva 5 734 357 €, vlastné imanie 657 294 €. 2019: aktíva 5 088 696 €, vlastné imanie 795 519 €.10 mil.5 mil.020152016201720182019Aktíva a vlastné imanie2015: aktíva 3 955 277 €, vlastné imanie 713 804 €. 2016: aktíva 3 460 001 €, vlastné imanie 684 054 €. 2017: aktíva 6 195 278 €, vlastné imanie 696 025 €. 2018: aktíva 5 734 357 €, vlastné imanie 657 294 €. 2019: aktíva 5 088 696 €, vlastné imanie 795 519 €.10 mil.5 mil.020152016201720182019

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2015: dlhodobý majetok 2 182 358 €, zásoby 88 343 €, pohľadávky 420 046 €, finančné účty 1 258 559 €. 2016: dlhodobý majetok 2 511 225 €, zásoby 149 230 €, pohľadávky 724 250 €, finančné účty 60 204 €. 2017: dlhodobý majetok 5 166 301 €, zásoby 164 918 €, pohľadávky 654 295 €, finančné účty 202 553 €. 2018: dlhodobý majetok 4 815 112 €, zásoby 47 410 €, pohľadávky 822 915 €, finančné účty 18 783 €. 2019: dlhodobý majetok 4 348 504 €, zásoby 60 216 €, pohľadávky 630 808 €, finančné účty 13 925 €.10 mil.5 mil.020152016201720182019Štruktúra aktív2015: dlhodobý majetok 2 182 358 €, zásoby 88 343 €, pohľadávky 420 046 €, finančné účty 1 258 559 €. 2016: dlhodobý majetok 2 511 225 €, zásoby 149 230 €, pohľadávky 724 250 €, finančné účty 60 204 €. 2017: dlhodobý majetok 5 166 301 €, zásoby 164 918 €, pohľadávky 654 295 €, finančné účty 202 553 €. 2018: dlhodobý majetok 4 815 112 €, zásoby 47 410 €, pohľadávky 822 915 €, finančné účty 18 783 €. 2019: dlhodobý majetok 4 348 504 €, zásoby 60 216 €, pohľadávky 630 808 €, finančné účty 13 925 €.10 mil.5 mil.020152016201720182019Štruktúra aktív2015: dlhodobý majetok 2 182 358 €, zásoby 88 343 €, pohľadávky 420 046 €, finančné účty 1 258 559 €. 2016: dlhodobý majetok 2 511 225 €, zásoby 149 230 €, pohľadávky 724 250 €, finančné účty 60 204 €. 2017: dlhodobý majetok 5 166 301 €, zásoby 164 918 €, pohľadávky 654 295 €, finančné účty 202 553 €. 2018: dlhodobý majetok 4 815 112 €, zásoby 47 410 €, pohľadávky 822 915 €, finančné účty 18 783 €. 2019: dlhodobý majetok 4 348 504 €, zásoby 60 216 €, pohľadávky 630 808 €, finančné účty 13 925 €.10 mil.5 mil.020152016201720182019
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2015: vlastné imanie 713 804 €, dlhodobé záväzky 1 152 088 €, krátkodobé záväzky 2 089 385 €. 2016: vlastné imanie 684 054 €, dlhodobé záväzky 1 777 061 €, krátkodobé záväzky 995 169 €. 2017: vlastné imanie 696 025 €, dlhodobé záväzky 3 553 748 €, krátkodobé záväzky 1 945 505 €. 2018: vlastné imanie 657 294 €, dlhodobé záväzky 2 335 532 €, krátkodobé záväzky 2 741 531 €. 2019: vlastné imanie 795 519 €, dlhodobé záväzky 1 623 705 €, krátkodobé záväzky 2 669 472 €.10 mil.5 mil.020152016201720182019Štruktúra pasív2015: vlastné imanie 713 804 €, dlhodobé záväzky 1 152 088 €, krátkodobé záväzky 2 089 385 €. 2016: vlastné imanie 684 054 €, dlhodobé záväzky 1 777 061 €, krátkodobé záväzky 995 169 €. 2017: vlastné imanie 696 025 €, dlhodobé záväzky 3 553 748 €, krátkodobé záväzky 1 945 505 €. 2018: vlastné imanie 657 294 €, dlhodobé záväzky 2 335 532 €, krátkodobé záväzky 2 741 531 €. 2019: vlastné imanie 795 519 €, dlhodobé záväzky 1 623 705 €, krátkodobé záväzky 2 669 472 €.10 mil.5 mil.020152016201720182019Štruktúra pasív2015: vlastné imanie 713 804 €, dlhodobé záväzky 1 152 088 €, krátkodobé záväzky 2 089 385 €. 2016: vlastné imanie 684 054 €, dlhodobé záväzky 1 777 061 €, krátkodobé záväzky 995 169 €. 2017: vlastné imanie 696 025 €, dlhodobé záväzky 3 553 748 €, krátkodobé záväzky 1 945 505 €. 2018: vlastné imanie 657 294 €, dlhodobé záväzky 2 335 532 €, krátkodobé záväzky 2 741 531 €. 2019: vlastné imanie 795 519 €, dlhodobé záväzky 1 623 705 €, krátkodobé záväzky 2 669 472 €.10 mil.5 mil.020152016201720182019
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2015: daň z príjmu 9 263 €. 2016: daň z príjmu −2 802 €. 2017: daň z príjmu 28 666 €. 2018: daň z príjmu 61 593 €. 2019: daň z príjmu 46 368 €.100 tis.0−5 tis.9,3 tis.−2,8 tis.28,7 tis.61,6 tis.46,4 tis.20152016201720182019Daň z príjmu2015: daň z príjmu 9 263 €. 2016: daň z príjmu −2 802 €. 2017: daň z príjmu 28 666 €. 2018: daň z príjmu 61 593 €. 2019: daň z príjmu 46 368 €.100 tis.0−5 tis.9,3 tis.−2,8 tis.28,7 tis.61,6 tis.46,4 tis.20152016201720182019Daň z príjmu2015: daň z príjmu 9 263 €. 2016: daň z príjmu −2 802 €. 2017: daň z príjmu 28 666 €. 2018: daň z príjmu 61 593 €. 2019: daň z príjmu 46 368 €.100 tis.0−5 tis.201520172019
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2015Závierka v registri účtovných závierok2016Závierka v registri účtovných závierok2017Závierka v registri účtovných závierok2018Závierka v registri účtovných závierok2019Závierka v registri účtovných závierok
Tržby2 mil.2,69 mil.3,28 mil.3,28 mil.3,87 mil.
Výsledok hospodárenia−6,1 tis.−29,8 tis.72 tis.187,7 tis.138,2 tis.
Aktíva3,96 mil.3,46 mil.6,2 mil.5,73 mil.5,09 mil.
Vlastné imanie713,8 tis.684,1 tis.696 tis.657,3 tis.795,5 tis.
Daň z príjmu9,3 tis.−2,8 tis.28,7 tis.61,6 tis.46,4 tis.
Zadlženosť82,0 %80,1 %88,8 %88,5 %84,4 %

aj 2014 — v pláne Štandard

2019

Tržby
3,87 mil.
Výsledok hospodárenia
138,2 tis.
Aktíva
5,09 mil.
Vlastné imanie
795,5 tis.
Daň z príjmu
46,4 tis.
Zadlženosť
84,4 %

2018

Tržby
3,28 mil.
Výsledok hospodárenia
187,7 tis.
Aktíva
5,73 mil.
Vlastné imanie
657,3 tis.
Daň z príjmu
61,6 tis.
Zadlženosť
88,5 %

2017

Tržby
3,28 mil.
Výsledok hospodárenia
72 tis.
Aktíva
6,2 mil.
Vlastné imanie
696 tis.
Daň z príjmu
28,7 tis.
Zadlženosť
88,8 %

2016

Tržby
2,69 mil.
Výsledok hospodárenia
−29,8 tis.
Aktíva
3,46 mil.
Vlastné imanie
684,1 tis.
Daň z príjmu
−2,8 tis.
Zadlženosť
80,1 %

2015

Tržby
2 mil.
Výsledok hospodárenia
−6,1 tis.
Aktíva
3,96 mil.
Vlastné imanie
713,8 tis.
Daň z príjmu
9,3 tis.
Zadlženosť
82,0 %

aj 2014 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 04. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Centrálny register pohľadávok štátuDlhyotvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúciacrps.pohladavkystatu.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 04. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 04. 11. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

Tento profil cez API