prezri.sk

platné k 02. 11. 2026

BELAX, spoločnosť s ručením obmedzeným

identifikačné číslo organizácie 17085357aktívny záznamotvorený dlh

Súhrn

Vznik
19. 11. 199134 rokov 11 mesiacov v registri
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzenýmkód 112
Otvorený dlh
áno4 zdroje · od 31. 07. 2026
Tržby
358 942 €2025

01

Základné údaje

zdroj: Obchodný register

Obchodné meno
BELAX, spoločnosť s ručením obmedzeným
identifikačné číslo organizácie
17085357
daňové identifikačné číslo
2020505344
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
SK2020505344
Sídlo
Ľ. Kossutha 593/92, 07701 Kráľovský Chlmec, Slovenská republika
Územie
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným (112)
Vznik
19. 11. 1991
V registri
34 rokov 11 mesiacov
Stav
aktívny záznam
Zdrojový register
Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Košice, oddiel: Sro, vložka č. 817/V
Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
966079
Predmety činnosti
Predmet činnostiOdDo
- veľkoobchod s poľnohospodárskymi strojmi vrátane príslušenstva, náradia, poľnohosp.traktormi17. 05. 1993—
- veľkoobchod s poľnohosp.potrebami17. 05. 1993—
- veľkoobchod s drevom a stavebnými materiálmi17. 05. 1993—
- veľkoobchod-hut.materiál a výrobky, el.materiál, agrochemikálie, spotrebná elektronika, kozmet.tovar, čistiace a pracie prostriedky, obuv, textil, odevy, nábytok17. 05. 1993—
- sprostredkovanie obchodu s tovarmi vyššie uvedenými17. 05. 1993—
maloobchod a veľkoobchod v rozsahu voľných živností20. 05. 2004—
uskutočňovanie stavieb a ich zmien25. 05. 2012—
nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla25. 05. 2012—
skladovanie25. 05. 2012—
prenájom hnuteľných vecí25. 05. 2012—
vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti10. 11. 2016—
podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom10. 11. 2016—
poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve10. 11. 2016—
opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z dreva10. 11. 2016—
prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom10. 11. 2016—
výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementu10. 11. 2016—
výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovu10. 11. 2016—
diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémov10. 11. 2016—
prípravné práce k realizácii stavby10. 11. 2016—
dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov10. 11. 2016—
Register partnerov verejného sektora (Register partnerov verejného sektora)
partner verejného sektora · zapísaný od 22. 02. 2018

02

Daňové registrácie

zdroj: Finančná správa SR

Obdobia daňových registrácií

aktívne obdobie prerušenie dnes

Obdobia daňových registráciíDIČ 2020505344: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020505344: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020505344IČ DPH SK2020505344Obdobia daňových registráciíDIČ 2020505344: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020505344: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020505344IČ DPH SK2020505344Obdobia daňových registráciíDIČ 2020505344: od 10. 09. 2026, trvá. IČ DPH SK2020505344: od 11. 09. 2026, trvá.20262027dnesDIČ 2020505344IČ DPH SK2020505344
Obdobia daňových registrácií
TypHodnotaOdDoNaposledy v zoznamePoznámka
identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnotySK202050534411. 09. 2026—02. 11. 2026registrácia podľa §4 · platca od 18. 01. 1993
daňové identifikačné číslo202050534410. 09. 2026—01. 11. 2026—

Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.

Finančná správa uvádza dôvody na zrušenie registrácie DPH (zverejnené 01. 11. 2023, rok porušenia 2023).

03

Dlhy — história

zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov

Obdobia dlhu · spoločná časová os

Union zdravotná poisťovňa Všeobecná zdravotná poisťovňa Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes

Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 01. 10. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Union zdravotná poisťovňaVšeobecná zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňaFinančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 01. 10. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Union zdravotná poisťovňaVšeobecná zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňaFinančná správa SRdnes20262027Obdobia dlhu · spoločná časová osUnion zdravotná poisťovňa: od 01. 10. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Všeobecná zdravotná poisťovňa: od 13. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 31. 10. 2026. Sociálna poisťovňa: od 11. 09. 2026, otvorený, naposledy v zozname 26. 10. 2026. Finančná správa SR: od 31. 07. 2026, otvorený, naposledy v zozname 30. 09. 2026.Union zdravotná poisťovňaVšeobecná zdravotná poisťovňaSociálna poisťovňaFinančná správa SRdnes20262027
Obdobia dlhu
ZdrojObdobieNaposledy v zozname
Union zdravotná poisťovňaod 01. 10. 2026 otvorený31. 10. 2026
Všeobecná zdravotná poisťovňaod 13. 09. 2026 otvorený31. 10. 2026
Sociálna poisťovňaod 11. 09. 2026 otvorený26. 10. 2026
Finančná správa SRod 31. 07. 2026 otvorený30. 09. 2026

Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 31. 10. 2026.

povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.

povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).

04

Účtovné závierky

zdroj: Register účtovných závierok

V roku 2025 prepadlo do straty −11 720 € a tržby bez zmeny na 358,9 tisíc eur.

Tržby

358 942 €

▲ 0,4 %

Výsledok hospodárenia

−11 720 €

▼ 10 117,1 %

Aktíva

546 002 €

▼ 2,5 %

Vlastné imanie

285 674 €

▼ 3,9 %

Zadlženosť

47,2 %

Hrubá marža

−2,7 %

Čistá marža

−3,3 %

rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu

••••

Štandard

rentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam

••••

Štandard

Likvidita

••••

Štandard

Tržby

tržby

Tržby2021: tržby 518 028 €. 2022: tržby 478 278 €. 2023: tržby 539 659 €. 2024: tržby 357 452 €. 2025: tržby 358 942 €.1 mil.500 tis.0518 tis.478,3 tis.539,7 tis.357,5 tis.358,9 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 518 028 €. 2022: tržby 478 278 €. 2023: tržby 539 659 €. 2024: tržby 357 452 €. 2025: tržby 358 942 €.1 mil.500 tis.0518 tis.478,3 tis.539,7 tis.357,5 tis.358,9 tis.20212022202320242025Tržby2021: tržby 518 028 €. 2022: tržby 478 278 €. 2023: tržby 539 659 €. 2024: tržby 357 452 €. 2025: tržby 358 942 €.1 mil.500 tis.0202120232025

Výsledok hospodárenia

ziskstrata

Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 180 €. 2022: výsledok hospodárenia 207 €. 2023: výsledok hospodárenia 17 850 €. 2024: výsledok hospodárenia 117 €. 2025: výsledok hospodárenia −11 720 €.20 tis.0−20 tis.+180+207+17,9 tis.+117−11,7 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 180 €. 2022: výsledok hospodárenia 207 €. 2023: výsledok hospodárenia 17 850 €. 2024: výsledok hospodárenia 117 €. 2025: výsledok hospodárenia −11 720 €.20 tis.0−20 tis.+180+207+17,9 tis.+117−11,7 tis.20212022202320242025Výsledok hospodárenia2021: výsledok hospodárenia 180 €. 2022: výsledok hospodárenia 207 €. 2023: výsledok hospodárenia 17 850 €. 2024: výsledok hospodárenia 117 €. 2025: výsledok hospodárenia −11 720 €.20 tis.0−20 tis.+180202120232025

Aktíva a vlastné imanie

aktívavlastné imanie

Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 570 426 €, vlastné imanie 282 220 €. 2022: aktíva 593 191 €, vlastné imanie 282 427 €. 2023: aktíva 570 512 €, vlastné imanie 299 277 €. 2024: aktíva 560 142 €, vlastné imanie 297 394 €. 2025: aktíva 546 002 €, vlastné imanie 285 674 €.1 mil.500 tis.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 570 426 €, vlastné imanie 282 220 €. 2022: aktíva 593 191 €, vlastné imanie 282 427 €. 2023: aktíva 570 512 €, vlastné imanie 299 277 €. 2024: aktíva 560 142 €, vlastné imanie 297 394 €. 2025: aktíva 546 002 €, vlastné imanie 285 674 €.1 mil.500 tis.020212022202320242025Aktíva a vlastné imanie2021: aktíva 570 426 €, vlastné imanie 282 220 €. 2022: aktíva 593 191 €, vlastné imanie 282 427 €. 2023: aktíva 570 512 €, vlastné imanie 299 277 €. 2024: aktíva 560 142 €, vlastné imanie 297 394 €. 2025: aktíva 546 002 €, vlastné imanie 285 674 €.1 mil.500 tis.020212022202320242025

Štruktúra aktív

Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 67 852 €, zásoby 440 209 €, pohľadávky 40 048 €, finančné účty 19 710 €. 2022: dlhodobý majetok 74 181 €, zásoby 478 257 €, pohľadávky 22 351 €, finančné účty 15 527 €. 2023: dlhodobý majetok 50 546 €, zásoby 457 594 €, pohľadávky 51 955 €, finančné účty 7 738 €. 2024: dlhodobý majetok 28 082 €, zásoby 507 346 €, pohľadávky 18 195 €, finančné účty 4 602 €. 2025: dlhodobý majetok 11 059 €, zásoby 519 839 €, pohľadávky 13 553 €, finančné účty 586 €.1 mil.500 tis.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 67 852 €, zásoby 440 209 €, pohľadávky 40 048 €, finančné účty 19 710 €. 2022: dlhodobý majetok 74 181 €, zásoby 478 257 €, pohľadávky 22 351 €, finančné účty 15 527 €. 2023: dlhodobý majetok 50 546 €, zásoby 457 594 €, pohľadávky 51 955 €, finančné účty 7 738 €. 2024: dlhodobý majetok 28 082 €, zásoby 507 346 €, pohľadávky 18 195 €, finančné účty 4 602 €. 2025: dlhodobý majetok 11 059 €, zásoby 519 839 €, pohľadávky 13 553 €, finančné účty 586 €.1 mil.500 tis.020212022202320242025Štruktúra aktív2021: dlhodobý majetok 67 852 €, zásoby 440 209 €, pohľadávky 40 048 €, finančné účty 19 710 €. 2022: dlhodobý majetok 74 181 €, zásoby 478 257 €, pohľadávky 22 351 €, finančné účty 15 527 €. 2023: dlhodobý majetok 50 546 €, zásoby 457 594 €, pohľadávky 51 955 €, finančné účty 7 738 €. 2024: dlhodobý majetok 28 082 €, zásoby 507 346 €, pohľadávky 18 195 €, finančné účty 4 602 €. 2025: dlhodobý majetok 11 059 €, zásoby 519 839 €, pohľadávky 13 553 €, finančné účty 586 €.1 mil.500 tis.020212022202320242025
dlhodobý majetokzásobypohľadávkyfinančné účty

Štruktúra pasív

Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 282 220 €, dlhodobé záväzky 33 819 €, krátkodobé záväzky 219 558 €. 2022: vlastné imanie 282 427 €, dlhodobé záväzky 62 526 €, krátkodobé záväzky 218 338 €. 2023: vlastné imanie 299 277 €, dlhodobé záväzky 49 101 €, krátkodobé záväzky 200 402 €. 2024: vlastné imanie 297 394 €, dlhodobé záväzky 38 437 €, krátkodobé záväzky 213 596 €. 2025: vlastné imanie 285 674 €, dlhodobé záväzky 35 442 €, krátkodobé záväzky 222 361 €.1 mil.500 tis.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 282 220 €, dlhodobé záväzky 33 819 €, krátkodobé záväzky 219 558 €. 2022: vlastné imanie 282 427 €, dlhodobé záväzky 62 526 €, krátkodobé záväzky 218 338 €. 2023: vlastné imanie 299 277 €, dlhodobé záväzky 49 101 €, krátkodobé záväzky 200 402 €. 2024: vlastné imanie 297 394 €, dlhodobé záväzky 38 437 €, krátkodobé záväzky 213 596 €. 2025: vlastné imanie 285 674 €, dlhodobé záväzky 35 442 €, krátkodobé záväzky 222 361 €.1 mil.500 tis.020212022202320242025Štruktúra pasív2021: vlastné imanie 282 220 €, dlhodobé záväzky 33 819 €, krátkodobé záväzky 219 558 €. 2022: vlastné imanie 282 427 €, dlhodobé záväzky 62 526 €, krátkodobé záväzky 218 338 €. 2023: vlastné imanie 299 277 €, dlhodobé záväzky 49 101 €, krátkodobé záväzky 200 402 €. 2024: vlastné imanie 297 394 €, dlhodobé záväzky 38 437 €, krátkodobé záväzky 213 596 €. 2025: vlastné imanie 285 674 €, dlhodobé záväzky 35 442 €, krátkodobé záväzky 222 361 €.1 mil.500 tis.020212022202320242025
vlastné imaniedlhodobé záväzkykrátkodobé záväzky

Daň z príjmu

daň

Daň z príjmu2021: daň z príjmu 1 081 €. 2022: daň z príjmu 1 797 €. 2023: daň z príjmu 6 401 €. 2024: daň z príjmu 2 843 €. 2025: daň z príjmu 1 920 €.10 tis.5 tis.01,1 tis.1,8 tis.6,4 tis.2,8 tis.1,9 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 1 081 €. 2022: daň z príjmu 1 797 €. 2023: daň z príjmu 6 401 €. 2024: daň z príjmu 2 843 €. 2025: daň z príjmu 1 920 €.10 tis.5 tis.01,1 tis.1,8 tis.6,4 tis.2,8 tis.1,9 tis.20212022202320242025Daň z príjmu2021: daň z príjmu 1 081 €. 2022: daň z príjmu 1 797 €. 2023: daň z príjmu 6 401 €. 2024: daň z príjmu 2 843 €. 2025: daň z príjmu 1 920 €.10 tis.5 tis.0202120232025
Účtovné závierky podľa rokov
Ukazovateľ (€)2021Závierka v registri účtovných závierok2022Závierka v registri účtovných závierok2023Závierka v registri účtovných závierok2024Závierka v registri účtovných závierok2025Závierka v registri účtovných závierok
Tržby518 tis.478,3 tis.539,7 tis.357,5 tis.358,9 tis.
Výsledok hospodárenia18020717,9 tis.117−11,7 tis.
Aktíva570,4 tis.593,2 tis.570,5 tis.560,1 tis.546 tis.
Vlastné imanie282,2 tis.282,4 tis.299,3 tis.297,4 tis.285,7 tis.
Daň z príjmu1,1 tis.1,8 tis.6,4 tis.2,8 tis.1,9 tis.
Zadlženosť44,4 %47,3 %43,7 %45,0 %47,2 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

2025

Tržby
358,9 tis.
Výsledok hospodárenia
−11,7 tis.
Aktíva
546 tis.
Vlastné imanie
285,7 tis.
Daň z príjmu
1,9 tis.
Zadlženosť
47,2 %

2024

Tržby
357,5 tis.
Výsledok hospodárenia
117
Aktíva
560,1 tis.
Vlastné imanie
297,4 tis.
Daň z príjmu
2,8 tis.
Zadlženosť
45,0 %

2023

Tržby
539,7 tis.
Výsledok hospodárenia
17,9 tis.
Aktíva
570,5 tis.
Vlastné imanie
299,3 tis.
Daň z príjmu
6,4 tis.
Zadlženosť
43,7 %

2022

Tržby
478,3 tis.
Výsledok hospodárenia
207
Aktíva
593,2 tis.
Vlastné imanie
282,4 tis.
Daň z príjmu
1,8 tis.
Zadlženosť
47,3 %

2021

Tržby
518 tis.
Výsledok hospodárenia
180
Aktíva
570,4 tis.
Vlastné imanie
282,2 tis.
Daň z príjmu
1,1 tis.
Zadlženosť
44,4 %

aj 2014–2020 — v pláne Štandard

05

Štatutárny orgán a spoločníci

zdroj: Obchodný register

06

Prepojenia

07

Nahlásiť nepresnosť

odpoveď do jedného mesiaca

Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].

Postup spracovania podania
KrokLehotaVýsledok
Potvrdenie prijatiado jedného mesiacae-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek
Nahlásená nepresnosť údajado 72 hodínoverenie oproti zdrojovému registru
Overenie totožnostido 5 dnísamostatná výzva
Posúdenie námietkydo jedného mesiacavyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie
Skrytie profilu po vyhovení námietkydo 2 minútprofil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia

Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby

08

Zdroje a platnosť dát

platné k 02. 11. 2026

Zdrojové registre, ich licencie a podmienky
RegisterModulLicencia a podmienkyOdkaz
Register právnických osôbZákladné údajelicencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúciarpo.statistics.sk
Obchodný register SRZákladné údajebez osobitných podmienokorsr.sk
Finančná správa SRDaňové registrácie · Dlhybez osobitných podmienokfinancnasprava.sk
Union zdravotná poisťovňaDlhy§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. povinná atribúciaunion.sk
Všeobecná zdravotná poisťovňaDlhyEkosystém Slovensko.Digital povinná atribúciaekosystem.slovensko.digital
Sociálna poisťovňaDlhybez osobitných podmienoksocpoist.sk
Register účtovných závierokÚčtovné závierkyCC0registeruz.sk

Údaje platné k 02. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 31. 10. 2026.

povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.

povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.

povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).

Tento profil cez API