Súhrn
- Vznik
- 22. 04. 199432 rokov 6 mesiacov v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno1 zdroj · od 16. 09. 2026
- Tržby
- 28 875 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- MARTEX, spol. s r.o.
- identifikačné číslo organizácie
- 34099891
- daňové identifikačné číslo
- 2020357548
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2020357548
- Sídlo
- Továrenská 1069, 90061 Gajary, Slovenská republika
- Územie
- Gajaryokres MalackyBratislavský kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 22. 04. 1994
- V registri
- 32 rokov 6 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka č. 12996/B - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 317782
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - výroba produktov z textilu | 13. 08. 2025 | — |
| - veľkoobchod a maloobchod so zmiešaným tovarom | 13. 08. 2025 | — |
| - vykonávanie výmenných akcií | 13. 08. 2025 | — |
| - špeciálne obchodné operácie, hlavne reexport | 13. 08. 2025 | — |
| - poradenská a konzultačná činnosť | 13. 08. 2025 | — |
| - účasť na zahraničnom a tuzemskom výrobnom, obchodnom a inom podnikaní | 13. 08. 2025 | — |
| - nákladná cestná doprava, | 13. 08. 2025 | — |
| Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy | 13. 08. 2025 | — |
| Poskytovanie služieb pre poľnohospodárstvo, záhradníctvo, rybárstvo, lesníctvo a poľovníctvo | 13. 08. 2025 | — |
| Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výroby | 13. 08. 2025 | — |
| Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom | 13. 08. 2025 | — |
| Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienky | 13. 08. 2025 | — |
| Čistiace a upratovacie služby | 13. 08. 2025 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2020357548 | 11. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 01. 09. 1999 |
| daňové identifikačné číslo | 2020357548 | 10. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Pohľadávky štátu dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 03. 11. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 03. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 prehĺbila stratu na −6 843 € a zvýšila tržby o ▲5 % na 28,9 tisíc eur.
Tržby
28 875 €
▲ 5,1 %Výsledok hospodárenia
−6 843 €
▼ 24,5 %Aktíva
21 888 €
▼ 23,4 %Vlastné imanie
4 601 €
▼ 59,8 %Zadlženosť
79,0 %
Hrubá marža
−22,5 %
Čistá marža
−23,7 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 58,9 tis. | 56,8 tis. | 40,3 tis. | 27,5 tis. | 28,9 tis. |
| Výsledok hospodárenia | −14,1 tis. | 216 | −9,2 tis. | −5,5 tis. | −6,8 tis. |
| Aktíva | 46,9 tis. | 48,1 tis. | 33,9 tis. | 28,6 tis. | 21,9 tis. |
| Vlastné imanie | 25,9 tis. | 26,1 tis. | 16,9 tis. | 11,4 tis. | 4,6 tis. |
| Daň z príjmu | 0 | 102 | 0 | 340 | 340 |
| Zadlženosť | 44,8 % | 45,7 % | 50,0 % | 60,0 % | 79,0 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 28,9 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −6,8 tis.
- Aktíva
- 21,9 tis.
- Vlastné imanie
- 4,6 tis.
- Daň z príjmu
- 340
- Zadlženosť
- 79,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 27,5 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −5,5 tis.
- Aktíva
- 28,6 tis.
- Vlastné imanie
- 11,4 tis.
- Daň z príjmu
- 340
- Zadlženosť
- 60,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 40,3 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −9,2 tis.
- Aktíva
- 33,9 tis.
- Vlastné imanie
- 16,9 tis.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 50,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 56,8 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 216
- Aktíva
- 48,1 tis.
- Vlastné imanie
- 26,1 tis.
- Daň z príjmu
- 102
- Zadlženosť
- 45,7 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 58,9 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −14,1 tis.
- Aktíva
- 46,9 tis.
- Vlastné imanie
- 25,9 tis.
- Daň z príjmu
- 0
- Zadlženosť
- 44,8 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 04. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 04. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 03. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.