Súhrn
- Vznik
- 09. 05. 199432 rokov 5 mesiacov v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno4 zdroje · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 21 033 539 €2023
- Oznámenia
- 2020 oznámení vo Vestníku
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- HASTRA s.r.o. v reštrukturalizácii
- identifikačné číslo organizácie
- 31606296
- daňové identifikačné číslo
- 2020446098
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2020446098
- Sídlo
- Suché mýto 1, 811 03 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, Slovenská republika
- Územie
- Bratislava - mestská časť Staré Mestookres Bratislava IBratislavský kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 09. 05. 1994
- V registri
- 32 rokov 5 mesiacov
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka č. 177332/B - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 565205
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - pozemné a inžinierske stavby | 09. 05. 1994 | — |
| - vykonávanie bytových a občianskych stavieb | 09. 05. 1994 | — |
| - vykonávanie priemyselných stavieb | 09. 05. 1994 | — |
| - inžinierska činnosť | 09. 05. 1994 | — |
| - podnikateľské poradenstvo | 09. 05. 1994 | — |
| - sprostredkovanie obchodu | 09. 05. 1994 | — |
| - veľkoobchod s drevom a stavebným materiálom | 09. 05. 1994 | — |
| - obchodná činnosť so zmiešaným tovarom | 09. 05. 1994 | — |
| - zámočníctvo | 09. 05. 1994 | — |
| - maliarske a natieračské práce | 09. 05. 1994 | — |
| - cestná nákladná doprava, | 15. 04. 1998 | — |
| - reklamné a marketingové služby | 22. 08. 2008 | — |
| - organizovanie kurzov, školení a seminárov | 22. 08. 2008 | — |
| - organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí | 22. 08. 2008 | — |
| - prevádzkovanie športových zariadení | 22. 08. 2008 | — |
| - prenájom hnuteľných vecí | 22. 08. 2008 | — |
| - prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom | 22. 08. 2008 | — |
| - obstarávanie služieb spojených so správou bytového a nebytového fondu | 22. 08. 2008 | — |
| - prípravné práce k realizácii stavby | 22. 08. 2008 | — |
| - ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach | 22. 08. 2008 | — |
| prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu | 11. 04. 2012 | — |
| výroba piva a sladu | 28. 11. 2015 | — |
| poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu | 28. 11. 2015 | — |
| podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom | 15. 06. 2017 | — |
- Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
- partner verejného sektora · zapísaný od 01. 02. 2017
- Oprávnená osoba
- DEDÁK & Partners, s. r. o. · od 12. 01. 2022
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2020446098 | 11. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 11. 05. 1994 |
| daňové identifikačné číslo | 2020446098 | 10. 09. 2026 | — | 01. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Registrácia identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty bola zrušená k 03. 12. 2022 (rok porušenia 2020).
Finančná správa uvádza dôvody na zrušenie registrácie DPH (zverejnené 30. 09. 2023, rok porušenia 2023).
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Pohľadávky štátu Všeobecná zdravotná poisťovňa Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 02. 11. 2026 |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | od 13. 09. 2026 otvorený | 31. 10. 2026 |
| Sociálna poisťovňa | od 11. 09. 2026 otvorený | 26. 10. 2026 |
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 02. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2023 zvýšila zisk o ▲359 % na 182 087 € a zvýšila tržby o ▲30 % na 21,03 mil. €.
Tržby
21 033 539 €
▲ 30,0 %Výsledok hospodárenia
182 087 €
▲ 359,2 %Aktíva
29 231 611 €
▲ 11,7 %Vlastné imanie
330 841 €
▼ 96,0 %Zadlženosť
96,9 %
Hrubá marža
1,6 %
Čistá marža
0,9 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2019Závierka v registri účtovných závierok | 2020Závierka v registri účtovných závierok | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 22,04 mil. | 18,89 mil. | 14,16 mil. | 16,18 mil. | 21,03 mil. |
| Výsledok hospodárenia | 273,3 tis. | 374,9 tis. | 66,2 tis. | 39,7 tis. | 182,1 tis. |
| Aktíva | 23,98 mil. | 25,41 mil. | 25,96 mil. | 26,17 mil. | 29,23 mil. |
| Vlastné imanie | 7,58 mil. | 8,05 mil. | 8,11 mil. | 8,21 mil. | 330,8 tis. |
| Daň z príjmu | 85,6 tis. | 148 tis. | 19,3 tis. | 36,8 tis. | 144 tis. |
| Zadlženosť | 65,4 % | 67,5 % | 68,0 % | 67,8 % | 96,9 % |
aj 2014–2018 — v pláne Štandard
2023
- Tržby
- 21,03 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 182,1 tis.
- Aktíva
- 29,23 mil.
- Vlastné imanie
- 330,8 tis.
- Daň z príjmu
- 144 tis.
- Zadlženosť
- 96,9 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 16,18 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 39,7 tis.
- Aktíva
- 26,17 mil.
- Vlastné imanie
- 8,21 mil.
- Daň z príjmu
- 36,8 tis.
- Zadlženosť
- 67,8 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 14,16 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 66,2 tis.
- Aktíva
- 25,96 mil.
- Vlastné imanie
- 8,11 mil.
- Daň z príjmu
- 19,3 tis.
- Zadlženosť
- 68,0 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2020
- Tržby
- 18,89 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 374,9 tis.
- Aktíva
- 25,41 mil.
- Vlastné imanie
- 8,05 mil.
- Daň z príjmu
- 148 tis.
- Zadlženosť
- 67,5 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2019
- Tržby
- 22,04 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 273,3 tis.
- Aktíva
- 23,98 mil.
- Vlastné imanie
- 7,58 mil.
- Daň z príjmu
- 85,6 tis.
- Zadlženosť
- 65,4 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2018 — v pláne Štandard
05
Obchodný vestník
20 oznámení
10. 06. 2026
Výmaz poznámky o spornom zápise konkurz
10. 06. 2026
Výmaz poznámky o spornom zápise konkurz
10. 06. 2026
Uznesenie konkurz
14. 05. 2026
Uznesenie konkurz
05. 05. 2026
Uznesenie konkurz
15. 04. 2026
Uznesenie konkurz
10. 04. 2026
Oznámenie súvisiace so speňažovaním majetku podliehajúceho konkurzu konkurz
02. 04. 2026
Oznámenie súvisiace so speňažovaním majetku podliehajúceho konkurzu konkurz
02. 04. 2026
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
19. 03. 2026
Uznesenie konkurz
03. 03. 2026
Uznesenie konkurz
20. 02. 2026
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
17. 02. 2026
Uznesenie konkurz
05. 02. 2026
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru konkurz
29. 01. 2026
Výmaz poznámky o spornom zápise konkurz
15. 01. 2026
Rozhodnutie konkurz
04. 12. 2025
Uznesenie konkurz
04. 12. 2025
Uznesenie konkurz
04. 12. 2025
Uznesenie konkurz
25. 11. 2025
Uznesenie konkurz
Oznámenia sú prevzaté z Obchodného vestníka bez úpravy. Stav konania z nich nevyplýva — overte ho v zdroji.
povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.
06
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
07
Prepojenia
08
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
09
Zdroje a platnosť dát
platné k 02. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | Dlhy | Ekosystém Slovensko.Digital povinná atribúcia | ekosystem.slovensko.digital |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
| Obchodný vestník | Obchodný vestník | Podmienky Obchodného vestníka povinná doložka | justice.gov.sk/ov |
Údaje platné k 02. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 02. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).
povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.