prezri.sk

platné k 02. 11. 2026

Strojárne Žiar nad Hronom s.r.o.

identifikačné číslo organizácie 31592830aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
29. 09. 199333 rokov 1 mesiac v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno1 zdroj · od 31. 07. 2026
Tržby
143 614 €2021

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
Strojárne Žiar nad Hronom s.r.o.
identifikačné číslo organizácie
31592830
daňové identifikačné číslo
2020479538
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
neregistrovaný
Sídlo
Moyzesova 378, 96622 Lutila, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
29. 09. 1993
V registri
33 rokov 1 mesiac
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Banská Bystrica, oddiel: Sro, vložka č. 1442/S
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
475145
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
- predaj výrobkov Pacovských strojární a.s., náhradných dielov29. 09. 1993—
- montáž, servis, výroba a nátery oceľových konštrukcií29. 09. 1993—
- sprostredkovanie obchodu29. 09. 1993—
- veľkoobchod - nákup a predaj tovaru v rozsahu voľnej živnosti29. 09. 1993—
- maloobchod mimo riadnej predajne - nákup a predaj tovaru v rozsahu voľnej živnosti29. 09. 1993—
- montáž a servis chladiacich, technologických zariadení29. 09. 1993—
- montáž a opravy elektroinštalácií a bleskozvodov29. 09. 1993—
nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla14. 04. 2010—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2020479538: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020479538Obdobia daňových registráciíDIČ 2020479538: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020479538Obdobia daňových registráciíDIČ 2020479538: od 10. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020479538
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
daňové identifikačné číslo202047953810. 09. 2026—01. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

Registrácia identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty bola zrušená k 03. 08. 2025 (rok porušenia 2023).

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Finančná správa SR dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Finančná správa SRdnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 30. 09. 2026.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2021 znížila zisk o ▼39 % na 3 631 € a znížila tržby o ▼5 % na 143,6 tisíc eur.

Tržby

143 614 €

▼ 4,5 %

Výsledok hospodárenia

3 631 €

▼ 38,7 %

Aktíva

60 144 €

▲ 0,2 %

Vlastné imanie

34 390 €

▲ 11,8 %

Zadlženosť

42,8 %

Hrubá marža

3,3 %

Čistá marža

2,5 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2017: tržby 167 243 €. 2018: tržby 190 825 €. 2019: tržby 176 564 €. 2020: tržby 150 449 €. 2021: tržby 143 614 €.200 tis.100 tis.0167,2 tis.190,8 tis.176,6 tis.150,4 tis.143,6 tis.20172018201920202021Tržby2017: tržby 167 243 €. 2018: tržby 190 825 €. 2019: tržby 176 564 €. 2020: tržby 150 449 €. 2021: tržby 143 614 €.200 tis.100 tis.0167,2 tis.190,8 tis.176,6 tis.150,4 tis.143,6 tis.20172018201920202021Tržby2017: tržby 167 243 €. 2018: tržby 190 825 €. 2019: tržby 176 564 €. 2020: tržby 150 449 €. 2021: tržby 143 614 €.200 tis.100 tis.0201720192021

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2017: výsledok hospodárenia −5 120 €. 2018: výsledok hospodárenia 5 830 €. 2019: výsledok hospodárenia −2 261 €. 2020: výsledok hospodárenia 5 921 €. 2021: výsledok hospodárenia 3 631 €.10 tis.0−10 tis.−5,1 tis.+5,8 tis.−2,3 tis.+5,9 tis.+3,6 tis.20172018201920202021Výsledok hospodárenia2017: výsledok hospodárenia −5 120 €. 2018: výsledok hospodárenia 5 830 €. 2019: výsledok hospodárenia −2 261 €. 2020: výsledok hospodárenia 5 921 €. 2021: výsledok hospodárenia 3 631 €.10 tis.0−10 tis.−5,1 tis.+5,8 tis.−2,3 tis.+5,9 tis.+3,6 tis.20172018201920202021Výsledok hospodárenia2017: výsledok hospodárenia −5 120 €. 2018: výsledok hospodárenia 5 830 €. 2019: výsledok hospodárenia −2 261 €. 2020: výsledok hospodárenia 5 921 €. 2021: výsledok hospodárenia 3 631 €.10 tis.0−10 tis.201720192021

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2017: aktíva 82 766 €, vlastné imanie 21 269 €. 2018: aktíva 63 415 €, vlastné imanie 27 099 €. 2019: aktíva 57 462 €, vlastné imanie 24 838 €. 2020: aktíva 59 995 €, vlastné imanie 30 759 €. 2021: aktíva 60 144 €, vlastné imanie 34 390 €.100 tis.50 tis.020172018201920202021Aktíva a vlastné imanie2017: aktíva 82 766 €, vlastné imanie 21 269 €. 2018: aktíva 63 415 €, vlastné imanie 27 099 €. 2019: aktíva 57 462 €, vlastné imanie 24 838 €. 2020: aktíva 59 995 €, vlastné imanie 30 759 €. 2021: aktíva 60 144 €, vlastné imanie 34 390 €.100 tis.50 tis.020172018201920202021Aktíva a vlastné imanie2017: aktíva 82 766 €, vlastné imanie 21 269 €. 2018: aktíva 63 415 €, vlastné imanie 27 099 €. 2019: aktíva 57 462 €, vlastné imanie 24 838 €. 2020: aktíva 59 995 €, vlastné imanie 30 759 €. 2021: aktíva 60 144 €, vlastné imanie 34 390 €.100 tis.50 tis.020172018201920202021

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2017: dlhodobý majetok 14 414 €, zásoby 37 435 €, pohľadávky 23 183 €, finančné účty 7 734 €. 2018: dlhodobý majetok 9 714 €, zásoby 35 341 €, pohľadávky 10 428 €, finančné účty 7 932 €. 2019: dlhodobý majetok 5 013 €, zásoby 30 065 €, pohľadávky 18 350 €, finančné účty 4 034 €. 2020: dlhodobý majetok 1 099 €, zásoby 28 150 €, pohľadávky 24 190 €, finančné účty 6 556 €. 2021: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 29 925 €, pohľadávky 21 134 €, finančné účty 9 085 €.100 tis.50 tis.020172018201920202021Štruktúra aktív2017: dlhodobý majetok 14 414 €, zásoby 37 435 €, pohľadávky 23 183 €, finančné účty 7 734 €. 2018: dlhodobý majetok 9 714 €, zásoby 35 341 €, pohľadávky 10 428 €, finančné účty 7 932 €. 2019: dlhodobý majetok 5 013 €, zásoby 30 065 €, pohľadávky 18 350 €, finančné účty 4 034 €. 2020: dlhodobý majetok 1 099 €, zásoby 28 150 €, pohľadávky 24 190 €, finančné účty 6 556 €. 2021: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 29 925 €, pohľadávky 21 134 €, finančné účty 9 085 €.100 tis.50 tis.020172018201920202021Štruktúra aktív2017: dlhodobý majetok 14 414 €, zásoby 37 435 €, pohľadávky 23 183 €, finančné účty 7 734 €. 2018: dlhodobý majetok 9 714 €, zásoby 35 341 €, pohľadávky 10 428 €, finančné účty 7 932 €. 2019: dlhodobý majetok 5 013 €, zásoby 30 065 €, pohľadávky 18 350 €, finančné účty 4 034 €. 2020: dlhodobý majetok 1 099 €, zásoby 28 150 €, pohľadávky 24 190 €, finančné účty 6 556 €. 2021: dlhodobý majetok 0 €, zásoby 29 925 €, pohľadávky 21 134 €, finančné účty 9 085 €.100 tis.50 tis.020172018201920202021
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2017: vlastné imanie 21 269 €, dlhodobé záväzky 9 501 €, krátkodobé záväzky 51 996 €. 2018: vlastné imanie 27 099 €, dlhodobé záväzky 4 714 €, krátkodobé záväzky 31 602 €. 2019: vlastné imanie 24 838 €, dlhodobé záväzky 112 €, krátkodobé záväzky 32 512 €. 2020: vlastné imanie 30 759 €, dlhodobé záväzky 42 €, krátkodobé záväzky 29 194 €. 2021: vlastné imanie 34 390 €, dlhodobé záväzky 48 €, krátkodobé záväzky 25 706 €.100 tis.50 tis.020172018201920202021Štruktúra pasív2017: vlastné imanie 21 269 €, dlhodobé záväzky 9 501 €, krátkodobé záväzky 51 996 €. 2018: vlastné imanie 27 099 €, dlhodobé záväzky 4 714 €, krátkodobé záväzky 31 602 €. 2019: vlastné imanie 24 838 €, dlhodobé záväzky 112 €, krátkodobé záväzky 32 512 €. 2020: vlastné imanie 30 759 €, dlhodobé záväzky 42 €, krátkodobé záväzky 29 194 €. 2021: vlastné imanie 34 390 €, dlhodobé záväzky 48 €, krátkodobé záväzky 25 706 €.100 tis.50 tis.020172018201920202021Štruktúra pasív2017: vlastné imanie 21 269 €, dlhodobé záväzky 9 501 €, krátkodobé záväzky 51 996 €. 2018: vlastné imanie 27 099 €, dlhodobé záväzky 4 714 €, krátkodobé záväzky 31 602 €. 2019: vlastné imanie 24 838 €, dlhodobé záväzky 112 €, krátkodobé záväzky 32 512 €. 2020: vlastné imanie 30 759 €, dlhodobé záväzky 42 €, krátkodobé záväzky 29 194 €. 2021: vlastné imanie 34 390 €, dlhodobé záväzky 48 €, krátkodobé záväzky 25 706 €.100 tis.50 tis.020172018201920202021
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2017: daň z príjmu 960 €. 2018: daň z príjmu 968 €. 2019: daň z príjmu 548 €. 2020: daň z príjmu 1 877 €. 2021: daň z príjmu 1 179 €.2 tis.1 tis.09609685481,9 tis.1,2 tis.20172018201920202021Daň z príjmu2017: daň z príjmu 960 €. 2018: daň z príjmu 968 €. 2019: daň z príjmu 548 €. 2020: daň z príjmu 1 877 €. 2021: daň z príjmu 1 179 €.2 tis.1 tis.09609685481,9 tis.1,2 tis.20172018201920202021Daň z príjmu2017: daň z príjmu 960 €. 2018: daň z príjmu 968 €. 2019: daň z príjmu 548 €. 2020: daň z príjmu 1 877 €. 2021: daň z príjmu 1 179 €.2 tis.1 tis.0960548201720192021
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2017Závierka v registri účtovných závierok2018Závierka v registri účtovných závierok2019Závierka v registri účtovných závierok2020Závierka v registri účtovných závierok2021Závierka v registri účtovných závierok
Tržby167,2 tis.190,8 tis.176,6 tis.150,4 tis.143,6 tis.
Výsledok hospodárenia−5,1 tis.5,8 tis.−2,3 tis.5,9 tis.3,6 tis.
Aktíva82,8 tis.63,4 tis.57,5 tis.60 tis.60,1 tis.
Vlastné imanie21,3 tis.27,1 tis.24,8 tis.30,8 tis.34,4 tis.
Daň z príjmu9609685481,9 tis.1,2 tis.
Zadlženosť74,3 %57,3 %56,8 %48,7 %42,8 %

aj 2014–2016 — v pláne Štandard

2021

Tržby
143,6 tis.
Výsledok hospodárenia
3,6 tis.
Aktíva
60,1 tis.
Vlastné imanie
34,4 tis.
Daň z príjmu
1,2 tis.
Zadlženosť
42,8 %

2020

Tržby
150,4 tis.
Výsledok hospodárenia
5,9 tis.
Aktíva
60 tis.
Vlastné imanie
30,8 tis.
Daň z príjmu
1,9 tis.
Zadlženosť
48,7 %

2019

Tržby
176,6 tis.
Výsledok hospodárenia
−2,3 tis.
Aktíva
57,5 tis.
Vlastné imanie
24,8 tis.
Daň z príjmu
548
Zadlženosť
56,8 %

2018

Tržby
190,8 tis.
Výsledok hospodárenia
5,8 tis.
Aktíva
63,4 tis.
Vlastné imanie
27,1 tis.
Daň z príjmu
968
Zadlženosť
57,3 %

2017

Tržby
167,2 tis.
Výsledok hospodárenia
−5,1 tis.
Aktíva
82,8 tis.
Vlastné imanie
21,3 tis.
Daň z príjmu
960
Zadlženosť
74,3 %

aj 2014–2016 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 02. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 02. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 30. 09. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

Tento profil cez API