prezri.sk

platné k 06. 11. 2026

SOMEK s.r.o.

identifikačné číslo organizácie 34105654aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
29. 07. 199432 rokov 3 mesiace v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno1 zdroj · od 16. 09. 2026
Tržby
891 464 €2025

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
SOMEK s.r.o.
identifikačné číslo organizácie
34105654
daňové identifikačné číslo
2020404617
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK2020404617
Sídlo
časť Hulvínky, 93541 Tekovské Lužany, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
29. 07. 1994
V registri
32 rokov 3 mesiace
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Nitra, oddiel: Sro, vložka č. 17980/N
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
306354
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
- rastlinná a živočíšna výroba12. 04. 2006—
- maloobchodná činnosť v rozsahu voľnej živnosti12. 04. 2006—
- veľkoobchodná činnosť v rozsahu voľnej živnosti12. 04. 2006—
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti12. 04. 2006—
- služby v poľnohospodárstve vykonávané poľnohospodárskymi mechanizmami v rozsahu voľnej živnosti12. 04. 2006—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2020404617: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020404617: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020404617IČ DPH SK2020404617Obdobia daňových registráciíDIČ 2020404617: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020404617: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020404617IČ DPH SK2020404617Obdobia daňových registráciíDIČ 2020404617: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020404617: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020404617IČ DPH SK2020404617
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK202040461711. 09. 2026—05. 11. 2026registrácia podľa §4 · platca od 10. 08. 1994
daňové identifikačné číslo202040461710. 09. 2026—03. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Pohľadávky štátu Union zdravotná poisťovňa Sociálna poisťovňa dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 05. 11. 2026. Union zdravotná poisťovňa: od 08. 10. 2026 do 15. 10. 2026, naposledy v zozname 14. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026 do 12. 10. 2026, naposledy v zozname 08. 10. 2026.Pohľadávky štátuUnion zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 05. 11. 2026. Union zdravotná poisťovňa: od 08. 10. 2026 do 15. 10. 2026, naposledy v zozname 14. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026 do 12. 10. 2026, naposledy v zozname 08. 10. 2026.Pohľadávky štátuUnion zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 05. 11. 2026. Union zdravotná poisťovňa: od 08. 10. 2026 do 15. 10. 2026, naposledy v zozname 14. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026 do 12. 10. 2026, naposledy v zozname 08. 10. 2026.Pohľadávky štátuUnion zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňadnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Union zdravotná poisťovňa08. 10. 2026 – 15. 10. 2026 ukončené14. 10. 2026
Pohľadávky štátuod 16. 09. 2026 otvorený05. 11. 2026
Sociálna poisťovňa11. 09. 2026 – 12. 10. 2026 ukončené08. 10. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 05. 11. 2026.

Pohľadávky štátu

  • od 16. 09. 2026 otvorená

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2025 znížila stratu na −111 682 € a zvýšila tržby o ▲14 % na 891,5 tisíc eur.

Tržby

891 464 €

▲ 14,2 %

Výsledok hospodárenia

−111 682 €

▲ 15,6 %

Aktíva

2 002 411 €

▼ 9,4 %

Vlastné imanie

726 004 €

▼ 13,3 %

Zadlženosť

63,7 %

Hrubá marža

−11,9 %

Čistá marža

−12,5 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2021: tržby 920 387 €. 2022: tržby 919 468 €. 2023: tržby 948 002 €. 2024: tržby 780 695 €. 2025: tržby 891 464 €.1 mil.500 tis.0920,4 tis.919,5 tis.948 tis.780,7 tis.891,5 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 920 387 €. 2022: tržby 919 468 €. 2023: tržby 948 002 €. 2024: tržby 780 695 €. 2025: tržby 891 464 €.1 mil.500 tis.0920,4 tis.919,5 tis.948 tis.780,7 tis.891,5 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 920 387 €. 2022: tržby 919 468 €. 2023: tržby 948 002 €. 2024: tržby 780 695 €. 2025: tržby 891 464 €.1 mil.500 tis.0202120232025

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 21 492 €. 2022: výsledok hospodárenia 756 €. 2023: výsledok hospodárenia −7 561 €. 2024: výsledok hospodárenia −132 343 €. 2025: výsledok hospodárenia −111 682 €.25 tis.0−200 tis.+21,5 tis.+756−7,6 tis.−132,3 tis.−111,7 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 21 492 €. 2022: výsledok hospodárenia 756 €. 2023: výsledok hospodárenia −7 561 €. 2024: výsledok hospodárenia −132 343 €. 2025: výsledok hospodárenia −111 682 €.25 tis.0−200 tis.+21,5 tis.−7,6 tis.202120232025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 21 492 €. 2022: výsledok hospodárenia 756 €. 2023: výsledok hospodárenia −7 561 €. 2024: výsledok hospodárenia −132 343 €. 2025: výsledok hospodárenia −111 682 €.25 tis.0−200 tis.+75620222025

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 1 955 540 €, vlastné imanie 1 157 413 €. 2022: aktíva 2 520 787 €, vlastné imanie 1 123 933 €. 2023: aktíva 2 214 236 €, vlastné imanie 970 119 €. 2024: aktíva 2 210 600 €, vlastné imanie 837 776 €. 2025: aktíva 2 002 411 €, vlastné imanie 726 004 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 1 955 540 €, vlastné imanie 1 157 413 €. 2022: aktíva 2 520 787 €, vlastné imanie 1 123 933 €. 2023: aktíva 2 214 236 €, vlastné imanie 970 119 €. 2024: aktíva 2 210 600 €, vlastné imanie 837 776 €. 2025: aktíva 2 002 411 €, vlastné imanie 726 004 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 1 955 540 €, vlastné imanie 1 157 413 €. 2022: aktíva 2 520 787 €, vlastné imanie 1 123 933 €. 2023: aktíva 2 214 236 €, vlastné imanie 970 119 €. 2024: aktíva 2 210 600 €, vlastné imanie 837 776 €. 2025: aktíva 2 002 411 €, vlastné imanie 726 004 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 799 532 €, zásoby 246 551 €, pohľadávky 425 279 €, finančné účty 424 506 €. 2022: dlhodobý majetok 1 051 511 €, zásoby 478 427 €, pohľadávky 501 896 €, finančné účty 426 953 €. 2023: dlhodobý majetok 844 079 €, zásoby 340 600 €, pohľadávky 570 674 €, finančné účty 396 630 €. 2024: dlhodobý majetok 871 633 €, zásoby 365 000 €, pohľadávky 503 745 €, finančné účty 407 969 €. 2025: dlhodobý majetok 837 765 €, zásoby 84 000 €, pohľadávky 526 074 €, finančné účty 492 572 €.2,5 mil.1,25 mil.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 799 532 €, zásoby 246 551 €, pohľadávky 425 279 €, finančné účty 424 506 €. 2022: dlhodobý majetok 1 051 511 €, zásoby 478 427 €, pohľadávky 501 896 €, finančné účty 426 953 €. 2023: dlhodobý majetok 844 079 €, zásoby 340 600 €, pohľadávky 570 674 €, finančné účty 396 630 €. 2024: dlhodobý majetok 871 633 €, zásoby 365 000 €, pohľadávky 503 745 €, finančné účty 407 969 €. 2025: dlhodobý majetok 837 765 €, zásoby 84 000 €, pohľadávky 526 074 €, finančné účty 492 572 €.2,5 mil.1,25 mil.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 799 532 €, zásoby 246 551 €, pohľadávky 425 279 €, finančné účty 424 506 €. 2022: dlhodobý majetok 1 051 511 €, zásoby 478 427 €, pohľadávky 501 896 €, finančné účty 426 953 €. 2023: dlhodobý majetok 844 079 €, zásoby 340 600 €, pohľadávky 570 674 €, finančné účty 396 630 €. 2024: dlhodobý majetok 871 633 €, zásoby 365 000 €, pohľadávky 503 745 €, finančné účty 407 969 €. 2025: dlhodobý majetok 837 765 €, zásoby 84 000 €, pohľadávky 526 074 €, finančné účty 492 572 €.2,5 mil.1,25 mil.020212022202320242025
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 1 157 413 €, dlhodobé záväzky 507 227 €, krátkodobé záväzky 290 900 €. 2022: vlastné imanie 1 123 933 €, dlhodobé záväzky 664 502 €, krátkodobé záväzky 732 352 €. 2023: vlastné imanie 970 119 €, dlhodobé záväzky 495 111 €, krátkodobé záväzky 749 006 €. 2024: vlastné imanie 837 776 €, dlhodobé záväzky 399 517 €, krátkodobé záväzky 973 307 €. 2025: vlastné imanie 726 004 €, dlhodobé záväzky 268 248 €, krátkodobé záväzky 1 008 159 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 1 157 413 €, dlhodobé záväzky 507 227 €, krátkodobé záväzky 290 900 €. 2022: vlastné imanie 1 123 933 €, dlhodobé záväzky 664 502 €, krátkodobé záväzky 732 352 €. 2023: vlastné imanie 970 119 €, dlhodobé záväzky 495 111 €, krátkodobé záväzky 749 006 €. 2024: vlastné imanie 837 776 €, dlhodobé záväzky 399 517 €, krátkodobé záväzky 973 307 €. 2025: vlastné imanie 726 004 €, dlhodobé záväzky 268 248 €, krátkodobé záväzky 1 008 159 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 1 157 413 €, dlhodobé záväzky 507 227 €, krátkodobé záväzky 290 900 €. 2022: vlastné imanie 1 123 933 €, dlhodobé záväzky 664 502 €, krátkodobé záväzky 732 352 €. 2023: vlastné imanie 970 119 €, dlhodobé záväzky 495 111 €, krátkodobé záväzky 749 006 €. 2024: vlastné imanie 837 776 €, dlhodobé záväzky 399 517 €, krátkodobé záväzky 973 307 €. 2025: vlastné imanie 726 004 €, dlhodobé záväzky 268 248 €, krátkodobé záväzky 1 008 159 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2021: daň z príjmu 11 280 €. 2022: daň z príjmu 24 286 €. 2023: daň z príjmu 6 947 €. 2024: daň z príjmu 3 840 €. 2025: daň z príjmu 5 631 €.25 tis.12,5 tis.011,3 tis.24,3 tis.6,9 tis.3,8 tis.5,6 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 11 280 €. 2022: daň z príjmu 24 286 €. 2023: daň z príjmu 6 947 €. 2024: daň z príjmu 3 840 €. 2025: daň z príjmu 5 631 €.25 tis.12,5 tis.011,3 tis.24,3 tis.6,9 tis.3,8 tis.5,6 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 11 280 €. 2022: daň z príjmu 24 286 €. 2023: daň z príjmu 6 947 €. 2024: daň z príjmu 3 840 €. 2025: daň z príjmu 5 631 €.25 tis.12,5 tis.0202120232025
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok2025Závierka v registri účtovných závierok
Tržby920,4 tis.919,5 tis.948 tis.780,7 tis.891,5 tis.
Výsledok hospodárenia21,5 tis.756−7,6 tis.−132,3 tis.−111,7 tis.
Aktíva1,96 mil.2,52 mil.2,21 mil.2,21 mil.2 mil.
Vlastné imanie1,16 mil.1,12 mil.970,1 tis.837,8 tis.726 tis.
Daň z príjmu11,3 tis.24,3 tis.6,9 tis.3,8 tis.5,6 tis.
Zadlženosť40,8 %55,4 %56,2 %62,1 %63,7 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

2025

Tržby
891,5 tis.
Výsledok hospodárenia
−111,7 tis.
Aktíva
2 mil.
Vlastné imanie
726 tis.
Daň z príjmu
5,6 tis.
Zadlženosť
63,7 %

2024

Tržby
780,7 tis.
Výsledok hospodárenia
−132,3 tis.
Aktíva
2,21 mil.
Vlastné imanie
837,8 tis.
Daň z príjmu
3,8 tis.
Zadlženosť
62,1 %

2023

Tržby
948 tis.
Výsledok hospodárenia
−7,6 tis.
Aktíva
2,21 mil.
Vlastné imanie
970,1 tis.
Daň z príjmu
6,9 tis.
Zadlženosť
56,2 %

2022

Tržby
919,5 tis.
Výsledok hospodárenia
756
Aktíva
2,52 mil.
Vlastné imanie
1,12 mil.
Daň z príjmu
24,3 tis.
Zadlženosť
55,4 %

2021

Tržby
920,4 tis.
Výsledok hospodárenia
21,5 tis.
Aktíva
1,96 mil.
Vlastné imanie
1,16 mil.
Daň z príjmu
11,3 tis.
Zadlženosť
40,8 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 06. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registráciebez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Centrálny register pohľadávok štátuDlhyotvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúciacrps.pohladavkystatu.sk
Union zdravotná poisťovňaDlhy§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. povinná atribúciaunion.sk
Sociálna poisťovňaDlhybez osobitných podmienoksocpoist.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 06. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 05. 11. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.

Tento profil cez API