Súhrn
- Vznik
- 10. 03. 199531 rokov 7 mesiacov v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno3 zdroje · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 399 443 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- UNIVEL, spol. s r.o.
- identifikačné číslo organizácie
- 31704743
- daňové identifikačné číslo
- 2020523505
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2020523505
- Sídlo
- Krásna Hôrka 270, 02744 Tvrdošín, Slovenská republika
- Územie
- Tvrdošínokres TvrdošínŽilinský kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 10. 03. 1995
- V registri
- 31 rokov 7 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 71730/L - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 640256
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - montáž, údržba, oprava a likvidácia elektrických zariadení bez obmedzenia napätia | 10. 03. 1995 | — |
| - inžinierska činnosť v strojárstve a elektrotechnike | 10. 03. 1995 | — |
| - zámočníctvo a zváračské práce | 10. 03. 1995 | — |
| - stolárske práce | 10. 03. 1995 | — |
| - natieračské práce | 10. 03. 1995 | — |
| - veľkoobchod s kancelárskymi strojmi a zariadením | 23. 04. 1996 | — |
| - veľkoobchod s porcelánom a sklenenými výrobkami, tapetami, s papierenským tovarom, lakmi, náterovými hmotami a čistiacimi prostriedkami | 23. 04. 1996 | — |
| - veľkoobchod s kozmetickými výrobkami | 23. 04. 1996 | — |
| - veľkoobchod s drevom a stavebným materiálom | 23. 04. 1996 | — |
| - veľkoobchod so železiarskym tovarom, inštalatérskym a vykurovacím zariadením | 23. 04. 1996 | — |
| - veľkoobchod s elektrickými prístrojmi pre domácnosť | 23. 04. 1996 | — |
| - maloobchod s knihami, novinami, časopismi, písacími a kancelárskymi potrebami | 23. 04. 1996 | — |
| - výroba školských a kancelárskych potrieb okrem papierových | 23. 04. 1996 | — |
| - výroba kancelárskych potrieb z papiera | 23. 04. 1996 | — |
| - reklamná činnosť | 23. 04. 1996 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2020523505 | 11. 09. 2026 | — | 04. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 10. 04. 1995 |
| daňové identifikačné číslo | 2020523505 | 10. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Všeobecná zdravotná poisťovňa Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | od 13. 09. 2026 otvorený | 31. 10. 2026 |
| Sociálna poisťovňa | od 11. 09. 2026 otvorený | 02. 11. 2026 |
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 02. 11. 2026.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 zvýšila zisk o ▲2 % na 2 352 € a znížila tržby o ▼8 % na 399,4 tisíc eur.
Tržby
399 443 €
▼ 8,5 %Výsledok hospodárenia
2 352 €
▲ 2,0 %Aktíva
174 419 €
▼ 30,1 %Vlastné imanie
97 185 €
▼ 2,4 %Zadlženosť
44,3 %
Hrubá marža
1,1 %
Čistá marža
0,6 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 580,4 tis. | 544 tis. | 431,3 tis. | 436,5 tis. | 399,4 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 21,3 tis. | 819 | 563 | 2,3 tis. | 2,4 tis. |
| Aktíva | 273,8 tis. | 252,9 tis. | 198,8 tis. | 249,6 tis. | 174,4 tis. |
| Vlastné imanie | 119,1 tis. | 119,9 tis. | 118,5 tis. | 99,5 tis. | 97,2 tis. |
| Daň z príjmu | 3,4 tis. | 307 | 458 | 1,9 tis. | 1,9 tis. |
| Zadlženosť | 56,5 % | 52,6 % | 40,4 % | 60,1 % | 44,3 % |
aj 2014–2017 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 399,4 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 2,4 tis.
- Aktíva
- 174,4 tis.
- Vlastné imanie
- 97,2 tis.
- Daň z príjmu
- 1,9 tis.
- Zadlženosť
- 44,3 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 436,5 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 2,3 tis.
- Aktíva
- 249,6 tis.
- Vlastné imanie
- 99,5 tis.
- Daň z príjmu
- 1,9 tis.
- Zadlženosť
- 60,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 431,3 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 563
- Aktíva
- 198,8 tis.
- Vlastné imanie
- 118,5 tis.
- Daň z príjmu
- 458
- Zadlženosť
- 40,4 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 544 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 819
- Aktíva
- 252,9 tis.
- Vlastné imanie
- 119,9 tis.
- Daň z príjmu
- 307
- Zadlženosť
- 52,6 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 580,4 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 21,3 tis.
- Aktíva
- 273,8 tis.
- Vlastné imanie
- 119,1 tis.
- Daň z príjmu
- 3,4 tis.
- Zadlženosť
- 56,5 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2017 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 05. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | Dlhy | Ekosystém Slovensko.Digital povinná atribúcia | ekosystem.slovensko.digital |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 05. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 02. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).