Súhrn
- Vznik
- 13. 08. 199630 rokov 2 mesiace v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 30. 09. 2026
- Tržby
- 2 167 694 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- HP STROJÁRNE, spol. s r.o.
- identifikačné číslo organizácie
- 34145095
- daňové identifikačné číslo
- 2020412592
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2020412592
- Sídlo
- Továrenská 49, 95301 Zlaté Moravce, Slovenská republika
- Územie
- Zlaté Moravceokres Zlaté MoravceNitriansky kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 13. 08. 1996
- V registri
- 30 rokov 2 mesiace
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Nitra, oddiel: Sro, vložka č. 2461/N - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 231192
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - sprostredkovateľská činnosť | 13. 08. 1996 | — |
| - kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod v rozsahu voľných živností) | 13. 08. 1996 | — |
| - kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod v rozsahu voľných živností) | 13. 08. 1996 | — |
| vývoj, výroba, konštrukcia, údržba a opravy špeciálneho náradia a strojov | 25. 02. 2003 | — |
| frézovanie, sústruženie a iné obrábanie kovov | 25. 02. 2003 | — |
| špeciálne tepelné a povrchové úpravy kovov | 25. 02. 2003 | — |
| kovanie, lisovanie, razenie a valcovanie kovov, prášková metalurgia | 25. 02. 2003 | — |
| výroba kovového tovaru | 25. 02. 2003 | — |
| výroba tovarov z plastov | 25. 02. 2003 | — |
| prenájom nehnuteľností | 25. 02. 2003 | — |
| sprostredkovanie kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľností (realitná činnosť) | 12. 07. 2012 | — |
| prenájom hnuteľných vecí | 12. 07. 2012 | — |
| prenájom nehnuteľností s poskytovaním iných ako základných služieb spojených s prenájmom | 12. 07. 2012 | — |
| organizovanie školení, kurzov a seminárov | 12. 07. 2012 | — |
| administratívne služby | 12. 07. 2012 | — |
| výroba, konštrukcia, vývoj strojov pre hospodárske odvetvia | 12. 07. 2012 | — |
| výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných vied | 17. 08. 2023 | — |
| reklamná a propagačná činnosť | 15. 11. 2025 | — |
| Prípravné práce k realizácii stavby | 15. 11. 2025 | — |
| sprostredkovateľská, poradenská a konzultačná činnosť v oblasti obchodu a výroby | 15. 11. 2025 | — |
| sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb cestnej dopravy | 15. 11. 2025 | — |
| vývoj a výroba zbraní a streliva | 15. 11. 2025 | — |
- Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
- partner verejného sektora · zapísaný od 16. 05. 2017
- Oprávnená osoba
- ATCL, s.r.o. · od 10. 03. 2021
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2020412592 | 11. 09. 2026 | — | 06. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 03. 09. 2001 |
| daňové identifikačné číslo | 2020412592 | 10. 09. 2026 | — | 05. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Finančná správa SR Sociálna poisťovňa dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Sociálna poisťovňa | 12. 10. 2026 – 19. 10. 2026 ukončené | 13. 10. 2026 |
| Finančná správa SR | od 30. 09. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
| Sociálna poisťovňa | 11. 09. 2026 – 14. 09. 2026 ukončené | 11. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 13. 10. 2026.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 sa zo straty dostalo na zisk 23 756 € a zvýšila tržby o ▲44 % na 2,17 mil. €.
Tržby
2 167 694 €
▲ 44,5 %Výsledok hospodárenia
23 756 €
▲ 116,9 %Aktíva
1 012 174 €
▼ 27,8 %Vlastné imanie
2 124 €
▼ 99,4 %Zadlženosť
96,0 %
Hrubá marža
1,3 %
Čistá marža
1,1 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 1,79 mil. | 1,79 mil. | 1,88 mil. | 1,5 mil. | 2,17 mil. |
| Výsledok hospodárenia | 87,6 tis. | 35,5 tis. | 4,6 tis. | −140,6 tis. | 23,8 tis. |
| Aktíva | 1,15 mil. | 1,58 mil. | 1,4 mil. | 1,4 mil. | 1,01 mil. |
| Vlastné imanie | 486,3 tis. | 521,8 tis. | 526,4 tis. | 385,8 tis. | 2,1 tis. |
| Daň z príjmu | 12,6 tis. | 7,2 tis. | 0 | 3,8 tis. | 3,8 tis. |
| Zadlženosť | 54,7 % | 58,1 % | 55,4 % | 67,7 % | 96,0 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 2,17 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 23,8 tis.
- Aktíva
- 1,01 mil.
- Vlastné imanie
- 2,1 tis.
- Daň z príjmu
- 3,8 tis.
- Zadlženosť
- 96,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 1,5 mil.
- Výsledok hospodárenia
- −140,6 tis.
- Aktíva
- 1,4 mil.
- Vlastné imanie
- 385,8 tis.
- Daň z príjmu
- 3,8 tis.
- Zadlženosť
- 67,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 1,88 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 4,6 tis.
- Aktíva
- 1,4 mil.
- Vlastné imanie
- 526,4 tis.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 55,4 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 1,79 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 35,5 tis.
- Aktíva
- 1,58 mil.
- Vlastné imanie
- 521,8 tis.
- Daň z príjmu
- 7,2 tis.
- Zadlženosť
- 58,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 1,79 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 87,6 tis.
- Aktíva
- 1,15 mil.
- Vlastné imanie
- 486,3 tis.
- Daň z príjmu
- 12,6 tis.
- Zadlženosť
- 54,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 07. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 07. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 13. 10. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.