prezri.sk

platné k 02. 11. 2026

Podtatranská hydina a.s.

identifikačné číslo organizácie 31651682aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
01. 05. 199234 rokov 6 mesiacov v registri
Právna forma
Akciová spoločnosťkód 121
Otvorený dlh
áno2 zdroje · od 31. 07. 2026
Tržby
7 500 €2024

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
Podtatranská hydina a.s.
identifikačné číslo organizácie
31651682
daňové identifikačné číslo
2020515563
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK2020515563
Sídlo
Slavkovská cesta 54, 06001 Kežmarok, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Akciová spoločnosť (121)
Vznik
01. 05. 1992
V registri
34 rokov 6 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Prešov, oddiel: Sa, vložka č. 99/P
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
775353
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
- spracovanie, výroba hydiny, vajec (triedenie), zveriny a rýb07. 02. 1994—
- nákup, výroba a spracovanie mäsa a mäsových výrobkov07. 02. 1994—
nakladanie s biologickým odpadom (nie nebezpečný odpad)04. 12. 2002—
príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov04. 12. 2002—
príprava a predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál04. 12. 2002—
maloobchodná a veľkoobchodná činnosť v rozsahu voľných živností04. 12. 2002—
Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
už nie je partnerom · bol zapísaný od 03. 12. 2020 do 24. 01. 2025 · na vlastnú žiadosť
Oprávnená osoba
KVASŇOVSKÝ & PARTNERS ǀ ADVOKÁTI s.r.o. · od 08. 08. 2023

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2020515563: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020515563: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020515563IČ DPH SK2020515563Obdobia daňových registráciíDIČ 2020515563: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020515563: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020515563IČ DPH SK2020515563Obdobia daňových registráciíDIČ 2020515563: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020515563: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020515563IČ DPH SK2020515563
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK202051556311. 09. 2026—02. 11. 2026registrácia podľa §4 · platca od 01. 01. 1993
daňové identifikačné číslo202051556310. 09. 2026—01. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Pohľadávky štátu Finančná správa SR dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Pohľadávky štátuFinančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Pohľadávky štátuFinančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Pohľadávky štátuFinančná správa SRdnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Pohľadávky štátuod 16. 09. 2026 otvorený02. 11. 2026
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 02. 11. 2026.

Pohľadávky štátu

  • od 16. 09. 2026 otvorená

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2024 prehĺbila stratu na −349 544 € a znížila tržby o ▼100 % na 7,5 tisíc eur.

Tržby

7 500 €

▼ 99,9 %

Výsledok hospodárenia

−349 544 €

▼ 19,8 %

Aktíva

3 334 788 €

▼ 5,8 %

Vlastné imanie

−4 877 657 €

▼ 7,7 %

Zadlženosť

246,2 %

Hrubá marža

−4 549,2 %

Čistá marža

−4 660,6 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2020: tržby 29 404 764 €. 2021: tržby 21 916 940 €. 2022: tržby 34 699 950 €. 2023: tržby 13 316 429 €. 2024: tržby 7 500 €.50 mil.25 mil.029,4 mil.21,92 mil.34,7 mil.13,32 mil.7,5 tis.20202021202220232024Tržby2020: tržby 29 404 764 €. 2021: tržby 21 916 940 €. 2022: tržby 34 699 950 €. 2023: tržby 13 316 429 €. 2024: tržby 7 500 €.50 mil.25 mil.029,4 mil.21,92 mil.34,7 mil.13,32 mil.7,5 tis.20202021202220232024Tržby2020: tržby 29 404 764 €. 2021: tržby 21 916 940 €. 2022: tržby 34 699 950 €. 2023: tržby 13 316 429 €. 2024: tržby 7 500 €.50 mil.25 mil.0202020222024

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2020: výsledok hospodárenia −624 311 €. 2021: výsledok hospodárenia −723 353 €. 2022: výsledok hospodárenia −743 214 €. 2023: výsledok hospodárenia −291 749 €. 2024: výsledok hospodárenia −349 544 €.0−1 mil.−624,3 tis.−723,4 tis.−743,2 tis.−291,7 tis.−349,5 tis.20202021202220232024Výsledok hospodárenia2020: výsledok hospodárenia −624 311 €. 2021: výsledok hospodárenia −723 353 €. 2022: výsledok hospodárenia −743 214 €. 2023: výsledok hospodárenia −291 749 €. 2024: výsledok hospodárenia −349 544 €.0−1 mil.202020222024Výsledok hospodárenia2020: výsledok hospodárenia −624 311 €. 2021: výsledok hospodárenia −723 353 €. 2022: výsledok hospodárenia −743 214 €. 2023: výsledok hospodárenia −291 749 €. 2024: výsledok hospodárenia −349 544 €.0−1 mil.202020222024

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2020: aktíva 8 601 698 €, vlastné imanie −2 769 796 €. 2021: aktíva 7 159 450 €, vlastné imanie −3 493 149 €. 2022: aktíva 6 867 274 €, vlastné imanie −4 236 363 €. 2023: aktíva 3 540 733 €, vlastné imanie −4 528 112 €. 2024: aktíva 3 334 788 €, vlastné imanie −4 877 657 €.10 mil.0−5 mil.20202021202220232024Aktíva a vlastné imanie2020: aktíva 8 601 698 €, vlastné imanie −2 769 796 €. 2021: aktíva 7 159 450 €, vlastné imanie −3 493 149 €. 2022: aktíva 6 867 274 €, vlastné imanie −4 236 363 €. 2023: aktíva 3 540 733 €, vlastné imanie −4 528 112 €. 2024: aktíva 3 334 788 €, vlastné imanie −4 877 657 €.10 mil.0−5 mil.20202021202220232024Aktíva a vlastné imanie2020: aktíva 8 601 698 €, vlastné imanie −2 769 796 €. 2021: aktíva 7 159 450 €, vlastné imanie −3 493 149 €. 2022: aktíva 6 867 274 €, vlastné imanie −4 236 363 €. 2023: aktíva 3 540 733 €, vlastné imanie −4 528 112 €. 2024: aktíva 3 334 788 €, vlastné imanie −4 877 657 €.10 mil.0−5 mil.20202021202220232024

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2020: dlhodobý majetok 3 500 187 €, zásoby 1 759 466 €, pohľadávky 1 200 788 €, finančné účty 2 138 060 €. 2021: dlhodobý majetok 1 858 466 €, zásoby 1 231 442 €, pohľadávky 1 980 791 €, finančné účty 2 085 863 €. 2022: dlhodobý majetok 1 707 863 €, zásoby 1 388 765 €, pohľadávky 1 153 181 €, finančné účty 2 389 466 €. 2023: dlhodobý majetok 1 409 765 €, zásoby 0 €, pohľadávky 140 866 €, finančné účty 1 985 719 €. 2024: dlhodobý majetok 1 278 287 €, zásoby 0 €, pohľadávky 97 388 €, finančné účty 1 956 424 €.10 mil.5 mil.020202021202220232024Štruktúra aktív2020: dlhodobý majetok 3 500 187 €, zásoby 1 759 466 €, pohľadávky 1 200 788 €, finančné účty 2 138 060 €. 2021: dlhodobý majetok 1 858 466 €, zásoby 1 231 442 €, pohľadávky 1 980 791 €, finančné účty 2 085 863 €. 2022: dlhodobý majetok 1 707 863 €, zásoby 1 388 765 €, pohľadávky 1 153 181 €, finančné účty 2 389 466 €. 2023: dlhodobý majetok 1 409 765 €, zásoby 0 €, pohľadávky 140 866 €, finančné účty 1 985 719 €. 2024: dlhodobý majetok 1 278 287 €, zásoby 0 €, pohľadávky 97 388 €, finančné účty 1 956 424 €.10 mil.5 mil.020202021202220232024Štruktúra aktív2020: dlhodobý majetok 3 500 187 €, zásoby 1 759 466 €, pohľadávky 1 200 788 €, finančné účty 2 138 060 €. 2021: dlhodobý majetok 1 858 466 €, zásoby 1 231 442 €, pohľadávky 1 980 791 €, finančné účty 2 085 863 €. 2022: dlhodobý majetok 1 707 863 €, zásoby 1 388 765 €, pohľadávky 1 153 181 €, finančné účty 2 389 466 €. 2023: dlhodobý majetok 1 409 765 €, zásoby 0 €, pohľadávky 140 866 €, finančné účty 1 985 719 €. 2024: dlhodobý majetok 1 278 287 €, zásoby 0 €, pohľadávky 97 388 €, finančné účty 1 956 424 €.10 mil.5 mil.020202021202220232024
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2020: vlastné imanie −2 769 796 €, dlhodobé záväzky 376 456 €, krátkodobé záväzky 10 936 099 €. 2021: vlastné imanie −3 493 149 €, dlhodobé záväzky 292 329 €, krátkodobé záväzky 10 301 333 €. 2022: vlastné imanie −4 236 363 €, dlhodobé záväzky 318 342 €, krátkodobé záväzky 10 734 795 €. 2023: vlastné imanie −4 528 112 €, dlhodobé záväzky 303 583 €, krátkodobé záväzky 7 755 885 €. 2024: vlastné imanie −4 877 657 €, dlhodobé záväzky 311 597 €, krátkodobé záväzky 7 900 256 €.20 mil.0−5 mil.20202021202220232024Štruktúra pasív2020: vlastné imanie −2 769 796 €, dlhodobé záväzky 376 456 €, krátkodobé záväzky 10 936 099 €. 2021: vlastné imanie −3 493 149 €, dlhodobé záväzky 292 329 €, krátkodobé záväzky 10 301 333 €. 2022: vlastné imanie −4 236 363 €, dlhodobé záväzky 318 342 €, krátkodobé záväzky 10 734 795 €. 2023: vlastné imanie −4 528 112 €, dlhodobé záväzky 303 583 €, krátkodobé záväzky 7 755 885 €. 2024: vlastné imanie −4 877 657 €, dlhodobé záväzky 311 597 €, krátkodobé záväzky 7 900 256 €.20 mil.0−5 mil.20202021202220232024Štruktúra pasív2020: vlastné imanie −2 769 796 €, dlhodobé záväzky 376 456 €, krátkodobé záväzky 10 936 099 €. 2021: vlastné imanie −3 493 149 €, dlhodobé záväzky 292 329 €, krátkodobé záväzky 10 301 333 €. 2022: vlastné imanie −4 236 363 €, dlhodobé záväzky 318 342 €, krátkodobé záväzky 10 734 795 €. 2023: vlastné imanie −4 528 112 €, dlhodobé záväzky 303 583 €, krátkodobé záväzky 7 755 885 €. 2024: vlastné imanie −4 877 657 €, dlhodobé záväzky 311 597 €, krátkodobé záväzky 7 900 256 €.20 mil.0−5 mil.20202021202220232024
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2020: daň z príjmu 43 768 €. 2021: daň z príjmu −105 082 €. 2022: daň z príjmu 5 417 €. 2023: daň z príjmu −22 135 €. 2024: daň z príjmu 8 354 €.50 tis.0−200 tis.43,8 tis.−105,1 tis.5,4 tis.−22,1 tis.8,4 tis.20202021202220232024Daň z príjmu2020: daň z príjmu 43 768 €. 2021: daň z príjmu −105 082 €. 2022: daň z príjmu 5 417 €. 2023: daň z príjmu −22 135 €. 2024: daň z príjmu 8 354 €.50 tis.0−200 tis.43,8 tis.5,4 tis.8,4 tis.202020222024Daň z príjmu2020: daň z príjmu 43 768 €. 2021: daň z príjmu −105 082 €. 2022: daň z príjmu 5 417 €. 2023: daň z príjmu −22 135 €. 2024: daň z príjmu 8 354 €.50 tis.0−200 tis.20212024
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2020Závierka v registri účtovných závierok2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok
Tržby29,4 mil.21,92 mil.34,7 mil.13,32 mil.7,5 tis.
Výsledok hospodárenia−624,3 tis.−723,4 tis.−743,2 tis.−291,7 tis.−349,5 tis.
Aktíva8,6 mil.7,16 mil.6,87 mil.3,54 mil.3,33 mil.
Vlastné imanie−2,77 mil.−3,49 mil.−4,24 mil.−4,53 mil.−4,88 mil.
Daň z príjmu43,8 tis.−105,1 tis.5,4 tis.−22,1 tis.8,4 tis.
Zadlženosť131,5 %148,0 %161,0 %227,6 %246,2 %

aj 2014–2019 — v pláne Štandard

2024

Tržby
7,5 tis.
Výsledok hospodárenia
−349,5 tis.
Aktíva
3,33 mil.
Vlastné imanie
−4,88 mil.
Daň z príjmu
8,4 tis.
Zadlženosť
246,2 %

2023

Tržby
13,32 mil.
Výsledok hospodárenia
−291,7 tis.
Aktíva
3,54 mil.
Vlastné imanie
−4,53 mil.
Daň z príjmu
−22,1 tis.
Zadlženosť
227,6 %

2022

Tržby
34,7 mil.
Výsledok hospodárenia
−743,2 tis.
Aktíva
6,87 mil.
Vlastné imanie
−4,24 mil.
Daň z príjmu
5,4 tis.
Zadlženosť
161,0 %

2021

Tržby
21,92 mil.
Výsledok hospodárenia
−723,4 tis.
Aktíva
7,16 mil.
Vlastné imanie
−3,49 mil.
Daň z príjmu
−105,1 tis.
Zadlženosť
148,0 %

2020

Tržby
29,4 mil.
Výsledok hospodárenia
−624,3 tis.
Aktíva
8,6 mil.
Vlastné imanie
−2,77 mil.
Daň z príjmu
43,8 tis.
Zadlženosť
131,5 %

aj 2014–2019 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 02. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Centrálny register pohľadávok štátuDlhyotvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúciacrps.pohladavkystatu.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 02. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 02. 11. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

Tento profil cez API