Súhrn
- Vznik
- 07. 09. 199234 rokov 1 mesiac v registri
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
- Otvorený dlh
- áno5 zdrojov · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 1 437 994 €2025
- Oznámenia
- 1414 oznámení vo Vestníku
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- O R A G R O spol. s r.o.
- identifikačné číslo organizácie
- 31570054
- daňové identifikačné číslo
- 2020426419
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2020426419
- Sídlo
- Ťapešovo 168, 02951 Ťapešovo, Slovenská republika
- Územie
- Ťapešovookres NámestovoŽilinský kraj
- Právna forma
- Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
- Vznik
- 07. 09. 1992
- V registri
- 34 rokov 1 mesiac
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Okresného súdu Žilina, oddiel: Sro, vložka č. 3953/L - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 602976
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| - maloobchod a veľkoobchod v rámci voľných živností | 07. 09. 1992 | — |
| - podnikateľské poradenstvo | 07. 09. 1992 | — |
| - inžinierska činnosť | 07. 09. 1992 | — |
| - výroba elektriny - malé vodné elektrárne | 07. 09. 1992 | — |
| - podnikanie v oblasti nakladania s odpadmi | 07. 09. 1992 | — |
| - poľnohospodársko-výrobná a poradenská činnosť | 07. 09. 1992 | — |
| - staviteľ - vykonávanie jednoduchých stavieb a poddodávok | 04. 11. 1993 | — |
| - tkanie kobercov a bytových doplnkov | 04. 11. 1993 | — |
| - mechanizačné práce v poľnohospodárstve | 15. 12. 1995 | — |
| - sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu | 03. 12. 2008 | — |
| poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt | 16. 10. 2013 | — |
| výroba kŕmnych zmesí | 16. 10. 2013 | — |
| poľnohospodárstvo vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych výrobkov za účelom spracovanie alebo ďalšieho predaja | 20. 08. 2024 | — |
| Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahy | 21. 09. 2024 | — |
- Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
- partner verejného sektora · zapísaný od 16. 06. 2017
- Oprávnená osoba
- BUKNA, advokátska kancelária, s.r.o. · od 28. 02. 2023
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2020426419 | 11. 09. 2026 | — | 03. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 01. 01. 1993 |
| daňové identifikačné číslo | 2020426419 | 10. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Finančná správa uvádza dôvody na zrušenie registrácie DPH (zverejnené 17. 01. 2026, rok porušenia 2025).
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Union zdravotná poisťovňa Pohľadávky štátu Všeobecná zdravotná poisťovňa Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Union zdravotná poisťovňa | od 25. 09. 2026 otvorený | 31. 10. 2026 |
| Pohľadávky štátu | od 16. 09. 2026 otvorený | 03. 11. 2026 |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | od 13. 09. 2026 otvorený | 31. 10. 2026 |
| Sociálna poisťovňa | od 11. 09. 2026 otvorený | 02. 11. 2026 |
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 03. 11. 2026.
Pohľadávky štátu
- od 16. 09. 2026 otvorená
Platená vrstva
Pohľadávky štátu
správca, rezort, suma, splatnosť, právny dôvod
skryté
Vyžaduje predplatné
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 prehĺbila stratu na −5 265 368 € a znížila tržby o ▼31 % na 1,44 mil. €.
Tržby
1 437 994 €
▼ 31,0 %Výsledok hospodárenia
−5 265 368 €
▼ 2 021,7 %Aktíva
1 686 137 €
▼ 83,2 %Vlastné imanie
−3 213 720 €
▼ 203,9 %Zadlženosť
290,6 %
Hrubá marža
−365,9 %
Čistá marža
−366,2 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 2,14 mil. | 2,55 mil. | 2,47 mil. | 2,08 mil. | 1,44 mil. |
| Výsledok hospodárenia | 39,1 tis. | 177,1 tis. | 76,1 tis. | −248,2 tis. | −5,27 mil. |
| Aktíva | 8,47 mil. | 9,28 mil. | 11,16 mil. | 10,07 mil. | 1,69 mil. |
| Vlastné imanie | 3,12 mil. | 3,21 mil. | 3,21 mil. | 3,09 mil. | −3,21 mil. |
| Daň z príjmu | 18,2 tis. | 73 tis. | 83,9 tis. | 3,8 tis. | 3,8 tis. |
| Zadlženosť | 58,6 % | 61,5 % | 68,2 % | 66,2 % | 290,6 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 1,44 mil.
- Výsledok hospodárenia
- −5,27 mil.
- Aktíva
- 1,69 mil.
- Vlastné imanie
- −3,21 mil.
- Daň z príjmu
- 3,8 tis.
- Zadlženosť
- 290,6 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 2,08 mil.
- Výsledok hospodárenia
- −248,2 tis.
- Aktíva
- 10,07 mil.
- Vlastné imanie
- 3,09 mil.
- Daň z príjmu
- 3,8 tis.
- Zadlženosť
- 66,2 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 2,47 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 76,1 tis.
- Aktíva
- 11,16 mil.
- Vlastné imanie
- 3,21 mil.
- Daň z príjmu
- 83,9 tis.
- Zadlženosť
- 68,2 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 2,55 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 177,1 tis.
- Aktíva
- 9,28 mil.
- Vlastné imanie
- 3,21 mil.
- Daň z príjmu
- 73 tis.
- Zadlženosť
- 61,5 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 2,14 mil.
- Výsledok hospodárenia
- 39,1 tis.
- Aktíva
- 8,47 mil.
- Vlastné imanie
- 3,12 mil.
- Daň z príjmu
- 18,2 tis.
- Zadlženosť
- 58,6 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Obchodný vestník
14 oznámení
29. 09. 2026
Zápisnica zo zasadnutia veriteľského výboru reštrukturalizácia
23. 09. 2026
Uznesenie o neprihliadaní na podanie ako na prihlášku reštrukturalizácia
08. 09. 2026
Uznesenie o neprihliadaní na podanie ako na prihlášku reštrukturalizácia
25. 08. 2026
Ukončenie prieskumu pohľadávok reštrukturalizácia
24. 07. 2026
Ukončenie prihlasovania pohľadávok reštrukturalizácia
08. 07. 2026
Oznam o zvolaní schôdze veriteľov reštrukturalizácia
25. 06. 2026
Oznam o tom, kde a kedy možno nahliadať do spisu reštrukturalizácia
25. 06. 2026
Výzva zahraničným veriteľom na prihlásenie pohľadávok reštrukturalizácia
25. 06. 2026
Výzva zahraničným veriteľom na prihlásenie pohľadávok reštrukturalizácia
24. 06. 2026
Výzva zahraničným veriteľom na prihlásenie pohľadávok reštrukturalizácia
24. 06. 2026
Výzva zahraničným veriteľom na prihlásenie pohľadávok reštrukturalizácia
24. 06. 2026
Oznam o tom, kde a kedy možno nahliadať do spisu reštrukturalizácia
22. 06. 2026
Uznesenie o povolení reštrukturalizácie reštrukturalizácia
03. 06. 2026
Uznesenie o zacatí RK na návrh dlžníka reštrukturalizácia
Oznámenia sú prevzaté z Obchodného vestníka bez úpravy. Stav konania z nich nevyplýva — overte ho v zdroji.
povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.
06
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
07
Prepojenia
08
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
09
Zdroje a platnosť dát
platné k 03. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Union zdravotná poisťovňa | Dlhy | § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. povinná atribúcia | union.sk |
| Centrálny register pohľadávok štátu | Dlhy | otvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúcia | crps.pohladavkystatu.sk |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | Dlhy | Ekosystém Slovensko.Digital povinná atribúcia | ekosystem.slovensko.digital |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
| Obchodný vestník | Obchodný vestník | Podmienky Obchodného vestníka povinná doložka | justice.gov.sk/ov |
Údaje platné k 03. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 03. 11. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.
povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).
povinná doložkaTexty zverejnené v Obchodnom vestníku majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Autoritatívnym zdrojom je Obchodný vestník na justice.gov.sk.