prezri.sk

platné k 04. 11. 2026

BATAX, spol. s r.o.

identifikačné číslo organizácie 31450342aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
05. 04. 199432 rokov 6 mesiacov v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno1 zdroj · od 31. 07. 2026
Tržby
332 479 €2025

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
BATAX, spol. s r.o.
identifikačné číslo organizácie
31450342
daňové identifikačné číslo
2020363785
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK2020363785
Sídlo
34, 90041 Rovinka, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
05. 04. 1994
V registri
32 rokov 6 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sro, vložka č. 12745/B
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
478532
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
kúpa tovaru za účelom jeho ďalšieho predaja a predaj v rozsahu voľnej živnosti,05. 04. 1994—
staviteľ - vykonávanie jednoduchých stavieb a poddodávok,22. 05. 1997—
maliarske a natieračské práce,22. 05. 1997—
podlahárske práce,22. 05. 1997—
obkladačské práce,22. 05. 1997—
pohostinská činnosť,04. 01. 2005—
ubytovacie služby v rozsahu voľnej živnosti,04. 01. 2005—
vnútroštátna nákladná cestná doprava,13. 09. 2007—
prevádzkovanie autoumyvárne,15. 04. 2008—
prenájom vodných motorových člnov, vodných skútrov, štvorkoliek a motoriek,15. 04. 2008—
Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt13. 05. 2017—
Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt13. 05. 2017—
Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výroby13. 05. 2017—
Uskutočňovanie stavieb a ich zmien13. 05. 2017—
Prípravné práce k realizácii stavby13. 05. 2017—
Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov13. 05. 2017—
Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení13. 05. 2017—
Skladovanie a pomocné činnosti v doprave13. 05. 2017—
Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom13. 05. 2017—
Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnosti13. 05. 2017—
Prenájom hnuteľných vecí13. 05. 2017—
Čistiace a upratovacie služby13. 05. 2017—
Administratívne služby13. 05. 2017—
Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov13. 05. 2017—
Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)13. 05. 2017—

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2020363785: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020363785: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020363785IČ DPH SK2020363785Obdobia daňových registráciíDIČ 2020363785: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020363785: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020363785IČ DPH SK2020363785Obdobia daňových registráciíDIČ 2020363785: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020363785: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020363785IČ DPH SK2020363785
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK202036378511. 09. 2026—03. 11. 2026registrácia podľa §4 · platca od 01. 03. 1996
daňové identifikačné číslo202036378510. 09. 2026—02. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Finančná správa SR Sociálna poisťovňa dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026. Sociálna poisťovňa: od 21. 09. 2026 do 28. 09. 2026, naposledy v zozname 25. 09. 2026.Finančná správa SRSociálna poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026. Sociálna poisťovňa: od 21. 09. 2026 do 28. 09. 2026, naposledy v zozname 25. 09. 2026.Finančná správa SRSociálna poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osFinančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026. Sociálna poisťovňa: od 21. 09. 2026 do 28. 09. 2026, naposledy v zozname 25. 09. 2026.Finančná správa SRSociálna poisťovňadnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Sociálna poisťovňa21. 09. 2026 – 28. 09. 2026 ukončené25. 09. 2026
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 30. 09. 2026.

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2025 prehĺbila stratu na −14 560 € a znížila tržby o ▼26 % na 332,5 tisíc eur.

Tržby

332 479 €

▼ 25,7 %

Výsledok hospodárenia

−14 560 €

▼ 52,3 %

Aktíva

2 250 217 €

▼ 6,3 %

Vlastné imanie

1 905 060 €

▼ 0,8 %

Zadlženosť

14,1 %

Hrubá marža

−3,8 %

Čistá marža

−4,4 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2021: tržby 6 325 656 €. 2022: tržby 6 516 667 €. 2023: tržby 513 287 €. 2024: tržby 447 268 €. 2025: tržby 332 479 €.10 mil.5 mil.06,33 mil.6,52 mil.513,3 tis.447,3 tis.332,5 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 6 325 656 €. 2022: tržby 6 516 667 €. 2023: tržby 513 287 €. 2024: tržby 447 268 €. 2025: tržby 332 479 €.10 mil.5 mil.06,33 mil.6,52 mil.513,3 tis.447,3 tis.332,5 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 6 325 656 €. 2022: tržby 6 516 667 €. 2023: tržby 513 287 €. 2024: tržby 447 268 €. 2025: tržby 332 479 €.10 mil.5 mil.0202120232025

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 113 123 €. 2022: výsledok hospodárenia −87 485 €. 2023: výsledok hospodárenia −9 753 €. 2024: výsledok hospodárenia −9 560 €. 2025: výsledok hospodárenia −14 560 €.200 tis.0−100 tis.+113,1 tis.−87,5 tis.−9,8 tis.−9,6 tis.−14,6 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 113 123 €. 2022: výsledok hospodárenia −87 485 €. 2023: výsledok hospodárenia −9 753 €. 2024: výsledok hospodárenia −9 560 €. 2025: výsledok hospodárenia −14 560 €.200 tis.0−100 tis.−9,8 tis.−14,6 tis.202120232025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 113 123 €. 2022: výsledok hospodárenia −87 485 €. 2023: výsledok hospodárenia −9 753 €. 2024: výsledok hospodárenia −9 560 €. 2025: výsledok hospodárenia −14 560 €.200 tis.0−100 tis.20222025

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 3 075 085 €, vlastné imanie 2 029 173 €. 2022: aktíva 2 556 730 €, vlastné imanie 1 941 688 €. 2023: aktíva 2 378 379 €, vlastné imanie 1 929 179 €. 2024: aktíva 2 401 549 €, vlastné imanie 1 919 619 €. 2025: aktíva 2 250 217 €, vlastné imanie 1 905 060 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 3 075 085 €, vlastné imanie 2 029 173 €. 2022: aktíva 2 556 730 €, vlastné imanie 1 941 688 €. 2023: aktíva 2 378 379 €, vlastné imanie 1 929 179 €. 2024: aktíva 2 401 549 €, vlastné imanie 1 919 619 €. 2025: aktíva 2 250 217 €, vlastné imanie 1 905 060 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 3 075 085 €, vlastné imanie 2 029 173 €. 2022: aktíva 2 556 730 €, vlastné imanie 1 941 688 €. 2023: aktíva 2 378 379 €, vlastné imanie 1 929 179 €. 2024: aktíva 2 401 549 €, vlastné imanie 1 919 619 €. 2025: aktíva 2 250 217 €, vlastné imanie 1 905 060 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 868 014 €, zásoby 439 078 €, pohľadávky 1 480 001 €, finančné účty 277 886 €. 2022: dlhodobý majetok 636 762 €, zásoby 77 001 €, pohľadávky 1 500 679 €, finančné účty 331 813 €. 2023: dlhodobý majetok 515 199 €, zásoby 36 708 €, pohľadávky 1 582 807 €, finančné účty 243 665 €. 2024: dlhodobý majetok 488 575 €, zásoby 40 791 €, pohľadávky 1 517 810 €, finančné účty 354 373 €. 2025: dlhodobý majetok 587 993 €, zásoby 27 891 €, pohľadávky 1 389 937 €, finančné účty 234 969 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 868 014 €, zásoby 439 078 €, pohľadávky 1 480 001 €, finančné účty 277 886 €. 2022: dlhodobý majetok 636 762 €, zásoby 77 001 €, pohľadávky 1 500 679 €, finančné účty 331 813 €. 2023: dlhodobý majetok 515 199 €, zásoby 36 708 €, pohľadávky 1 582 807 €, finančné účty 243 665 €. 2024: dlhodobý majetok 488 575 €, zásoby 40 791 €, pohľadávky 1 517 810 €, finančné účty 354 373 €. 2025: dlhodobý majetok 587 993 €, zásoby 27 891 €, pohľadávky 1 389 937 €, finančné účty 234 969 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 868 014 €, zásoby 439 078 €, pohľadávky 1 480 001 €, finančné účty 277 886 €. 2022: dlhodobý majetok 636 762 €, zásoby 77 001 €, pohľadávky 1 500 679 €, finančné účty 331 813 €. 2023: dlhodobý majetok 515 199 €, zásoby 36 708 €, pohľadávky 1 582 807 €, finančné účty 243 665 €. 2024: dlhodobý majetok 488 575 €, zásoby 40 791 €, pohľadávky 1 517 810 €, finančné účty 354 373 €. 2025: dlhodobý majetok 587 993 €, zásoby 27 891 €, pohľadávky 1 389 937 €, finančné účty 234 969 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 2 029 173 €, dlhodobé záväzky 912 705 €, krátkodobé záväzky 133 207 €. 2022: vlastné imanie 1 941 688 €, dlhodobé záväzky 501 037 €, krátkodobé záväzky 110 126 €. 2023: vlastné imanie 1 929 179 €, dlhodobé záväzky 160 038 €, krátkodobé záväzky 289 162 €. 2024: vlastné imanie 1 919 619 €, dlhodobé záväzky 6 355 €, krátkodobé záväzky 475 575 €. 2025: vlastné imanie 1 905 060 €, dlhodobé záväzky 4 885 €, krátkodobé záväzky 313 446 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 2 029 173 €, dlhodobé záväzky 912 705 €, krátkodobé záväzky 133 207 €. 2022: vlastné imanie 1 941 688 €, dlhodobé záväzky 501 037 €, krátkodobé záväzky 110 126 €. 2023: vlastné imanie 1 929 179 €, dlhodobé záväzky 160 038 €, krátkodobé záväzky 289 162 €. 2024: vlastné imanie 1 919 619 €, dlhodobé záväzky 6 355 €, krátkodobé záväzky 475 575 €. 2025: vlastné imanie 1 905 060 €, dlhodobé záväzky 4 885 €, krátkodobé záväzky 313 446 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 2 029 173 €, dlhodobé záväzky 912 705 €, krátkodobé záväzky 133 207 €. 2022: vlastné imanie 1 941 688 €, dlhodobé záväzky 501 037 €, krátkodobé záväzky 110 126 €. 2023: vlastné imanie 1 929 179 €, dlhodobé záväzky 160 038 €, krátkodobé záväzky 289 162 €. 2024: vlastné imanie 1 919 619 €, dlhodobé záväzky 6 355 €, krátkodobé záväzky 475 575 €. 2025: vlastné imanie 1 905 060 €, dlhodobé záväzky 4 885 €, krátkodobé záväzky 313 446 €.5 mil.2,5 mil.020212022202320242025
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2021: daň z príjmu 15 395 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 573 €. 2024: daň z príjmu 1 920 €. 2025: daň z príjmu 1 920 €.20 tis.10 tis.015,4 tis.05731,9 tis.1,9 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 15 395 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 573 €. 2024: daň z príjmu 1 920 €. 2025: daň z príjmu 1 920 €.20 tis.10 tis.015,4 tis.05731,9 tis.1,9 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 15 395 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 573 €. 2024: daň z príjmu 1 920 €. 2025: daň z príjmu 1 920 €.20 tis.10 tis.0573202120232025
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok2025Závierka v registri účtovných závierok
Tržby6,33 mil.6,52 mil.513,3 tis.447,3 tis.332,5 tis.
Výsledok hospodárenia113,1 tis.−87,5 tis.−9,8 tis.−9,6 tis.−14,6 tis.
Aktíva3,08 mil.2,56 mil.2,38 mil.2,4 mil.2,25 mil.
Vlastné imanie2,03 mil.1,94 mil.1,93 mil.1,92 mil.1,91 mil.
Daň z príjmu15,4 tis.05731,9 tis.1,9 tis.
Zadlženosť34,0 %23,9 %18,9 %20,1 %14,1 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

2025

Tržby
332,5 tis.
Výsledok hospodárenia
−14,6 tis.
Aktíva
2,25 mil.
Vlastné imanie
1,91 mil.
Daň z príjmu
1,9 tis.
Zadlženosť
14,1 %

2024

Tržby
447,3 tis.
Výsledok hospodárenia
−9,6 tis.
Aktíva
2,4 mil.
Vlastné imanie
1,92 mil.
Daň z príjmu
1,9 tis.
Zadlženosť
20,1 %

2023

Tržby
513,3 tis.
Výsledok hospodárenia
−9,8 tis.
Aktíva
2,38 mil.
Vlastné imanie
1,93 mil.
Daň z príjmu
573
Zadlženosť
18,9 %

2022

Tržby
6,52 mil.
Výsledok hospodárenia
−87,5 tis.
Aktíva
2,56 mil.
Vlastné imanie
1,94 mil.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
23,9 %

2021

Tržby
6,33 mil.
Výsledok hospodárenia
113,1 tis.
Aktíva
3,08 mil.
Vlastné imanie
2,03 mil.
Daň z príjmu
15,4 tis.
Zadlženosť
34,0 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 04. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Sociálna poisťovňaDlhybez osobitných podmienoksocpoist.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 04. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 30. 09. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

Tento profil cez API