prezri.sk

platné k 03. 11. 2026

Spell SB s.r.o.

identifikačné číslo organizácie 31678564aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
23. 09. 199333 rokov 1 mesiac v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno5 zdrojov · od 31. 07. 2026
Tržby
208 436 €2024

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
Spell SB s.r.o.
identifikačné číslo organizácie
31678564
daňové identifikačné číslo
2020519270
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
neregistrovaný
Sídlo
Hlavná 133, 08001 Prešov, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
23. 09. 1993
V registri
33 rokov 1 mesiac
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Prešov, oddiel: Sro, vložka č. 1300/P
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
663565
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
- výroba a montáž zariadení spotrebnej elektroniky23. 09. 1993—
- výroba, inštalácia, opravy elektrických strojov a prístrojov23. 09. 1993—
- obchodná činnosť so spotrebným a priemyselným tovarom23. 09. 1993—
- reklamná činnosť23. 09. 1993—
- poskytovanie software - predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom23. 09. 1993—
- sprostredkovanie obchodu v rámci povolenej obchodnej činnosti23. 09. 1993—
strojárenská výroba19. 10. 2001—
maloobchod a veľkoobchod v rozsahu voľných živností19. 10. 2001—
prevádzkovanie technickej služby podľa § 7 ods. 1 (vývoj, výroba, predaj, projektovanie, montáž, údržba, revízia, oprava) zákona č. 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti)20. 04. 2007—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2020519270: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020519270Obdobia daňových registráciíDIČ 2020519270: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020519270Obdobia daňových registráciíDIČ 2020519270: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020519270
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
daňové identifikačné číslo202051927010. 09. 2026—01. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

Registrácia identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty bola zrušená k 03. 04. 2026 (rok porušenia 2023).

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Union zdravotná poisťovňa Pohľadávky štátu Všeobecná zdravotná poisťovňa Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 20. 10. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Pohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Union zdravotná poisťovňaPohľadávky štátuVšeobecná zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňaFinančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 20. 10. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Pohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Union zdravotná poisťovňaPohľadávky štátuVšeobecná zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňaFinančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 20. 10. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Pohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Union zdravotná poisťovňaPohľadávky štátuVšeobecná zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňaFinančná správa SRdnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Union zdravotná poisťovňaod 20. 10. 2026 otvorený31. 10. 2026
Pohľadávky štátuod 16. 09. 2026 otvorený02. 11. 2026
Všeobecná zdravotná poisťovňaod 13. 09. 2026 otvorený31. 10. 2026
Sociálna poisťovňaod 11. 09. 2026 otvorený26. 10. 2026
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 02. 11. 2026.

Pohľadávky štátu

  • od 16. 09. 2026 otvorená

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.

povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2024 sa zo straty dostalo na zisk 99 € a znížila tržby o ▼12 % na 208,4 tisíc eur.

Tržby

208 436 €

▼ 12,2 %

Výsledok hospodárenia

99 €

▲ 102,3 %

Aktíva

123 669 €

▼ 21,8 %

Vlastné imanie

−61 486 €

▲ 0,2 %

Zadlženosť

149,7 %

Hrubá marža

0,5 %

Čistá marža

0,0 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2020: tržby 350 648 €. 2021: tržby 241 297 €. 2022: tržby 268 811 €. 2023: tržby 237 500 €. 2024: tržby 208 436 €.500 tis.250 tis.0350,6 tis.241,3 tis.268,8 tis.237,5 tis.208,4 tis.20202021202220232024Tržby2020: tržby 350 648 €. 2021: tržby 241 297 €. 2022: tržby 268 811 €. 2023: tržby 237 500 €. 2024: tržby 208 436 €.500 tis.250 tis.0350,6 tis.241,3 tis.268,8 tis.237,5 tis.208,4 tis.20202021202220232024Tržby2020: tržby 350 648 €. 2021: tržby 241 297 €. 2022: tržby 268 811 €. 2023: tržby 237 500 €. 2024: tržby 208 436 €.500 tis.250 tis.0202020222024

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2020: výsledok hospodárenia −863 €. 2021: výsledok hospodárenia 539 €. 2022: výsledok hospodárenia −77 954 €. 2023: výsledok hospodárenia −4 268 €. 2024: výsledok hospodárenia 99 €.1 tis.0−100 tis.−863+539−78 tis.−4,3 tis.+9920202021202220232024Výsledok hospodárenia2020: výsledok hospodárenia −863 €. 2021: výsledok hospodárenia 539 €. 2022: výsledok hospodárenia −77 954 €. 2023: výsledok hospodárenia −4 268 €. 2024: výsledok hospodárenia 99 €.1 tis.0−100 tis.−863+539−78 tis.−4,3 tis.+9920202021202220232024Výsledok hospodárenia2020: výsledok hospodárenia −863 €. 2021: výsledok hospodárenia 539 €. 2022: výsledok hospodárenia −77 954 €. 2023: výsledok hospodárenia −4 268 €. 2024: výsledok hospodárenia 99 €.1 tis.0−100 tis.−863+99202020222024

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2020: aktíva 123 052 €, vlastné imanie 22 266 €. 2021: aktíva 160 445 €, vlastné imanie 20 638 €. 2022: aktíva 148 189 €, vlastné imanie −57 316 €. 2023: aktíva 158 162 €, vlastné imanie −61 584 €. 2024: aktíva 123 669 €, vlastné imanie −61 486 €.200 tis.0−100 tis.20202021202220232024Aktíva a vlastné imanie2020: aktíva 123 052 €, vlastné imanie 22 266 €. 2021: aktíva 160 445 €, vlastné imanie 20 638 €. 2022: aktíva 148 189 €, vlastné imanie −57 316 €. 2023: aktíva 158 162 €, vlastné imanie −61 584 €. 2024: aktíva 123 669 €, vlastné imanie −61 486 €.200 tis.0−100 tis.20202021202220232024Aktíva a vlastné imanie2020: aktíva 123 052 €, vlastné imanie 22 266 €. 2021: aktíva 160 445 €, vlastné imanie 20 638 €. 2022: aktíva 148 189 €, vlastné imanie −57 316 €. 2023: aktíva 158 162 €, vlastné imanie −61 584 €. 2024: aktíva 123 669 €, vlastné imanie −61 486 €.200 tis.0−100 tis.20202021202220232024

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2020: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 31 443 €, pohľadávky 30 801 €, finančné účty 60 204 €. 2021: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 129 793 €, pohľadávky 21 191 €, finančné účty 7 877 €. 2022: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 127 095 €, pohľadávky 18 207 €, finančné účty 505 €. 2023: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 127 568 €, pohľadávky 30 022 €, finančné účty −2 458 €. 2024: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 106 404 €, pohľadávky 12 978 €, finančné účty 4 287 €.200 tis.0−2,5 tis.20202021202220232024Štruktúra aktív2020: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 31 443 €, pohľadávky 30 801 €, finančné účty 60 204 €. 2021: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 129 793 €, pohľadávky 21 191 €, finančné účty 7 877 €. 2022: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 127 095 €, pohľadávky 18 207 €, finančné účty 505 €. 2023: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 127 568 €, pohľadávky 30 022 €, finančné účty −2 458 €. 2024: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 106 404 €, pohľadávky 12 978 €, finančné účty 4 287 €.200 tis.0−2,5 tis.20202021202220232024Štruktúra aktív2020: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 31 443 €, pohľadávky 30 801 €, finančné účty 60 204 €. 2021: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 129 793 €, pohľadávky 21 191 €, finančné účty 7 877 €. 2022: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 127 095 €, pohľadávky 18 207 €, finančné účty 505 €. 2023: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 127 568 €, pohľadávky 30 022 €, finančné účty −2 458 €. 2024: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 106 404 €, pohľadávky 12 978 €, finančné účty 4 287 €.200 tis.0−2,5 tis.20202021202220232024
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2020: vlastné imanie 22 266 €, dlhodobé záväzky 18 677 €, krátkodobé záväzky 82 109 €. 2021: vlastné imanie 20 638 €, dlhodobé záväzky 79 427 €, krátkodobé záväzky 60 380 €. 2022: vlastné imanie −57 316 €, dlhodobé záväzky 68 206 €, krátkodobé záväzky 137 299 €. 2023: vlastné imanie −61 584 €, dlhodobé záväzky 56 826 €, krátkodobé záväzky 162 920 €. 2024: vlastné imanie −61 486 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 185 155 €.250 tis.0−100 tis.20202021202220232024Štruktúra pasív2020: vlastné imanie 22 266 €, dlhodobé záväzky 18 677 €, krátkodobé záväzky 82 109 €. 2021: vlastné imanie 20 638 €, dlhodobé záväzky 79 427 €, krátkodobé záväzky 60 380 €. 2022: vlastné imanie −57 316 €, dlhodobé záväzky 68 206 €, krátkodobé záväzky 137 299 €. 2023: vlastné imanie −61 584 €, dlhodobé záväzky 56 826 €, krátkodobé záväzky 162 920 €. 2024: vlastné imanie −61 486 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 185 155 €.250 tis.0−100 tis.20202021202220232024Štruktúra pasív2020: vlastné imanie 22 266 €, dlhodobé záväzky 18 677 €, krátkodobé záväzky 82 109 €. 2021: vlastné imanie 20 638 €, dlhodobé záväzky 79 427 €, krátkodobé záväzky 60 380 €. 2022: vlastné imanie −57 316 €, dlhodobé záväzky 68 206 €, krátkodobé záväzky 137 299 €. 2023: vlastné imanie −61 584 €, dlhodobé záväzky 56 826 €, krátkodobé záväzky 162 920 €. 2024: vlastné imanie −61 486 €, dlhodobé záväzky 0 €, krátkodobé záväzky 185 155 €.250 tis.0−100 tis.20202021202220232024
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2020: daň z príjmu 40 €. 2021: daň z príjmu 170 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 29 €. 2024: daň z príjmu 1 028 €.2 tis.1 tis.0401700291 tis.20202021202220232024Daň z príjmu2020: daň z príjmu 40 €. 2021: daň z príjmu 170 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 29 €. 2024: daň z príjmu 1 028 €.2 tis.1 tis.0401700291 tis.20202021202220232024Daň z príjmu2020: daň z príjmu 40 €. 2021: daň z príjmu 170 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 29 €. 2024: daň z príjmu 1 028 €.2 tis.1 tis.0400202020222024
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2020Závierka v registri účtovných závierok2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok
Tržby350,6 tis.241,3 tis.268,8 tis.237,5 tis.208,4 tis.
Výsledok hospodárenia−863539−78 tis.−4,3 tis.99
Aktíva123,1 tis.160,4 tis.148,2 tis.158,2 tis.123,7 tis.
Vlastné imanie22,3 tis.20,6 tis.−57,3 tis.−61,6 tis.−61,5 tis.
Daň z príjmu401700291 tis.
Zadlženosť81,9 %87,1 %138,7 %138,9 %149,7 %

aj 2014–2019 — v pláne Štandard

2024

Tržby
208,4 tis.
Výsledok hospodárenia
99
Aktíva
123,7 tis.
Vlastné imanie
−61,5 tis.
Daň z príjmu
1 tis.
Zadlženosť
149,7 %

2023

Tržby
237,5 tis.
Výsledok hospodárenia
−4,3 tis.
Aktíva
158,2 tis.
Vlastné imanie
−61,6 tis.
Daň z príjmu
29
Zadlženosť
138,9 %

2022

Tržby
268,8 tis.
Výsledok hospodárenia
−78 tis.
Aktíva
148,2 tis.
Vlastné imanie
−57,3 tis.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
138,7 %

2021

Tržby
241,3 tis.
Výsledok hospodárenia
539
Aktíva
160,4 tis.
Vlastné imanie
20,6 tis.
Daň z príjmu
170
Zadlženosť
87,1 %

2020

Tržby
350,6 tis.
Výsledok hospodárenia
−863
Aktíva
123,1 tis.
Vlastné imanie
22,3 tis.
Daň z príjmu
40
Zadlženosť
81,9 %

aj 2014–2019 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 03. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Union zdravotná poisťovňaDlhy§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. povinná atribúciaunion.sk
Centrálny register pohľadávok štátuDlhyotvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúciacrps.pohladavkystatu.sk
Všeobecná zdravotná poisťovňaDlhyEkosystém Slovensko.Digital povinná atribúciaekosystem.slovensko.digital
Sociálna poisťovňaDlhybez osobitných podmienoksocpoist.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 03. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 02. 11. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).

Tento profil cez API