prezri.sk

platné k 02. 11. 2026

ELESKO a. s.

identifikačné číslo organizácie 31365370aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
17. 01. 199432 rokov 9 mesiacov v registri
Právna forma
Akciová spoločnosťkód 121
Otvorený dlh
áno3 zdroje · od 31. 07. 2026
Tržby
2 930 903 €2025

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
ELESKO a. s.
identifikačné číslo organizácie
31365370
daňové identifikačné číslo
2020296399
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK7020000911
Sídlo
Františkánska 423/1, 81101 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Akciová spoločnosť (121)
Vznik
17. 01. 1994
V registri
32 rokov 9 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Sa, vložka č. 3191/B
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
1010969
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
leasingová činnosť20. 01. 2003—
poľnohospodárstvo vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja20. 01. 2003—
poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve,04. 01. 2011—
činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov,04. 01. 2011—
sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu,04. 01. 2011—
sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb,04. 01. 2011—
sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby,04. 01. 2011—
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),04. 01. 2011—
poskytovanie služieb v rybárstve,04. 01. 2011—
prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom,04. 01. 2011—
prenájom hnuteľných vecí,04. 01. 2011—
reklamné a marketingové služby,04. 01. 2011—
administratívne služby,04. 01. 2011—
vydavateľská činnosť,04. 01. 2011—
počítačové služby,04. 01. 2011—
služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov,04. 01. 2011—
skladovanie,04. 01. 2011—
baliace činnosti, manipulácia s tovarom,04. 01. 2011—
čistiace a upratovacie služby,04. 01. 2011—
výroba nápojov,04. 01. 2011—
správa bytového alebo nebytového fondu,04. 01. 2011—
ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činností,19. 10. 2011—
ubytovacie služby s poskytovanm prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok,19. 10. 2011—
poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu,19. 10. 2011—
poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach,19. 10. 2011—
Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
partner verejného sektora · zapísaný od 25. 07. 2017

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2020296399: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK7020000911: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020296399IČ DPH SK7020000911Obdobia daňových registráciíDIČ 2020296399: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK7020000911: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020296399IČ DPH SK7020000911Obdobia daňových registráciíDIČ 2020296399: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK7020000911: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020296399IČ DPH SK7020000911
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK702000091111. 09. 2026—02. 11. 2026registrácia podľa §4b · platca od 21. 02. 1994
daňové identifikačné číslo202029639910. 09. 2026—01. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Pohľadávky štátu Sociálna poisťovňa Finančná správa SR Všeobecná zdravotná poisťovňa dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026 do 24. 10. 2026, naposledy v zozname 17. 10. 2026.Pohľadávky štátuSociálna poisťovňaFinančná správa SRVšeobecná zdravotná poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026 do 24. 10. 2026, naposledy v zozname 17. 10. 2026.Pohľadávky štátuSociálna poisťovňaFinančná správa SRVšeobecná zdravotná poisťovňadnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osPohľadávky štátu: od 16. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 02. 11. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026 do 24. 10. 2026, naposledy v zozname 17. 10. 2026.Pohľadávky štátuSociálna poisťovňaFinančná správa SRVšeobecná zdravotná poisťovňadnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Pohľadávky štátuod 16. 09. 2026 otvorený02. 11. 2026
Všeobecná zdravotná poisťovňa13. 09. 2026 – 24. 10. 2026 ukončené17. 10. 2026
Sociálna poisťovňaod 11. 09. 2026 otvorený26. 10. 2026
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 02. 11. 2026.

Pohľadávky štátu

  • od 16. 09. 2026 otvorená

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2025 znížila zisk o ▼97 % na 82 823 € a zvýšila tržby o ▲61 % na 2,93 mil. €.

Tržby

2 930 903 €

▲ 61,3 %

Výsledok hospodárenia

82 823 €

▼ 96,7 %

Aktíva

25 059 553 €

▼ 0,7 %

Vlastné imanie

19 811 729 €

▲ 23,4 %

Zadlženosť

18,0 %

Hrubá marža

3,0 %

Čistá marža

2,8 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2021: tržby 1 658 261 €. 2022: tržby 1 913 239 €. 2023: tržby 1 790 683 €. 2024: tržby 1 817 005 €. 2025: tržby 2 930 903 €.5 mil.2,5 mil.01,66 mil.1,91 mil.1,79 mil.1,82 mil.2,93 mil.20212022202320242025Tržby2021: tržby 1 658 261 €. 2022: tržby 1 913 239 €. 2023: tržby 1 790 683 €. 2024: tržby 1 817 005 €. 2025: tržby 2 930 903 €.5 mil.2,5 mil.01,66 mil.1,91 mil.1,79 mil.1,82 mil.2,93 mil.20212022202320242025Tržby2021: tržby 1 658 261 €. 2022: tržby 1 913 239 €. 2023: tržby 1 790 683 €. 2024: tržby 1 817 005 €. 2025: tržby 2 930 903 €.5 mil.2,5 mil.0202120232025

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −787 864 €. 2022: výsledok hospodárenia 650 215 €. 2023: výsledok hospodárenia −1 279 747 €. 2024: výsledok hospodárenia 2 538 278 €. 2025: výsledok hospodárenia 82 823 €.5 mil.0−2 mil.−787,9 tis.+650,2 tis.−1,28 mil.+2,54 mil.+82,8 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −787 864 €. 2022: výsledok hospodárenia 650 215 €. 2023: výsledok hospodárenia −1 279 747 €. 2024: výsledok hospodárenia 2 538 278 €. 2025: výsledok hospodárenia 82 823 €.5 mil.0−2 mil.−1,28 mil.+82,8 tis.202120232025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia −787 864 €. 2022: výsledok hospodárenia 650 215 €. 2023: výsledok hospodárenia −1 279 747 €. 2024: výsledok hospodárenia 2 538 278 €. 2025: výsledok hospodárenia 82 823 €.5 mil.0−2 mil.202120232025

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 28 152 795 €, vlastné imanie 14 111 979 €. 2022: aktíva 27 872 224 €, vlastné imanie 14 742 694 €. 2023: aktíva 25 195 018 €, vlastné imanie 13 443 447 €. 2024: aktíva 25 248 759 €, vlastné imanie 16 059 687 €. 2025: aktíva 25 059 553 €, vlastné imanie 19 811 729 €.50 mil.25 mil.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 28 152 795 €, vlastné imanie 14 111 979 €. 2022: aktíva 27 872 224 €, vlastné imanie 14 742 694 €. 2023: aktíva 25 195 018 €, vlastné imanie 13 443 447 €. 2024: aktíva 25 248 759 €, vlastné imanie 16 059 687 €. 2025: aktíva 25 059 553 €, vlastné imanie 19 811 729 €.50 mil.25 mil.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 28 152 795 €, vlastné imanie 14 111 979 €. 2022: aktíva 27 872 224 €, vlastné imanie 14 742 694 €. 2023: aktíva 25 195 018 €, vlastné imanie 13 443 447 €. 2024: aktíva 25 248 759 €, vlastné imanie 16 059 687 €. 2025: aktíva 25 059 553 €, vlastné imanie 19 811 729 €.50 mil.25 mil.020212022202320242025

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 21 621 185 €, zásoby 1 571 038 €, pohľadávky 4 915 403 €, finančné účty 18 066 €. 2022: dlhodobý majetok 20 766 654 €, zásoby 2 100 392 €, pohľadávky 4 965 490 €, finančné účty 13 090 €. 2023: dlhodobý majetok 20 068 510 €, zásoby 2 316 762 €, pohľadávky 2 781 835 €, finančné účty 9 049 €. 2024: dlhodobý majetok 19 570 434 €, zásoby 2 308 172 €, pohľadávky 3 337 351 €, finančné účty 24 676 €. 2025: dlhodobý majetok 18 771 308 €, zásoby 2 080 608 €, pohľadávky 4 197 327 €, finančné účty 10 133 €.50 mil.25 mil.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 21 621 185 €, zásoby 1 571 038 €, pohľadávky 4 915 403 €, finančné účty 18 066 €. 2022: dlhodobý majetok 20 766 654 €, zásoby 2 100 392 €, pohľadávky 4 965 490 €, finančné účty 13 090 €. 2023: dlhodobý majetok 20 068 510 €, zásoby 2 316 762 €, pohľadávky 2 781 835 €, finančné účty 9 049 €. 2024: dlhodobý majetok 19 570 434 €, zásoby 2 308 172 €, pohľadávky 3 337 351 €, finančné účty 24 676 €. 2025: dlhodobý majetok 18 771 308 €, zásoby 2 080 608 €, pohľadávky 4 197 327 €, finančné účty 10 133 €.50 mil.25 mil.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 21 621 185 €, zásoby 1 571 038 €, pohľadávky 4 915 403 €, finančné účty 18 066 €. 2022: dlhodobý majetok 20 766 654 €, zásoby 2 100 392 €, pohľadávky 4 965 490 €, finančné účty 13 090 €. 2023: dlhodobý majetok 20 068 510 €, zásoby 2 316 762 €, pohľadávky 2 781 835 €, finančné účty 9 049 €. 2024: dlhodobý majetok 19 570 434 €, zásoby 2 308 172 €, pohľadávky 3 337 351 €, finančné účty 24 676 €. 2025: dlhodobý majetok 18 771 308 €, zásoby 2 080 608 €, pohľadávky 4 197 327 €, finančné účty 10 133 €.50 mil.25 mil.020212022202320242025
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 14 111 979 €, dlhodobé záväzky 9 360 042 €, krátkodobé záväzky 3 903 503 €. 2022: vlastné imanie 14 742 694 €, dlhodobé záväzky 9 008 146 €, krátkodobé záväzky 3 380 665 €. 2023: vlastné imanie 13 443 447 €, dlhodobé záväzky 9 111 716 €, krátkodobé záväzky 1 910 138 €. 2024: vlastné imanie 16 059 687 €, dlhodobé záväzky 5 217 063 €, krátkodobé záväzky 3 320 086 €. 2025: vlastné imanie 19 811 729 €, dlhodobé záväzky 1 434 414 €, krátkodobé záväzky 3 078 638 €.50 mil.25 mil.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 14 111 979 €, dlhodobé záväzky 9 360 042 €, krátkodobé záväzky 3 903 503 €. 2022: vlastné imanie 14 742 694 €, dlhodobé záväzky 9 008 146 €, krátkodobé záväzky 3 380 665 €. 2023: vlastné imanie 13 443 447 €, dlhodobé záväzky 9 111 716 €, krátkodobé záväzky 1 910 138 €. 2024: vlastné imanie 16 059 687 €, dlhodobé záväzky 5 217 063 €, krátkodobé záväzky 3 320 086 €. 2025: vlastné imanie 19 811 729 €, dlhodobé záväzky 1 434 414 €, krátkodobé záväzky 3 078 638 €.50 mil.25 mil.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 14 111 979 €, dlhodobé záväzky 9 360 042 €, krátkodobé záväzky 3 903 503 €. 2022: vlastné imanie 14 742 694 €, dlhodobé záväzky 9 008 146 €, krátkodobé záväzky 3 380 665 €. 2023: vlastné imanie 13 443 447 €, dlhodobé záväzky 9 111 716 €, krátkodobé záväzky 1 910 138 €. 2024: vlastné imanie 16 059 687 €, dlhodobé záväzky 5 217 063 €, krátkodobé záväzky 3 320 086 €. 2025: vlastné imanie 19 811 729 €, dlhodobé záväzky 1 434 414 €, krátkodobé záväzky 3 078 638 €.50 mil.25 mil.020212022202320242025
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2021: daň z príjmu 0 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 493 271 €. 2024: daň z príjmu 3 840 €. 2025: daň z príjmu 3 840 €.500 tis.250 tis.000493,3 tis.3,8 tis.3,8 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 0 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 493 271 €. 2024: daň z príjmu 3 840 €. 2025: daň z príjmu 3 840 €.500 tis.250 tis.000493,3 tis.3,8 tis.3,8 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 0 €. 2022: daň z príjmu 0 €. 2023: daň z príjmu 493 271 €. 2024: daň z príjmu 3 840 €. 2025: daň z príjmu 3 840 €.500 tis.250 tis.00202120232025
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok2025Závierka v registri účtovných závierok
Tržby1,66 mil.1,91 mil.1,79 mil.1,82 mil.2,93 mil.
Výsledok hospodárenia−787,9 tis.650,2 tis.−1,28 mil.2,54 mil.82,8 tis.
Aktíva28,15 mil.27,87 mil.25,2 mil.25,25 mil.25,06 mil.
Vlastné imanie14,11 mil.14,74 mil.13,44 mil.16,06 mil.19,81 mil.
Daň z príjmu00493,3 tis.3,8 tis.3,8 tis.
Zadlženosť47,1 %44,4 %43,7 %33,8 %18,0 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

2025

Tržby
2,93 mil.
Výsledok hospodárenia
82,8 tis.
Aktíva
25,06 mil.
Vlastné imanie
19,81 mil.
Daň z príjmu
3,8 tis.
Zadlženosť
18,0 %

2024

Tržby
1,82 mil.
Výsledok hospodárenia
2,54 mil.
Aktíva
25,25 mil.
Vlastné imanie
16,06 mil.
Daň z príjmu
3,8 tis.
Zadlženosť
33,8 %

2023

Tržby
1,79 mil.
Výsledok hospodárenia
−1,28 mil.
Aktíva
25,2 mil.
Vlastné imanie
13,44 mil.
Daň z príjmu
493,3 tis.
Zadlženosť
43,7 %

2022

Tržby
1,91 mil.
Výsledok hospodárenia
650,2 tis.
Aktíva
27,87 mil.
Vlastné imanie
14,74 mil.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
44,4 %

2021

Tržby
1,66 mil.
Výsledok hospodárenia
−787,9 tis.
Aktíva
28,15 mil.
Vlastné imanie
14,11 mil.
Daň z príjmu
0
Zadlženosť
47,1 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 02. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Centrálny register pohľadávok štátuDlhyotvorené údaje MF SR (zákon č. 374/2014 Z. z.) povinná atribúciacrps.pohladavkystatu.sk
Sociálna poisťovňaDlhybez osobitných podmienoksocpoist.sk
Všeobecná zdravotná poisťovňaDlhyEkosystém Slovensko.Digital povinná atribúciaekosystem.slovensko.digital
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 02. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 02. 11. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

povinná atribúciaZdroj: Centrálny register pohľadávok štátu, Ministerstvo financií SR (crps.pohladavkystatu.sk), otvorené údaje podľa zákona č. 374/2014 Z. z. Údaje majú informatívny charakter a uvádzajú len istinu bez príslušenstva; za ich správnosť zodpovedá správca pohľadávky.

povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).

Tento profil cez API