Súhrn
- Vznik
- 09. 09. 196363 rokov 1 mesiac v registri
- Právna forma
- Družstvokód 205
- Otvorený dlh
- áno4 zdroje · od 31. 07. 2026
- Tržby
- 120 998 €2025
01
Základné údaje
zdroj: Obchodný register
- Obchodné meno
- Stavebné bytové družstvo Bratislava IV
- identifikačné číslo organizácie
- 00169731
- daňové identifikačné číslo
- 2020894711
- identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty
- SK2020894711
- Sídlo
- Polianky 9, Bratislava, Slovenská republika
- Územie
- Bratislavský kraj
- Právna forma
- Družstvo (205)
- Vznik
- 09. 09. 1963
- V registri
- 63 rokov 1 mesiac
- Stav
- aktívny záznam
- Zdrojový register
- Obchodný register
Obchodný register Mestského súdu Bratislava III, oddiel: Dr, vložka č. 112/B - Identifikátor Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci
- 1014270
| Predmet činnosti | Od | Do |
|---|---|---|
| stavia, alebo zabezpečuje výstavbu bytov v družstevných domoch, rodinných domčekov ako aj výstavbu nebytových priestorov, ktoré prideľuje do nájmu svojim členom, | 29. 09. 1993 | — |
| stavia, alebo zabezpečuje výstavbu bytov, rodinných domčekov a nebytových priestorov do vlastníctva alebo námu iných subjektov, | 29. 09. 1993 | — |
| vykonáva, alebo zabezpečuje údržbu, opravy, rekonštrukciu a modernizáciu bytov a nebytových priestorov, | 29. 09. 1993 | — |
| poskytuje, alebo zabezpečuje plnenie poskytované s užívaním bytov a nebytových priestorov, | 29. 09. 1993 | — |
| prenajíma spoločné priestory v obytných domoch fyzickým a právnickým osobám, | 29. 09. 1993 | — |
| správa a údržba bytového a nebytového fondu, | 30. 11. 2016 | — |
02
Daňové registrácie
zdroj: Finančná správa SR
Obdobia daňových registrácií
aktívne obdobie prerušenie dnes
| Typ | Hodnota | Od | Do | Naposledy v zozname | Poznámka |
|---|---|---|---|---|---|
| identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty | SK2020894711 | 11. 09. 2026 | — | 02. 11. 2026 | registrácia podľa §4 · platca od 18. 08. 2004 |
| daňové identifikačné číslo | 2020894711 | 10. 09. 2026 | — | 01. 11. 2026 | — |
Dátumy Od a Do sú dátumy zverejnených zoznamov Finančnej správy SR, nie dátumy rozhodnutí.
Finančná správa uvádza dôvody na zrušenie registrácie DPH (zverejnené 17. 06. 2018, rok porušenia 2018).
Platená vrstva
Index daňovej spoľahlivosti
hodnotenie Finančnej správy
skryté
Nadmerný odpočet a vlastná daňová povinnosť DPH
posledné zdaňovacie obdobia
skryté
Vyžaduje predplatné
03
Dlhy — história
zdroj: zverejnené zoznamy dlžníkov
Obdobia dlhu · spoločná časová os
Union zdravotná poisťovňa Všeobecná zdravotná poisťovňa Sociálna poisťovňa Finančná správa SR dnes
| Zdroj | Obdobie | Naposledy v zozname |
|---|---|---|
| Union zdravotná poisťovňa | od 25. 09. 2026 otvorený | 31. 10. 2026 |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | od 13. 09. 2026 otvorený | 31. 10. 2026 |
| Sociálna poisťovňa | od 11. 09. 2026 otvorený | 26. 10. 2026 |
| Finančná správa SR | od 31. 07. 2026 otvorený | 30. 09. 2026 |
Platená vrstva
Dlžné sumy
prvá, najvyššia a posledná suma každého obdobia
skryté
Vývoj dlžnej sumy
zmeny sumy medzi jednotlivými zoznamami
skryté
Vyžaduje predplatné
Ukončené obdobie znamená, že subjekt zo zoznamu zmizol — nie že dlh bol uhradený. Posledný zoznam 31. 10. 2026.
povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).
04
Účtovné závierky
zdroj: Register účtovných závierok
V roku 2025 sa zo straty dostalo na zisk 131 587 € a znížila tržby o ▼41 % na 121 tisíc eur.
Tržby
120 998 €
▼ 40,8 %Výsledok hospodárenia
131 587 €
▲ 406,3 %Aktíva
1 534 889 €
▲ 9,1 %Vlastné imanie
−860 009 €
▲ 9,1 %Zadlženosť
152,5 %
Hrubá marža
150,8 %
Čistá marža
108,8 %
rentabilita vlastného imania (Return on Equity) – výsledok hospodárenia k vlastnému imaniu
••••
Štandardrentabilita aktív (Return on Assets) – výsledok hospodárenia k celkovým aktívam
••••
ŠtandardLikvidita
••••
ŠtandardTržby
tržby
Výsledok hospodárenia
ziskstrata
Aktíva a vlastné imanie
aktívavlastné imanie
Štruktúra aktív
Štruktúra pasív
Daň z príjmu
daň
| Ukazovateľ (€) | 2021Závierka v registri účtovných závierok | 2022Závierka v registri účtovných závierok | 2023Závierka v registri účtovných závierok | 2024Závierka v registri účtovných závierok | 2025Závierka v registri účtovných závierok |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 284,8 tis. | 263,8 tis. | 293,3 tis. | 204,4 tis. | 121 tis. |
| Výsledok hospodárenia | 15,7 tis. | −4,2 tis. | −101,7 tis. | −43 tis. | 131,6 tis. |
| Aktíva | 4,52 mil. | 2,28 mil. | 1,62 mil. | 1,41 mil. | 1,53 mil. |
| Vlastné imanie | −605 tis. | −689,1 tis. | −835,3 tis. | −946,3 tis. | −860 tis. |
| Daň z príjmu | −436 | −3,7 tis. | −8,3 tis. | −2,1 tis. | 50,9 tis. |
| Zadlženosť | 113,4 % | 130,2 % | 151,6 % | 167,1 % | 152,5 % |
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
2025
- Tržby
- 121 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 131,6 tis.
- Aktíva
- 1,53 mil.
- Vlastné imanie
- −860 tis.
- Daň z príjmu
- 50,9 tis.
- Zadlženosť
- 152,5 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2024
- Tržby
- 204,4 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −43 tis.
- Aktíva
- 1,41 mil.
- Vlastné imanie
- −946,3 tis.
- Daň z príjmu
- −2,1 tis.
- Zadlženosť
- 167,1 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2023
- Tržby
- 293,3 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −101,7 tis.
- Aktíva
- 1,62 mil.
- Vlastné imanie
- −835,3 tis.
- Daň z príjmu
- −8,3 tis.
- Zadlženosť
- 151,6 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2022
- Tržby
- 263,8 tis.
- Výsledok hospodárenia
- −4,2 tis.
- Aktíva
- 2,28 mil.
- Vlastné imanie
- −689,1 tis.
- Daň z príjmu
- −3,7 tis.
- Zadlženosť
- 130,2 %
- Zdroj
- registeruz.sk
2021
- Tržby
- 284,8 tis.
- Výsledok hospodárenia
- 15,7 tis.
- Aktíva
- 4,52 mil.
- Vlastné imanie
- −605 tis.
- Daň z príjmu
- −436
- Zadlženosť
- 113,4 %
- Zdroj
- registeruz.sk
aj 2014–2020 — v pláne Štandard
05
Štatutárny orgán a spoločníci
zdroj: Obchodný register
Platená vrstva
Štatutárny orgán
mená a obdobia výkonu funkcie
skryté
Spoločníci a zakladatelia
mená, prípadne identifikačné číslo organizácie právnických osôb
skryté
Vyžaduje predplatné
06
Prepojenia
07
Nahlásiť nepresnosť
odpoveď do jedného mesiaca
Žiadosť o prístup k údajom, o opravu alebo o výmaz pošlite na [email protected].
| Krok | Lehota | Výsledok |
|---|---|---|
| Potvrdenie prijatia | do jedného mesiaca | e-mail z adresy pre ochranu osobných údajov; podanie vybavuje človek |
| Nahlásená nepresnosť údaja | do 72 hodín | overenie oproti zdrojovému registru |
| Overenie totožnosti | do 5 dní | samostatná výzva |
| Posúdenie námietky | do jedného mesiaca | vyhovenie alebo odôvodnené zamietnutie |
| Skrytie profilu po vyhovení námietky | do 2 minút | profil skryjeme na webe aj v aplikačné programové rozhranie – prístup k údajom pre vaše programy vrátane vyhľadávania a návrhov; neskoršie aktualizácie z registrov ho znova nezobrazia |
Postup, lehoty a vaše práva: Informácie pre dotknuté osoby
08
Zdroje a platnosť dát
platné k 02. 11. 2026
| Register | Modul | Licencia a podmienky | Odkaz |
|---|---|---|---|
| Register právnických osôb | Základné údaje | licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0 povinná atribúcia | rpo.statistics.sk |
| Obchodný register SR | Základné údaje | bez osobitných podmienok | orsr.sk |
| Finančná správa SR | Daňové registrácie · Dlhy | bez osobitných podmienok | financnasprava.sk |
| Union zdravotná poisťovňa | Dlhy | § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. povinná atribúcia | union.sk |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | Dlhy | Ekosystém Slovensko.Digital povinná atribúcia | ekosystem.slovensko.digital |
| Sociálna poisťovňa | Dlhy | bez osobitných podmienok | socpoist.sk |
| Register účtovných závierok | Účtovné závierky | CC0 | registeruz.sk |
Údaje platné k 02. 11. 2026. Posledný zoznam dlžníkov 31. 10. 2026.
povinná atribúciaRegister právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci (Register právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci), Štatistický úrad Slovenskej republiky, licencia licencia Creative Commons Uvedenie autora 4.0.
povinná atribúciaUnion zdravotná poisťovňa, zoznam dlžníkov podľa § 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z. Údaje majú len informatívny charakter a nie sú použiteľné na právne účely.
povinná atribúciaZoznam dlžníkov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. (§ 25 ods. 1 písm. f) bod 2 zákona č. 580/2004 Z. z.), sprístupnený ako otvorené dáta Službami Slovensko.Digital, s. r. o. (ekosystem.slovensko.digital).